Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket (5. -es)...

12 éves gyereket (5. -es) egyedül lehet e hagyni otthon napi kb 5-6 órára (amíg az egyedülálló anyja dolgozik) a gyámügy szemszögéből?

Figyelt kérdés
Kaja mindig van a hűtőben, mikrózni tud a gyerek, egyedül jár haza az iskolából. Vannak családi "jóakarók" akik azzal zsarolják az anyát, hogy ezt nem teheti meg. Mi a hivatalos ezzel kapcsolatban? Szerintem már elég nagy ehhez a gyerek.

2019. szept. 17. 17:28
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A kérdező az anya és győzködi magát, h nem lesz torz a gyerek ettől.
2019. szept. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
Öhm inkább válallj otthoni munkát, szerintem ez helytelen, nagyon sándít..
2020. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

28-as, mi az, hogy ilyenek a mai szülők?

Pont a mai szülők jobban féltik a gyereket.

Én elsős koromtól már minden nyári szünetben kettesben voltam otthon a bátyámmal, aki csak 3 évvel volt nálam idősebb. És ez volt akkor a természetes.

Sőt, mondok egy még hajmeresztőbbet. Ha most lejár a GYES-ed, és nem veszik fel oviba a gyereket, mit csinálsz? Felmondasz a munkahelyeden, és otthon maradsz, és meghúzzátok a nadrágszíjat.

Az én gyermekkoromban kommunizmus volt. 100 % foglalkoztatottság volt, a munkanélküli köztörvényes bűnözőnek számított, és börtönbe csukták. Anyámnak lejárt a GYES-e, és engem nem vettek be az oviba, mert nem volt hely. Neki pedig vissza kellett mennie dolgozni!!! Nem anyagi szempontok miatt, hanem azért, hogy ne kelljen börtönbe menni. 3 éves voltam ekkor. Annyit tudtak tenni, hogy váltott műszakban dolgoztak apámmal, de így is volt kb. 1 óra, amikor teljesen egyedül voltam otthon 3 évesen. Lehetett mondogatni, hogy ez felelőtlenség, de nyilván ez inkább, mint a börtön. Még élek, nem lett semmi bajom, sőt nem is rázott meg, mert nem is emlékszem az egészre.

Kb 2 hónapig volt így, utána bekönyörögtek egy másik oviba.

12 éves kor után már gyerekes táppénz sem jár a gyerekre, tehát ha beteg, sem maradhatsz vele otthon, max. szabin.

2020. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha a kedves "anyuka" járt volna egyetemre annak idején, talán több lehetősége lenne!! Én mondjuk szerettem egyedül lenni ennyi idősen. De most tényleg, ha beteg lesz, mi lesz akkor? Magának ennyi idősen még nem vehet gyógyszert! Amúgy ha van ki vigyázzon rá, miért nem engeded? Nagyival biztos szeret lenni! (én imádtam és most is át szoktam néha menni) 😊
2021. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
71%

34!


Csak halkan m3gjegyzek neked pár dolgot:

1, A kérdés 2019-es. 2021 van.

2, Nem mindenki tud egyetemre járni.

3, Hála az égnek hogy nem mindenkinjar egyetemre, így pl van tömegközlekedés, élelmiszer üzlet, pékség, és bölcsőde is, csak hogy pár dolgot soroljak fel, amihez nem kell egyetem. Ja, és a szemetet is elviszik, amíg az egyetemét végzettek termelnek.

4, A gyógyszert nyilván az anyja venné meg, bár felénk a gyógyszertáros receptre kiadja a gyereknek is, csak fizesse ki

2021. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!