Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy kamasz, aki kitűnő tanuló egy nagyon jó gimnáziumban, soha nem ír leckét és sokszor telefonozik órákon?

Figyelt kérdés
Az illető én vagyok. Egy olyan gimibe járok ami szinte minden évben benne van az ország top 10 gimnáziumában, ráadásul teljesen kitűnő vagyok, négyesnél rosszabb jegyet szinte soha nem kaptam (ezzel most nem dicsekedni akartam, nehogy félreértés legyen). Igen ám, de emiatt én úgy érzem hogy a házikat amiket kapunk teljesen felesleges megírni, hiszen nem tanulok vele többet, csak az órai tananyag ismétlése. Elveszi az időmet más dolgoktól, amik nekem fontosabbak (versenyszerűen sportolok). Így is mindig képben vagyok órán, nem szoktam lemaradni. A legtöbb tantárgyból az a taktikám, hogy órán nagyon odafigyelek és mindent igyekszem megérteni ezert az olyanokat mint házi feladat nem tartom fontosnak. Viszont van pár tantárgy (nyelvek) amiken még órán is csak fél füllel figyelek oda, mert hónapok óta nem veszünk semmi újat és egyszerűen már a könyökömön jön ki az egész. Ilyenkor általában csendben netezek, soha nem zavarok senki mást és a dogákat így is szuperül meg tudom írni. Szerintem ezzel nincs nagyobb baj, de néha mégis bűntudatot érzek amiatt hogy így semmibe veszem a leckét amit kapunk. Nektek mia véleményetek erről?

2019. okt. 26. 21:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

A véleményem, hogy szerencsés vagy, mert jól fog az agyad. Viszont egy kis kötelesség tudatot nem ártana tanulnod és a lecke írás erre kiváló.

Egyébként itt főleg felnőtt emberek válaszolnak akik előtt nem dicsekvés a kitűnő bizi, ugyanis a felnőtt életben senki le sem tojja a középiskolában elért eredményeket.

2019. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Te egy robot vagy?
2019. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ne legyen bűntudatod.
2019. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az a véleményem, hogy felnőttként a munkában nagyot fogsz szívni. Most kéne megtanulnod, mi az a kötelesség tudat és hogy nem csak azt kell megcsinálni, arra odafigyelni ami tetszik.
2019. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Én is egy hasonló kaliberű suliba jártam, de pont ezért el nem tudom képzelni, hogyan lehetsz kitűnő tanuló? Nálunk állandóan beadandókat kellett írni csomó tárgyból, hogy lehet, hogy ezekre nem kapsz kapásból karót? Netezés helyett meg miért nem a házikat csinálod meg? Nem tudok egyetérteni a hozzáállásoddal.
2019. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Az a véleményem, hogy tróger vagy akinek jól fog az agya. Nem gaz én is ilyen voltam. Csak akkor ez a telo téma meg nem játszott. De azért feltalaltuk magunkat így is. Mondjuk bennem volt annyi hogy óra előtt csináltam valami leckefelet, mintha. De felnőtt fejjel az a véleményem erről a viselkedésről, hogy felettébb pofátlan. Szerintem ne telefonozz, bird ki. (Mondja a bagoly a verebnek)
2019. okt. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egyetemen kegyetlenül meg fogod szívni.


Megyei első suliba jártam, csak 4,6-4,8 átlaggal ( fránya tesi 😂, és ének) bár nem telefonoztam, az ilyeneket nàlunk szigorúan vették, de leveleztem, a füzetbe rejtve rejtvényeztem, olvastam..


Beadandók kisujjbóp kirázósak voltak



Kínlódtam egyetemen.


Soha nem tanultam meg rendesen tanulni.


Oda pedig kell.

Minden vizsga olyan, mint egy érettségi, annyi különbséggel, hogy a tananyag 1/3-átadják le, ami ahhoz elég, hogy megértsd.

Csúsztam 1-2 félévet, mire belerázódtam.



Később munkahelyen előnyöm származott belőle, pikk-pakk tanulok most 15 évvel később is, viszont ahhoz, hogy állásinterjúra hívjanak kevés, hogy èn zudom, hogy hyorsan tanulok.

2019. okt. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom

Gyorsan

2019. okt. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Az a véleményem, hogy nulla kotelessegtudattal, de hatalmas egoval rendelkező, a szabályokra magasról kakanto bunkó.
2019. okt. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Az a tapasztalatom (és nem a véleményem), hogy csúnyán pofára fogsz esni.

Én is tanítok hasonlókar, nekik aztán senki ne mondja, hogy tanulni kell, megy anélkül is. Egy ideig, és sose veszik észre időben a határt. Meg az én "elitgimiseim" közt is van egy-kettő évente, aki kimarad az egyetemről, mert semmi szorgalma nincs, nulla kotelességtudattal és alázattal rendelkezik, csak az arca van, hogy nekem is is megy, megtehetem. Hát, nem.

2019. okt. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!