Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy kamasz, aki kitűnő tanuló egy nagyon jó gimnáziumban, soha nem ír leckét és sokszor telefonozik órákon?

Figyelt kérdés
Az illető én vagyok. Egy olyan gimibe járok ami szinte minden évben benne van az ország top 10 gimnáziumában, ráadásul teljesen kitűnő vagyok, négyesnél rosszabb jegyet szinte soha nem kaptam (ezzel most nem dicsekedni akartam, nehogy félreértés legyen). Igen ám, de emiatt én úgy érzem hogy a házikat amiket kapunk teljesen felesleges megírni, hiszen nem tanulok vele többet, csak az órai tananyag ismétlése. Elveszi az időmet más dolgoktól, amik nekem fontosabbak (versenyszerűen sportolok). Így is mindig képben vagyok órán, nem szoktam lemaradni. A legtöbb tantárgyból az a taktikám, hogy órán nagyon odafigyelek és mindent igyekszem megérteni ezert az olyanokat mint házi feladat nem tartom fontosnak. Viszont van pár tantárgy (nyelvek) amiken még órán is csak fél füllel figyelek oda, mert hónapok óta nem veszünk semmi újat és egyszerűen már a könyökömön jön ki az egész. Ilyenkor általában csendben netezek, soha nem zavarok senki mást és a dogákat így is szuperül meg tudom írni. Szerintem ezzel nincs nagyobb baj, de néha mégis bűntudatot érzek amiatt hogy így semmibe veszem a leckét amit kapunk. Nektek mia véleményetek erről?

2019. okt. 26. 21:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
39%

Én soha életemben nem tudtam tanulni, és ha az életem múlna rajta se lennék képes jól tanulni. Én érteni tudok dolgokat és ha értek valamit, simán megjegyzem. Kifejezetten jól ment emiatt a matek, és mindenféle logikai tantárgy. Én is 5-ös voltam gimiben, egyetemen meg azt se tudtam néha milyen tantárgyra járok, annyira nem láttam semmi értelmét az egésznek, most meg pénzügyi területen dolgozok és sok pénzt keresek az egyetlen igazán hasznos képességemmel, hogy rohadt gyorsan megértem a logikai összefüggéseket és algoritmusokat.


Nem baj ha nincs szorgalmad, a kemény munka nem feltétlenül hoz sok pénzt később se (ez egy kellemetlen igazság). Ahhoz kell értened, hogy a tudásodból pénzt csinálj. Tehetségből ugyanis még önmagában nem lesz semmi. Azt el is kell tudni adni valahogy.

2019. nov. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%
Gimiben sose csináltam leckét. Ugyan olyan voltam, mint te az órai anyagból kényelmesen megéltem. Csak olyan hf-t csináltam meg, ami jegyre ment, pl beadandó. Szerintem nem gáz, ne legyen bűntudatod
2019. nov. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Amíg a tanáradidat nem zavarja, hogy nem írsz leckét, ne írj, ha nem akarsz. Csak figyelj, hogy biztosan észrevedd azt a pontot, amikor el kell kezdened alaposabban foglalkozni a tananyaggal. Lehet hogy ez csak az egyetemen lesz, de lehet, hogy előbb.

Esetleg választhatnál valami speciális területet, amibe a saját érdeklődésed mentén mélyebben beásod magad, és mégiscsak megtalálod azt a szintet, ahol már van számodra kihívás. Nézd meg az OKTV feladatsorokat!

2019. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!