Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves, jól tanuló fiam (...

16 éves, jól tanuló fiam ( úgy értem egy erős gimnáziumba különösebb erőfeszítés nélkül majdnem kitűnő) naponta órákat tölt el a számítógép előtt angolul káromkodós, lövöldözős játékokkal. Csak én aggódóm túl, vagy szerintetek is sokat játszik?

Figyelt kérdés
Én kezdek kicsit aggódni emiatt, de igazából már tavaly év közepe óta sokat játszik, és nem igazán romlottak a jegyei, barátai is vannak, edzésre is jár. Emellett már van egy angol középfokú nyelvvizsgája, bár szerintem nem kifejezetten a játékok miatt, hanem mert szeret tanulni. A lényeg: titeket zavarna ez, vagy nem?

2018. nov. 18. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A férjem ezt csinálta világ életében és még ma is napi 2 órát tuti játszik. 1.5 M keres és folyékonyan beszél 3 nyelven a játékoknak köszönhetően. Remek apa, egészséges felnőtt és imád játszani. Mi baja lenne?
2018. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Túlaggódod. Jól tanul barátai vannak, sportol... De ez hobbi. Ő így kapcsolódik ki, ezt szereti. Ugyan miért baj ez? A számítógépes játékok mara
2018. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül elküldtem... Szóval, a számítógépes játékok mára természetes kikapcsolódásformává váltak. :)
2018. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mások hálát adnának a sorsnak, hogy olyan gyerekük van, mint a tied... jól tanul, vannak barátai, hobbijai, hol is van a probléma? jó, értem h lövöldözős, de basszus, olvasd át mondjuk a pál utcai fiúkat, ha nem virtuálisan, hanem élőben verik egymást husángokkal játék címén, az jobb? hagyd rá. más is túléli, ha játszik, boldogabb családokban akár együtt is játszanak apák és gyermekek. (nem nálunk)
2018. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor baj, ha függőség a játék. Ha más dolgot nem csinál meg, lemondja a barátokat vagy az edzést kihagyja. Ha nincs így (márpedig úgy tűnik, nincs), akkor ez csak kikapcsolódás.
2018. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gond, hogyha lövöldözős játékokkal játszik? Nem, baromira nem fog ettől lelőnni még egy embert. USA esetekkel fölösleges jönni, ott minden alkalommal csak így próbáltak kibújni a börtön alól.
2018. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Önmagával a játékkal nincs baj. Csak figyelj a mennyiségre és a jelekre. Mi pont most szűntettük be a netet egy darabig, mert a 15 éves fiamon kezdett elurakodni a játék. Nem tudta kontkollálni a mennyiséget. Elaludt reggel a kocsiban, vagy az edzésre menet, sőt egyszer a suliban is. Pesze előtte beszéltünk vele, hogy fejezze be hamarabb, mert fáradt másnak, csak zombi a suliba, de nem tudott/akart ratja változtatni, hát mi léptünk. Nyilván nem tetszik neki, meg le fog pontozni az összes kamasz, de szülőként nem az a dolgom, hogy tétlenül nézzem, amit csinál.

Egyébként sok kamasznál van időkorlát, egyszerűen este 10-kor megszűnik a net, mert nagyon sok gyerek nem tudja önmagát korlátozni.

2018. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

ha jól tanul, akkor mi bajod? legalább kikapcsolik

vagy milyen elvárásaid vannak még?

2018. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
#7, elmultam 40, és lepontoztalak. remélem te sem netezel este 10 után, hanem sipirc az ágy, hogy másnap friss legyél a munkahelyeden!
2018. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

ja és #7, és teszel róla hogy ne is tanulja meg soha, mert majd te eldöntöd helyette mi a jó neki. aztán lehet szemforgatva birkázni a magyarokat közben meg már gyerekkorban erre kondicionálod

azt is megmondod mit vehet fel?

2018. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!