Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezelnétek a hisztis...

Hogy kezelnétek a hisztis kiskamaszt, ha ezt vágná a fejetekhez?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van, a legnagyobb ma azt mondta, idén karácsonykor reggel bontsuk ki az ajándékokat, mint az amerikai filmekben. Mondtam, hogy nem, a mi hagyományunk nem ez, mi szenteste fogunk ajándékozni, mint minden évben mióta csak él. Erre azt vágja a fejemhez, hogy ja igen, és én minden évben elrontom a karácsonyt, pedig ez a kedvenc ünnepe, és én mindig mindent tönkreteszek. Kiröhögtem. Nyilván azért szereti annyira a karácsonyt,mert tizenegy szörnyű karácsonyt kellett átélnie velünk... De akármilyen nevetséges is, azért dühítő ez az állandó elégedetlenkedés és szemrehányás mindig mindennel kapcsolatban. Még az is az én hibám, ha esik az eső. Más kiskamasz lánya is ilyen? Hogy lehet ezt kezelni? Annyira bántó!
2019. dec. 11. 23:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mindenki ezt csinálja. Inkább vicces, mint bosszantó :D
2019. dec. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
Én megkérdezném a másik két gyereket, és ha nekik is oké, mehetne reggel az ajándékbontás. Semmi jelentősége.
2019. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
a kamaszkor már csak ilyen. lehet most úgy gondolja, hogy ő komoly, és igazi sérelmei vannak, de pár év múlva ha visszagondol (ha egyáltalán emlékezni fog erre) ő se fogja komolyan venni magát. lehet röhög majd magán, és/vagy bocsánatot kér tőled
2019. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%
Te pont ugyanilyen voltál; ha nem, akkor a te készülékedben volt a hiba. Nem vall éppen érett felnőttre, ha ennyire felizgatod magad egy kamasz normális tiltakozó harcán. Most tanulja, hogy hogy legyen ő önmaga és nem te.
2019. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%

Miert baj ha reggel nyitja ki?

Hozzank is reggel jon a "jezuska" igy kitudjak jatszani magukat. Este csak felporognek.

2019. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%
A kamaszkor már csak ilyen. Az én lányom nem olyan vészes, és sokkal rosszabb voltam nála.
2019. dec. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%

Rendben, csak mondd azt is el neki, hogy az USA-ban 25-én reggel bontják ki az ajándékokat, szóval, ha várni szeretne...


Hogy stílszerű legyek, a sok linkből az alábbit választottam: [link]

2019. dec. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
75%
Tulajdonképpen miért nem lehet reggel kibontani az ajándékot? Ha a vitapartner semmi értelmes érvet nem tud hozni a "csak mert így szoktuk"-on kívül, az általában rendkívül frusztráló (arról már nem is mondok semmit, hogy hatalmi pozícióból még ki is röhögöd). Nem "kezelni" kell, hanem megtanulni érvelni, mert a gyereked eljutott abba a korba, amikor már nem elég a "csak mert azt mondtam", mint "érv".
2019. dec. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
A gyerek mentségére szóljon, hogy az "így szokás" és társai nagyon üres és semmitmondó érvek. Kiskamasz, de biztos ő is jobban értékelné, ha vennéd valamibe, amit mond, és mondjuk az lenne, hogy a család megbeszéli legalább. Így ő is érezné, hogy figyelnek a szavára, de még ha le is szavazzátok, kap némi leckét arról, hogy ahol nem ő van egyedül, ott néha sajnos leszavazzák.
2019. dec. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
73%
Mond el neki, hogy amerikában 25.-én reggel bontják az ajándékokat. Mindjárt nem tartja majd olyan jó ötletnek.
2019. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!