Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezelnétek a hisztis...

Hogy kezelnétek a hisztis kiskamaszt, ha ezt vágná a fejetekhez?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van, a legnagyobb ma azt mondta, idén karácsonykor reggel bontsuk ki az ajándékokat, mint az amerikai filmekben. Mondtam, hogy nem, a mi hagyományunk nem ez, mi szenteste fogunk ajándékozni, mint minden évben mióta csak él. Erre azt vágja a fejemhez, hogy ja igen, és én minden évben elrontom a karácsonyt, pedig ez a kedvenc ünnepe, és én mindig mindent tönkreteszek. Kiröhögtem. Nyilván azért szereti annyira a karácsonyt,mert tizenegy szörnyű karácsonyt kellett átélnie velünk... De akármilyen nevetséges is, azért dühítő ez az állandó elégedetlenkedés és szemrehányás mindig mindennel kapcsolatban. Még az is az én hibám, ha esik az eső. Más kiskamasz lánya is ilyen? Hogy lehet ezt kezelni? Annyira bántó!
2019. dec. 11. 23:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
86%
De miért nem lehet úgy ahogy ő szeretné?
2019. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
29%
Miért gondoljátok úgy, hogy egy 11 éves gyerekeknek döntési joga van ebben? Kamaszkor, értjük, de ez meg az anyja. Nálatok a gyerek a főnök?
2019. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
78%

Nem a gyerek a főnök, de lehet korának megfelelően beszélgetni vele, és nem elintézni, hogy merénaztmondtam.

Pl ha átbeszélik ezt a reggeli ajándékozást, hogy a kistesók sírnának, ha elmaradna a megszokott, mert ők még nem értik, mit jelentenek a hagyományok... vagy ha olyan kicsik, hogy nekik még a jézuska jön, és a jézuska nem késhet... na, azt valószínű a 11 éves nagylány is megértené, hogy ne rontsuk el ezzel a szentestét.

2019. dec. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
89%

Egyébkènt szerintem nem olyan bonyolult elmagyarázni a két kisebbnek, hogy a jézuska 24-én érkezik éjjel(!!) és 25-én reggel lehet bontani. ismerek olyan családomat itthon is, akik így csinálják, bár szerintem este szép fények között hangulatosabb. A családom 90%-a az USA-ban él, karácsonyoztam már náluk is sokat, de jó magyarként ők is 24-én bontják az ajándékokat :) számomra a 25 nem is lenne jó opció, már délelőtt megyünk rokonokhoz, ebédelünk, járjuk a rokonságot, nem is lenne idő örülni az ajándékoknak :)


Kinek hogy, szerintem egy család egyéni dolga, hogy mit hogy ünnepel, nem annak kellene meghatároznia, hogy hol mi a szokás :)


Nálunk is sokminden szokás ami másnál nem, és îgy tovább :)

2019. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
90%

22! Nagyon szomorú, ha nálatok egy gyereknek nem lehet beleszólása semmibe, mert “gyerek”.

Képzeld mi együtt beszéljük meg, hogy milyen szaloncukor legyen, hogy miket főzzünk, hogy mikor hova megyünk, család vagyunk, nem rabszolgának szültem gyereket. Teljes értékű családtag. Persze olyankor is, amikor megbánt esetleg egy fent leírt mondattal. Olyankor is le tudunk ülni és meg tudjuk beszélni, hogy miért mondja ezt.


Nem azt mondom, hogy hagyni kell az ember fejére nőni a gyerekeket, de azért egy ünnep megtervezésében had legyen már véleménye a gyerekemnek.

2019. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is tök egyértelmű, hogy azért akarja reggel bontani, mert a filmekben mindenki olyan boldog olyankor. Gondolom minden évben valamin hisztizel meg idegeskedsz, a gyereknek meg elege van belőle. Most is hogy írsz róla? Flegmázol, meg rátolsz mindent, ahelyett, hogy egy percre is magadba néznél. Mi lenne, ha átbeszélnéd vele ÉRVEKKEL a témát, és nem kiröhögnéd meg fellengzősen leráznád egy semmitmondó válasszal? Áhhh, nem, most is a te egódról szól a történet, nem a gyerekek boldogságáról, arról, hogy hogyan tedd boldoggá a karácsonyt.
2019. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
25%
Ne forgasd ki, amit írtam, kedves utolsó! Nem azt mondtam, hogy nem szólhat bele semmibe. De nyilván vannak határok, amiket gyerekként akkor sem engedek atlépni, ha a feje tetején pörög. Például ez a számonkérés, ez így a stílus miatt instant nem. Akkor is, ha amúgy megegyezhettünk volna. Mert a szülő meg nem lábtörlő. Az meg, hogy utána odavágja, hogy amúgy is az összes karácsonya szr... Hát, akkor egészségére. A tojáshéj azért még a kis popóján van neki. Nem dirgál. Ha normálisan közölni nem megy, akkor addig nem hallom meg. Biztos én vagyok a szaranya ezért.
2019. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%

"Hogy kezelnétek ...... ?"


Nos, ahogy többen már írták, a reggeli ajándékbontás az 25-én reggelt jelenti. Úgyhogy én fölajánlanám neki, hogy ő várhat 25-én reggelig a saját ajándékának a kibontásával. De a saját elképzelését nem erőltetheti rá a többi családtagra: mi 24-én este fogjuk kibontani.


Majd rájön, hogy 25-én reggel tizedannyi hangulat sem lesz benne, mert lélekben már mindenki túl lesz ezen.

2019. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj, hogy van véleménye, és másképp szeretné a dolgokat. Lehet velem beszélni, de a genyázás, szemrehányás, hibáztatás, undokoskodás nem az a mód, amivel megbeszélést lehet nálam kezdeményezni. Egy pohár vizet sem adok neki, ha azt úgy kéri, mintha a lábtörlője volnék. Ez nálunk amúgy elég gyakori probléma. Van úgy, hogy az érvelése tartalmilag rendben lenne, de közben (jobb esetben) verbálisan agresszívan adja elő, ilyenkor nem vagyok partner a kérései megvitatásában, később visszatérhetünk rá.

Amúgy mint kiderült, azért szeretné reggel, mert nálunk mindig az volt, hogy amint mindenki a fa alá rakta az ajándékot, szinte rögtön hívtuk őket bontogatni, ő pedig azt az izgalmat szetetné átélni, hogy már ott vannak a fa alatt az ajándékok, de még nincs bontogatás, csak izgulás. Azt a kompromisszumot találtuk ki, hogy már délben kirakjuk az ajikat, és csak este bontunk. De mennyivel jobb lett volna, ha sértegetések nélkül beszéltük volna meg! Ki fogja ezt nőni, ugye?

2019. dec. 12. 10:49
 30/44 anonim ***** válasza:
44%

#27!

Jaj de bírom az ilyen önérzetes szülőket. Tudod azért vagy te a felnőtt, hogy tudjad kezelni a kiskamasz beszólásait. Gondolom az, hogy mi a beszólás, az dönti el, hogy épp milyen érzékeny a kis lelked. "Minden évben elrontod a karácsonyt" is beszólás. És akkor meg kell sértődni rajta és nem meg beszélni, mert "én vagyok a felnőtt", "meg a tojáshély a seggén". Ezek aztán érvek. Olyanoknak kéne csak gyereket nevelni, akik felérik ésszel, hogy ez nem egy dominancia harc, és ha megbeszélek valamit a gyerekemmel, attól még "nem ő dirigál" és "nem nő a fejemre", azért mert meghallgatom és kezelem a feszültségét.

2019. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!