Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezelnétek a hisztis...

Hogy kezelnétek a hisztis kiskamaszt, ha ezt vágná a fejetekhez?

Figyelt kérdés
3 gyerekünk van, a legnagyobb ma azt mondta, idén karácsonykor reggel bontsuk ki az ajándékokat, mint az amerikai filmekben. Mondtam, hogy nem, a mi hagyományunk nem ez, mi szenteste fogunk ajándékozni, mint minden évben mióta csak él. Erre azt vágja a fejemhez, hogy ja igen, és én minden évben elrontom a karácsonyt, pedig ez a kedvenc ünnepe, és én mindig mindent tönkreteszek. Kiröhögtem. Nyilván azért szereti annyira a karácsonyt,mert tizenegy szörnyű karácsonyt kellett átélnie velünk... De akármilyen nevetséges is, azért dühítő ez az állandó elégedetlenkedés és szemrehányás mindig mindennel kapcsolatban. Még az is az én hibám, ha esik az eső. Más kiskamasz lánya is ilyen? Hogy lehet ezt kezelni? Annyira bántó!
2019. dec. 11. 23:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy magát a stílust hogyan kezeljük, az egy másik kérdés.


"Lehet velem beszélni, de a genyázás, szemrehányás, hibáztatás, undokoskodás nem az a mód, amivel megbeszélést lehet nálam kezdeményezni. Egy pohár vizet sem adok neki, ha azt úgy kéri, mintha a lábtörlője volnék."


Én nagyon szeretem a gyerekeimet, sokszor fröcsögnek rám itt a gyakorin, hogy elkényeztetem őket, de ezt hasonlóan gondolom, mint a kérdező.


Kérdező!

Én nem várnék arra, hogy kinövi-e, mert így szerintem pont azt szokja meg, hogy a másik emberrel úgy beszélhet, mint a kapcarongyával, ha nem állítod le. Én biztos, hogy minden alkalommal nagyon határozottan, emelt hangon utasítanám rendre ilyen esetben. Illetve megmondanám neki, hogy én is tisztelettel beszélek vele, de ugyanezt tőle is elvárom. Szerintem az a jó, ha kicsi kora óta ezt szokja meg. A kamaszkorról igaz, még nincs tapasztalatom, de akkor is ezt fogom elvárni. Nem azért, mert az apja vagyok, nem azért, mert idősebb vagyok, hanem, mert EMBER vagyok.

2019. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
90%

Tok jo, hogy megirtad a sztori veget!

Kinoni nem fogja, csak a zoknikat. Megtanulni megtudja, ha tanitod ra tovabbra is.

A jofajta erzeset sem tudja szavakba onteni, mint pl. "anya, en szeretek varakozni es izgulni az ajandekok kibontasa elott", gondold csak el mennyire nem tudja kifejezni a negativ erzeseit, amik ebben a korban dominalnak.

Nem azert irom, hogy mindent elnezz neki, vagy o diktaljon, mondvan kamasz, hanem, hogy te jobban el tudd magadban rendezni ezeket a duhito, bosszanto pillanatokat.

Maradj higgadt es kerdezd sokat, hogy tudd mi zajlik benne. Es azt is sokszor mondd el, teged mi zavar, neked milyen vagyaid vannak. Igy fogja "kinoni", megtanulni.

2019. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
75%

Mi figyelembe szoktuk venni, hogy a gyerekek mit szeretnének. Együtt döntünk olyan dolgokban aminek mindenki részese. ebben az esetben engedném úgy, ahogy ő szeretné.

Amúgy én is úgy emlékszem a gyerekkori Karácsonyokra, hogy mindig elrontották, de legalábbis belerontottak. Már reggel vártuk az ajándékot, erre estig hallgattuk a hülyeséget.

2019. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
84%

na ,jó, örömmel látom, te azn kevesek közé tartozol, akik leülnek beszélni a gyerekkel és közösen készítenek egy kompromisszumot

csak a kiröhögős részt hagyd ki legközelebb, de így tovább :)

btw, velünk anya tizenéves korunk óta megbeszéli, hogy szeretnénk, amíg minden nagyszülő élt, kihez menjünk először, mikr jöjjön vendég, mi legyen a menü, vacsi előt/után bontunk... sokkal egyszerűbb egyeztetni az igényeket, mint néhány duzzogó gyerekkel szenvedni

2019. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy azon elgondolkodnék egy kicsit, hogy miért mondja, hogy mindig elrontod a karácsonyt. Mert hiába a sok szép ajándék, nagyon sok szülő tényleg elrontja a felesleges hisztizéssel, veszekedéssel, kész őrültek háza van néhány embernél, csak azért, hogy minden “tökéletesnek” tűnjön. Itt a hangsúly a tűnjönön van.
2019. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
51%
30, nézd. Nem dominanciaharc, totál félreérted. Ha normálisan közeledik, normális lesz a reakció. Ahogy én is normálisan beszélek vele. Ha ő nem teszi, nyilván következménye van. Meg lehet velem is beszélni mindent, normálisan. És igenis, a tojáshéj a popóján, nem a kutyájával beszél, hanem az anyjával. Osztálytársakkal megüthet olyan hangot, amit velem nem. Az meg szintén nem marad reakció nélkül, ha bunkó meg beszól. Mert ez a normális. Vagy úgy gondolod, hogy a gyerek igazából csak egy mini felnőtt, aztán azt csinál, amit akar? Nyilván nem. Te nevled úgy a tiédet, ahogy akarod. De nálam az sem opcionális, hogy köszön-e, ha belép valahova. Miért gondoljátok úgy, hogy nem kell nevelni a gyereket, nem kell neki útmutatást adni? Nagyon sajnálom, de mi nem olyan család vagyunk, akik kis mauglikat nevelnek, sem olyanok, ahol a gyerekek visszaküldik a tanárt az anyjába. Liberálisak vagyunk, amennyire lehet, de a gyerek, az attól még gyerek. Meg kell tanulni, hogy amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Sajnálom, ha te ezzel nem értesz egyet.
2019. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
77%
"Ha normálisan közeledik, normális lesz a reakció." Tudod, nálam ez nem úgy van, hogy csak akkor beszélek vele normálisan, ha ő is velem. Ha bunkózna sem röhögném ki, vagy ordtoznék vele érvek nélkül és küldeném be a szobájába. Tőlünk nem látott ilyen beszédet, ezért nem is csinálja ezt. Az, meg, hogy nem nevelek, mert nem süllyedek le egy kamaszhiszti szintjére, nonszensz. Nem azért fog tisztelni, mert én megalázom vagy túlordítom épp. Normális hangnemet előbb megért és meg tudjuk beszélni a sérelmeket.
2019. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
91%
De neked az, hogy nem engedem bunkózni, az miért egyenlő azzal, hogy egyből ordítok? Nem. Nem teszek ilyet. Elmondom, hogy addig ez nem lesz téma, amíg nem tudja normálisan. És tényleg nem. Nem kap érdemi reakciót a vergődésre. Senki sem süllyed kamaszhiszti szintre. Egész egyszerűen értelmes elvárásokat támasztok a gyerekem felé, viselkedjen normálisan. Neki is lehet véleménye, meghallgatom, megbeszéljük, nem erőltetek rá semmit csak azért, mert én azt mondtam. De egy 11 éves gyerek nem rendelkezik egy 17 éves belátásával például. Én nem bírálok senkit, úgy nevel mindneki, ahogy szeretne. A gyerek habitusán is sok múlik. Az egyik alapból szabálykövető, nyugodtabb, a másik meg kis forradalmár. Ezzel sincs semmi baj. Szülőként mindnekinek joga van eldönteni, hogy milyen úton indul el a gyereknevelést illetően. Az, hogy nem értek veled sem egyet, nem jelenti azt, hogy a te gyereked neveletlen, csak azt, hogy én máshogy csinálom.
2019. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
93%

Jó lett a kompromisszumotok. És jó, hogy ki tudtátok deríteni, mi az amit tulajdonképpen szeretne a gyerek.

Az ilyen "minden karácsonyomat tönkre tetted" jellegű túlzásokat és nem venném a szívemre. Mondanék valami "Igazán sajnálom, ha így volt" jellegű választ, de nem firtatnám, hogy akkor hogy is készültek azok a mosolygós fényképek tavaly meg tavaly előtt... Most így emlékszik, mert aktuálisan rosszul érzi magát, és ezzel a helyzettel foglalkoznék.

Az hogy nem a megfeleleő hangot üti meg egy gyerek gyakran előfordul ebben az életkorban. Én nem szedném le fejét érte, de higgadtan figyelmeztetném, hogy ez a hanghordozás nem tetszik, nem szeretem. Bánt, ha emelt hangon / parancsolgatva / gúnyosan /stb. beszél velem. Én se teszem. (Ezért nem is nevetném ki, még ha szerintem ostobaságot is mond, és ostobán is indokloja.)

De ha nem érzékelem, hogy próbál változtatni a hangnemen, felfüggeszteném a beszélgetést.

Úgy látom, te is kb. ezt tetted, hiszen később nyilvánvalóan visszateértetek a témára, és így találtatok mindenki számára kielégítő megoldást.

2019. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
46%
Szerintem a kedvéért kinyithattátok volna reggel az ajándékokat. Nem kért egy olyan nagy dolgot. Kicsit az ő szemével is látni kell a dolgokat. Biztos látta, hogy reggel ébredés után milyen boldogan loholtak le a gyerekek a lépcsőn, hogy kinyissák mit kaptak. Igazán megtehetted volna érte és nem pedig elkeseríteni, hogy az anyukájától nem kaphatta meg ezt az örömöt. DE EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!
2019. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!