Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 12 éves kamasz nevelt...

Van egy 12 éves kamasz nevelt lányom. Az apja tömi pénzzel mit csináljak?

Figyelt kérdés
A feleségem gyerekét 2 éves kora óta nevelem. A vér szerinti apjának esze ágában sincs gyerektartás fizetni, mivel nincs bejelentett munkája. Sosem volt probléma ez nálunk, mert én jól keresek. De mostanában évente 2-ször felbukkan az apja és 20-30ezreket ad a gyereknek. Már meg is kaptam, hogy az ő apukájától ennyi pénz kapott én meg csak egy kis autót vettem neki... Mit tegyek?

2020. jan. 6. 08:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez ku*va érdekes volt!

További szép napot!

2020. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, én tökre értem a problémádat.


Nevelőapukaként önzetlenül sokkal több kiadásod van a lánykára, mint a vérszerinti apukának, aki felbukkan évente 3x és jófejkedik a gyerekkel meg kábítja a 20ezreseivel, mikor adnia kéne havonta nektek a pénzt.Egyébként el kell menni közjegyzőhöz, és perre vinni a dolgot. Ha van autója, háza, bármi, akkor ráterhelik a gyerektartás tartozást simán.


Szerintem a legjobb megoldás az, hogy elmagyarázod a kislánynak, hogy az apjának havonta kellene minimum, 50e forintot adni, mert a megélhetése nem olcsó, és még ez sem fedezi igazából azt, amit ráköltesz te, nevelőapa, és az hogy felbukkan évente 2x egy 20ezressel, az csak kábítás, és szánalmas. Ezt ha a gyerektartáson felül tenné meg, akkor azt mondanám, hogy biztos fúrja a lelkiismeret amiért sz*r apa, hát tömje a pénzt, de szabjátok meg, hogy mire mehet el. de így? szerintem is felháborító.


Az apával meg elbeszélgetnék, és még a láthatással is megfenyegetném, ha nem hajlandó fizetni.

2020. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

"Az apával meg elbeszélgetnék, és még a láthatással is megfenyegetném, ha nem hajlandó fizetni."

Khm, a láthatás jog, nem fenyegethet vele senki

2020. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk en meg mindig nem ertem mi penzzel tomes abban hogy evente 1x-2x kap egy gyerek szulinapra stb 20 ezer ftot. Ez szerintem alap dolog kb egy nem melyszegenysegben elo csaladnal.
2020. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
15%

#13 a tartásdij is jog, és a láthatást bármikor ujra lehet tárgyalni. Nem azt mondtam, hogy vegye el a láthatást.


Nem tudom, hogy miért 0%-os a válaszom, de istenítsük a gyereküket letojó és elhagyó apukákat. úgyvan. 12 éves gyereket meg 20ezresekkel bombázni az valóban tömés. 12 éves kezébe nem való 20ezres. az anyja pénztárcájába való, aki vesz belőle neki új kabátot.

2020. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
16%
kezdem azt hinni, hogy ide 12 évesek írnak, más magyarázat nem lehet arra, hogy 0% a válaszom. :D na mindegy, tarts ki kérdező, a "díszapukát" meg el lehet küldeni a bánatba.
2020. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Higgadj le 73%-os.

46 éves családapa vagyok és én is piros kezecskét nyomtam a válaszodra.

Először is.

A tartásdíj fizetése nem függ össze a láthatással. Ha az apa nem fizeti a tartásdíjat, akkor ezt a bíróságon jelentse az anya. A láthatás akkor is jár (az idő alatt is jár) amíg a tartásra kötelezett nem fizet. Ha az apa nem kapja meg a gyereket az előírt időben, akkor ő a gyermekvédelemnél tehet bejelentést az anya ellen (és az anyát megbírságolhatják emiatt).

Azt kéne felfognod, hogy nemcsak az apának van joga a gyerekéhez, hanem a gyereknek is joga van az apjához. Ha nem engedi az anya láthatásra, akkor a gyerekével is kitol. Ha egy anya TÉNYLEG szereti a gyerekét, akkor ilyet semmiképpen se csinál. Az csinál ilyet, akinek a volt férjének való ártás fontosabb, mint a gyereküknek való jót tevés.

Másik:

Évente kétszer 20-30e Ft-ról van szó, nem arról, hogy hetente kap a gyerek annyit. Bár én nem értek egyet azzal, hogy a gyereknek pénzt ajándékozzunk, de ekkora összeg évente kétszer az simán elmegy ajándék gyanánt. Teljesen igaza van 14-esnek: egy nem mélyszegénységben levő családnál ez teljesen normális mértékű ajándékozás az apától.


Még egy megjegyzés.

Kérdező 7-es kommentjében úgy írt, mintha anyja nem is lenne a gyereknek vagy nem is költene a gyerekre ("megveszek mindent amire szüksége van neki a suliba vagy azon kívül, elvszem évente többször nyaralni, és kifizetem a táborait"). Feltételezem mindkét fél kereső, tehát a közös jövedelemből van ez fizetve. Nagyon félrevezető úgy írni, mintha a kérdező egymaga fizetné ezt a nem vér szerinti gyerekének. Ne csináljon a kérdező mártírt magából, hogy a közös jövedelmükből a velük élő nevelt gyerekre is költenek.


Ettől függetlenül természetesen az apának kötelessége lenne fizetnie a tartásdíjat.

2020. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

15!


Tévedés. A tartásdíj fizetése kötelesség, a láthatás pedig jog.

Nem függenek egymástól. Kicsit sem.

2020. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
9%

anyuka árt a gyereknek ha nem engedi, hogy találkozzon azzal az apával aki annyi felelősséget sem vállal mintha befogadna egy kismacskát? tudniillik azt is etetni kell.


ha nem fizet tartásdíjat, akkor ne is édesgesse magához 20ezresekkel az év során. ha tud fizetni, adja az anyának.

2020. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, de ti mind borzasztó anyagi körülmények között éltek?

magam is elég csóró vagyok, de én ezt a pénzzel tömést, meg születésnapra 20 ezer ft dolgot, egyszerűen nem értem.

Ez hol sok pénz? Gondolom úgy van vele az apa, hogy legalább a gyerek szülinapjára adjon neki valamit. Persze fizetnie kéne tartásdijat stb, dehát nem fizet. Lehet nem tudná kifizetni és ezzel próbálja legalább a gyereknél "kiváltani" ezt a dolgot.

Ezen lehet veszekedni hogy jó vagy rossz, vagy mit kéne tenni...

De azt nem értem, hogy évente 2 alkalommal, egy szülőtől 20ezer ft, az hol pénzzel tömés??????? magyarázzátok már el nekem. Egy kamasz gyerek évente 2x kap 20ezer ftot jeles napokra, mint pl. szülinap meg karácsony, ez hol pénzzel tömés, ebben mi az érdekes????

2020. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!