Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 12 éves kamasz nevelt...

Van egy 12 éves kamasz nevelt lányom. Az apja tömi pénzzel mit csináljak?

Figyelt kérdés
A feleségem gyerekét 2 éves kora óta nevelem. A vér szerinti apjának esze ágában sincs gyerektartás fizetni, mivel nincs bejelentett munkája. Sosem volt probléma ez nálunk, mert én jól keresek. De mostanában évente 2-ször felbukkan az apja és 20-30ezreket ad a gyereknek. Már meg is kaptam, hogy az ő apukájától ennyi pénz kapott én meg csak egy kis autót vettem neki... Mit tegyek?

2020. jan. 6. 08:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%
igaz, a mai szülők már iphone 11 pro-t adnak a 10 éves kezébe, azért van ennyi jóeszű, értelmes gyerek mostanában mindenfele :D igazatok van, nem pénzzel tömés.
2020. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok járatos az okostelefonok világában, csak kérdezném 73%-ostól, meg bárki mástól, aki tudja:


Hány éven át kell évente kétszer 20-30e Ft-ot adni egy gyereknek, hogy összejöjjön neki egy olyan telefon, amilyet előző írt???????????

2020. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%
En azt hiszem ertem a problemat. A gyerek biologiai apukaja ha a kislanxnak adja konkretan a penzt, akkor az a gyereknek egy kesz vagyon a szemeben. Ellenben neveloapukanal nem latja a penzt, csak azt, hogy van viz, villany, kaja, raborok stb. Es egy ennyi idos gyerek meg nehezen fogja fel, hogy mi a penz erteke stb. Tedd egyszer ele, hogy na lanyom, ennyi a tabor meg a kaja stb, aztan majd lesni fog es megerti a dolgot.
2020. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Goldmund!


Már 346 940 Ft-tól kapható. Ha apuka évi két alkalommal ad 20 ezret, akkor kicsit több, mint 17 év alatt összejön a gyereknek 😂😂😂


[link]

2020. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak évi 3gyel számoltam. Korán van még. Így 8,5 ev kb.
2020. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%

Hu, de buták vagytok. Annyira nem bírjátok a komplett helyzetet vizsgálni, hogy az már fáj.


1.) 2x20.000 forint nem tömés, valóban, pláne manapság.

2.) igen, a láthatást valóban nem befolyásolhatja a tartásdíj, de azért érdekelne hogy aki gyerektartást nem hajlandó fizetni az mennyire tartja be a láthatást.. mert ez ugye odavissza működik, nem pedig úgy hogy amikor apának kedve van az engedélyezett intervallumon belül.


Az alap szitu az, hogy a lébecoló apuka évi 40ezerrel letudja a gyereket, akinek a szemében ő egy isten, mert ez neki rengeteg.


Nevelőapunak ennek sokszorosába kerül a gyerek, aki nem fog még emellé 40ezrekért ajándékot venni.


Tökéletesen megértem, ha bántja hogy az apa a "jófej" a történetben. Ennyi.


Kérdező, továbbra is tartom, hogy a "mit csináljak" dologra az a válasz, hogy meg kell mondani apukának, hogy majd azután adogasson 20ezreket miután a gyerektartás visszamenőleg és a jelenben is rendben van.

2020. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Aki számolgatja, hogy hányszor 20ezer az iphone az tanuljon kis iróniát, meg szövegértelmezést is.
2020. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!