Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mivel büntetnétek meg a 14...

Ti mivel büntetnétek meg a 14 éves lányotokat, ha hazugságon kapnád, hogy a barátnőjéhez megy, de közben a fiújával találkozik, akiről nem is szólt neked?

Figyelt kérdés

Falun lakunk. A szomszéd néni már többször mondta, hogy látta fiúval sétálgatni meg csókolózni. De ezt azzal magyarázta, hogy a testvérével volt (elváltunk az apjával, a fiam az apjával él).

Ma is elment, azt mondta a barátnőivel lesz. Utána én elmentem a boltba. Tényleg a boltba mentem, nem utána kémkedtem. Láttam, hogy az utca végében csókolózik vagy ölelkezik a barátjával, akiről még csak nem is szólt. Nem mentem oda hozzájuk. Elmentem a boltba, aztán hazamentem. Amikor a lányom hazajött, számonkértem rajta. Azt mondta, hogy akkor akarta bemutatni, amikor már komoly kapcsolat. De már 3 hónapja együtt vannak és ez az ő korában szerintem igenis komoly kapcsolat.


Ti mivel büntetnétek?


2020. febr. 17. 19:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Semmivel. Úgysem lehet megakadályozni nem lehetsz mindig a nyomában. Inkább világosítsd fel szexuálisan hogy ne itt kérdezgesse hogy lehet e terhes ha megujjazta a pasija a spermás kezével...
2020. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%
Egy hét szobafogság.
2020. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem büntetném meg, meg emlékszem, mennyire nehéz volt ennyi idősen, hogy hogyan beszéljek erről a szüleimmel. Viszont elmondanám neki, miért fontos, hogy tudjuk, hol van, bármi lehet, tudjuk, hol jár.
2020. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
18%

Az idei nyaralása elmaradna.

És megmondanám a srácnak, hogy dobja, és el ne merje mondani, hogy én kértem, mert drogbirtoklásért elvitetem.

2020. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%
Akik büntetnék, azok mire fel? Inkább azon gondolkozzatok, hogy mi miatt hazudik. Megtettetek-e mindent a jó viszonyért, kapott-e normális felvilágosítást? Vagy csak eszerűen mindent tiltani, mert még "gyerek"? Azért 14 évesen már akkora nagy dolog a csókolózás a mai világban. Nem kell nekik megágyazni nyilván, de találkozzanak, ismerkedjenek.
2020. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Leülnék vele beszélgetni, és elmondanám neki, hogy nyugodtan elmondhatja kivel van, nem kell titkolóznia. Szerencsére erre nincs szükség. 14 éves, 2 hónapja van egy fiú, akivel rendszeresen találkoznak, együtt sportolnak, de néha csak kettesben. Igazából én viszem el a találkozókra, mert autóval kell menni a pályára, és mindig mondja, hogy többen lesznek-e, vagy csak kettesben. Nem kell titkolóznia előttem, így nem kényszerül hazugságra.
2020. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

Megbüntetni? És azzal mit érsz el? Hogy az egy hét szobafogság után már nem nappal találkozik vele az utcán, hanem éjszaka szökik ki és valami elhagyatott helyre mennek? Vagy hogy soha a büdös életben nem fog elmondani semmit, hiszen úgyis büntetés jár mindenért? Na az aztán még jobb...


Hidd el, lehet nem egyértelmű, de oka van, hogy hazudott/eltitkolta. A helyedben rengeteget próbálnék vele beszélgetni, érdeklődni. De nem tolakodva. Beszélnék neki a saját kamaszkoromról, az én akkori "szerelmeimről" és nem degradálnám le a kapcsolatát azzal, hogy ez csak egy múló diákszerelem, úgyis vége lesz és hasonlók. Plusz mondanám, hogy nyugodtan találkozhatnak nálunk is, nem kell az utcán kódorogni órákat. A szomszédot meg legközelebb leteremteném, hogy foglalkozzon a saját dolgával, ne az én lányommal.

2020. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
45%
Addig örülj, amíg csak sétálgat és csókolózik. Megakadályozni nem fogod tudni úgysem.
2020. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem büntetném meg. De azon elgondolkodnék, hoigy miért nem meri elmondani nekem, hogy barátja van, és beszélgetnék vele arról, hogy nem haragszom érte, de nem szabad hazudnia arról, hogy hol van, mert bármi gond van vele, nem tudjuk, hová menjünk. És kérném, hogy mutassa be a fiút. Szóval inkább közeledni próbálnék, hogy legközelebb ne érezze úgy, hogy bujkálnia kell előlem.
2020. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Sokan nem értik, vagy én értelmezem rosszul?

A büntetés azért jár, mert hazudott arról, hogy hová megy és kivel lesz.

Leülnék vele beszélgetni, hogy nincs azzal baj, ha fiúzik, de MINDIG pontosan tudni akarom, hogy hol van. Azt is megértetném vele is, hogy a hazudozás miatt haragszom.

Nálunk bevált, hogy megkérdezem, szerinte mi legyen a bünti. Aztán vagy emelek, vagy enyhítek, ahogy igazságosnak látom. A kamaszomnak az egy hét mosogatás minden nap maga a terror.

Illetve "rábeszélném", hogy hozza el bemutatni a fiút. Nyugodtabb lennék, ha tudnám, hogy kicsoda, csókolózni meg otthon, a szobában is tudnak. 💁‍♀️

2020. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!