Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mivel büntetnétek meg a 14...

Ti mivel büntetnétek meg a 14 éves lányotokat, ha hazugságon kapnád, hogy a barátnőjéhez megy, de közben a fiújával találkozik, akiről nem is szólt neked?

Figyelt kérdés

Falun lakunk. A szomszéd néni már többször mondta, hogy látta fiúval sétálgatni meg csókolózni. De ezt azzal magyarázta, hogy a testvérével volt (elváltunk az apjával, a fiam az apjával él).

Ma is elment, azt mondta a barátnőivel lesz. Utána én elmentem a boltba. Tényleg a boltba mentem, nem utána kémkedtem. Láttam, hogy az utca végében csókolózik vagy ölelkezik a barátjával, akiről még csak nem is szólt. Nem mentem oda hozzájuk. Elmentem a boltba, aztán hazamentem. Amikor a lányom hazajött, számonkértem rajta. Azt mondta, hogy akkor akarta bemutatni, amikor már komoly kapcsolat. De már 3 hónapja együtt vannak és ez az ő korában szerintem igenis komoly kapcsolat.


Ti mivel büntetnétek?


2020. febr. 17. 19:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%

Akarod mondani szexelhet, nem muszáj ilyen primitíven kifejezni magad.

És attól még, hogy törvényesen szexelhet, nem jelenti hogy kell is!! 14 évesen még baromi éretlenek, ha külsőre nem is, de belsőre igen. Egy kislány még, aki bőven ráér még ezekkel a dolgokkal.

Ha neked belefér, te bajod, más nevelési elveibe meg semmi beleszólásod nincs.

2020. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%

#22 Mondjuk, hogy te a "kefélés" szót használtad és igaza van a #21nek, ez baromi primitív kifejezése a szexnek.


Továbbá: "mi" mindig a 18as korhatárhoz ragaszkodunk?? Ki?? Hol?! Mert én biztos nem. Vagy talán ismersz személy szerint engem, esetleg a többi kommentelők? Erősen kétlem.


Amúgy engem kicsit sem érdekel, hogy MÁSOK milyen törvényhez ragaszkodnak vagy nem ragaszkodnak. Csak azért, mert a törvény LEHETŐSÉGET ad valamire, nem jelenti hogy élni is kell vele!! Egy 14 éves még nagyon is gyerek, akinek én és az apja, mint szülők, hozzuk a szabályokat. Pont.

2020. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
32%
Engem az érdekelne, mennyit beszélget a kedves anyuka a lányával. Hogy lehet az, hogy nem tudja mi van a gyermekével? Vagy mi vezette a lányát odáig, hogy ne merjen vele nyílt témaként beszélni a párkapcsolatáról? Ebben az esetben igenis a szülő is hibás, nem figyel eléggé a lányára, nem körül tekintő. Annyiszor tabuként kezelik az emberek pusztán a saját érzelmeiket is, hát akkor mit várjunk... Nem merünk sírni a gyermek előtt, alul becsüljük az érzéseiket pedig ez az egyik legmeghatározóbb korszak, és hozzá tenném, ha a tapasztalás lehetőségétől megosztjuk őket akkor azzal, csak rontunk a helyzeten. Igen! Hazudott, azonban nem a bűntetés a megfelelő eszköz. Hisz nem, csak ő tehet róla, hogy ez a szülő-gyermek kapcsolat idáig fajult. Beszélgetni kell, nyíltan és minden kertelés nélkül. Mellesleg egyes válaszolóknak pusztán megjegyezném, hogy a szellemi érettség nem egyenlő a korral, ahogy ez igaz az érzelmi intelligenciára is. Nem kell ilyen prűdnek lenni, egy 14 évesben tombolnak a hormonok, most fedezi fel a testét. Ez teljesen normális, minden embernek vannak szükségletei, azonban ezzel nem azt mondom, hogy támogatom vagy ellenzem a fiatal korú szexet, hanem azt, hogy tudnunk kell 2020-ban a testünkről, a vágyainkról beszélnünk, a saját kapcsolatainkban is. Egy szexuális felvilágosítás szerintem sokkál tágabb kéne, hogy legyen, mint a védekezés vagy egy vallási szentbeszéd. Ajánlom minden kedves szülő figyelmébe a Hormonmentes youtube csatornát úgy gondolom remek felvilágosítást nyújthat a fiatal gyermekek számára is
2020. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
18%
a k*félést használtam? akkor elnézést az tényleg elég primitiv kifejezés
2020. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg nem értik egyesek, hogy a gyerek HAZUDOTT?! Ezért írták többen is a büntetést. Jó hogy már nem kell megsimizni, amiért ilyen ügyesen az anyja képében hazudott...

A másik kedvencem, hogy ilyen helyzetekben egyből a szülőt hozzák ki hibásnak. Nem is értem komolyan. Ha a gyerek valami hülyeséget csinál, a szülő hibája. Ha a gyerek kipróbál egy drogot, az is a szülő hibája. Mindig, mindenből a szülőket kell kihozni hibásnak. 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

Nem kell ahhoz sz*ar szülő legyél, hogy hazudjon egy gyerek! A húgom is bejatszotta ezt, mondjuk ő már majdnem 17 volt, mikor először barátja lett. Nem mondta el anyának, pedig ha valaki, akkor ő aztán igazi "laza" anya volt, bármit meg lehetett vele beszélni, mindenben támogatott minket, húgom mégsem mondta el, úgy volt vele hogy majd később meg nem tudta hogy kezdjen neki stb.

Szóval hagyjuk már ezt az ujjal mutogatást és ne hibáztassuk már egyből úgy a szülőket, hogy egy büdös mukkot se tudunk róla. Ismeretlenül ítélkezni baromi szánalmas dolog.

Egyébként egy 14 éves kislánynak egyáltalán nem való sem a fiúzás, a szex meg aztán pláne nem! Ne csináljunk már úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy 13-14 éves kislányok dugogatnak. Ennyi idősen még baromira nem a fiúzáson kéne járjon az esze, menjen a barátaival mozizni, beszélgetni, sétálni, ide-oda, de bőven ráér még a fiúk szájába mászásával!

Szobafogságot kapna a hazugság miatt az biztos és innentől lőttek a bizalomnak. Jó ideig kétkedve fogadnám, ha azt mondja egy barátnőjéhez megy, én vinném el hozzájuk és minimum 1x felhívnám annak a bizonyos barátnőnek az anyját, hogy tényleg náluk vannak-e a lányok.

2020. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
50%
Tenxleg itt tarta a vilag hogy 14 evesen rendben van ha baratja van egy lanynak es sexualis eletet el?
2020. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem megvolt az oka,hogy nem mondta el!

Egyébként teljesen egyetértek vele,csak akkor mondja el ha komoly a kapcsolat.



Biztos,hogy nem büntetném meg,semmi értelme nem lenne.



Viszont ha még nem volt felvilágosítva,akkor tedd meg,fontos!!!

2020. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
6%
Miért lettem lepontozva?
2020. febr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 TheSoldier ***** válasza:
66%
Inkább elgondolkoznék azon,hogy miért nem tudott/mert őszintén beszélni róla,hogy ismerkedik valakivel.
2020. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
40%

Ezt írtam én is :)


Olyan nincs,hogy csak úgy nem mondja el valaki,megvolt az oka szerintem :)

2020. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!