Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni öcsémmel? Ez...

Mit lehet tenni öcsémmel? Ez jó megoldás rá?

Figyelt kérdés

Az öcsém 17 éves, Én 21.


Sajnos, 17 évesen nem jutott el az agyáig még mindig, h magára kell vigyázzon lassan és jó lenne elkezdenie pénzzel bánni és rendesen élni magával.


Viszont mai nap, már meguntam, h itthon még csak mosogatni sem képes (ha azt mondja fog, akkor addig eltudja tolni, h az edények bepenészednének [de szerencsére itt vagyok és nem hagyom])


Szóval még mindig eljátssza ezt a dolgot, főzni nem főz magára. Ha pedig szóváteszem, mennyire örülnék meg barátnője is, h ha egyszer nekiülne elmosogatni magától vagy takarítani, de még ha a barátnője is szidja, h mennyire igénytelen az se érdekli. Elmegy duzzogni, hisztizni és kocsmázik.


A szóval és neveléssel nem tudok már mit kezdeni, próbáltam hónapokig. A pénzt és minden mást már megvontam tőle, eddig azt hittem az a baj, h motiválatlan, de úgy látszik Őt havi 30 ezer és a napi kér valamit /chips, csoki egyebek/ sem erőltetik rá.


Utolsó próbámra pedig, h megértse 17 évesen már ideje annyit tennie, h félórára kimegy füvet nyírni, majd nyáron. Vagy,ha kitalálja barátnőjével főz, akkor nem nekem hagyja meg a mosatlant,hanem magára.


Adok neki havonta X összeget és megél egyedül. Az eszközöket és tányérokat teljsen elfelezem és a hűtőkaja is olyan lesz, mint egy társasházban. Mindenért magáért felel és kész. Ha véletlen mosatlanja lesz és nem mosgatja el csak beba-om a szoba közepére neki.


Szóval a kérdés: Mennyit adnátok? Mennyire számoljak /nap-ra forintot, h megéljen magának? Olyan összeget akarok találni, amivel megtud élni, ha okosan ossza a pénzt simán elél és még spórolni is tud. Nem főz, nem szokott. Vendéglátásban dolgozunk mindketten a kajánk javarésze megvan csak itthon kell ennie neki is 15től- estig.


2020. márc. 6. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha dolgoztok miért adsz neki pénzt?
2020. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő még csak tanulóként dolgozik. Így nem akarom, h 20 ezerből éljen meg :D
2020. márc. 6. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt is kap, minden a segge alá van rakva... jó hogy meg sem mozdul semmiért, úgyis tudja, hogy a (már bocsánat) balfék testvére megcsinálja helyette.
2020. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már 3 hónapja nem kap egy forintot se .:D
2020. márc. 6. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Öhm a szüleitek hol vannak?
2020. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Te neveled a tesód? Mert ha hivatalosan te neveled, 18 éves koráig kötelességed eltartani.

Ha nem te neveled, akkor szépen hátradőlsz és a szüleidre bízod mit kezdenek vele.

2020. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles eltartani 18 alatt se, lemondasz a gyámságról, és mehet nevelő szülőkhöz.

Az a baj, hogy 17 évesen késő nevelni, nem fog megváltozni. Kell neki egy pár nagy pofon az élettől, ami változásra bírja.

2020. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
2%
Sajnálom a tesód,hogy ilyen testvére van meg el van cseszve a nevelése
2020. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsót én sajnálom, h ilyen buta.


Apunk születésünknél elhunyt, Anya nevelt egyedül, de nem tudtunk megélni Magyarországon a 200 ezerből, és most Németországban van 2 éve.

Amíg itthon volt, nem ilyen volt öcsém egyáltalán, csak amint elment. Lehet fejébe szállt,h Anyu 6x annyit keres kint és kaptunk házat, jogsit és mindenben támogat minket és azt hiszi mindent elvárhat Anyutól és tőlem.


A gyámság át lett ruházva rám. Nem mondtam, h nem fogom eltartani, csak adtam neki pénzt, h tartsa el magát.


Egyelőre az a felállás, h kiküldöm Németbe, h nem vagyok hajlandó vele együtt élni. Kapott egy kis pénzt is elélni, ha sikerül 30.áig megélnie és tud takarítani, magára odafigyelni, akkor itt maradhat velem Mo-n.


De én is lassan megyek ki külföld, és öcsém is.

2020. márc. 7. 11:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem fog változni. Tesóm ilyen volt, most 30 évesen is ilyen. Annyit tehetsz, hogy leszarod, ha majd felnőtt lesz. Ne sajnáld ő sem sajnál téged. Elhiheted. :(
2020. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!