Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni öcsémmel? Ez...

Mit lehet tenni öcsémmel? Ez jó megoldás rá?

Figyelt kérdés

Az öcsém 17 éves, Én 21.


Sajnos, 17 évesen nem jutott el az agyáig még mindig, h magára kell vigyázzon lassan és jó lenne elkezdenie pénzzel bánni és rendesen élni magával.


Viszont mai nap, már meguntam, h itthon még csak mosogatni sem képes (ha azt mondja fog, akkor addig eltudja tolni, h az edények bepenészednének [de szerencsére itt vagyok és nem hagyom])


Szóval még mindig eljátssza ezt a dolgot, főzni nem főz magára. Ha pedig szóváteszem, mennyire örülnék meg barátnője is, h ha egyszer nekiülne elmosogatni magától vagy takarítani, de még ha a barátnője is szidja, h mennyire igénytelen az se érdekli. Elmegy duzzogni, hisztizni és kocsmázik.


A szóval és neveléssel nem tudok már mit kezdeni, próbáltam hónapokig. A pénzt és minden mást már megvontam tőle, eddig azt hittem az a baj, h motiválatlan, de úgy látszik Őt havi 30 ezer és a napi kér valamit /chips, csoki egyebek/ sem erőltetik rá.


Utolsó próbámra pedig, h megértse 17 évesen már ideje annyit tennie, h félórára kimegy füvet nyírni, majd nyáron. Vagy,ha kitalálja barátnőjével főz, akkor nem nekem hagyja meg a mosatlant,hanem magára.


Adok neki havonta X összeget és megél egyedül. Az eszközöket és tányérokat teljsen elfelezem és a hűtőkaja is olyan lesz, mint egy társasházban. Mindenért magáért felel és kész. Ha véletlen mosatlanja lesz és nem mosgatja el csak beba-om a szoba közepére neki.


Szóval a kérdés: Mennyit adnátok? Mennyire számoljak /nap-ra forintot, h megéljen magának? Olyan összeget akarok találni, amivel megtud élni, ha okosan ossza a pénzt simán elél és még spórolni is tud. Nem főz, nem szokott. Vendéglátásban dolgozunk mindketten a kajánk javarésze megvan csak itthon kell ennie neki is 15től- estig.


2020. márc. 6. 18:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tesóm 40 évesen is eltartatja magát anyámékkal ha lehetősége van. Időről időre ki van paterolva dolgozni, de mindig visszaeszi a fene.
2020. márc. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Jezusom, akkor meg most cselekszem, mert nen lesz ilyen. Koszonom a segitseget
2020. márc. 8. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!