Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engedjem a 16 éves fiamnak...

Engedjem a 16 éves fiamnak hogy politikusjelölt legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon jó tanuló, sokat olvas a témában és szeretne politikus és filozófus lenni a jövőben. Látta hogy van erre lehetőség már 14 éves kortól is és mondta hogy szeretne. Engedjem?

#politika #tini #iskola #szülő #kamasz #ideológia #politikusjelölt #enegedély
2020. márc. 24. 19:07
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
84%
komolyan nem értem, mi értelme az ilyen kérdésnek. Mindenki tudja, hogy nincs gyereked, egyszerűen a nézeteiddel akarsz győzködni másokat. A pol kategória miért nem jó erre a célra?
2020. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Van gyerekem, és nagyon fontos volt ezt megkérdeznem.
2020. márc. 24. 20:44
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Én jogi karon talunok au egyetemen, ha politikusnak készül miért menne infóra? Inkább jogra menjen akkor és a diplomáig lesz ideje gondolkodni. Tanulunk mi is a témában meg politikusokról, a kormányról és annak előzményeiről. Érdekes erről tanulni de nekem eszem ágában sincs politikusnak lenni:D
2020. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Ő mondta...
2020. márc. 24. 21:08
 25/54 anonim ***** válasza:
73%
Nem engedném, 16 évesen még nagyon képlékeny a véleménye és a személyisége. Ráadásul ennyi idősen még nincs is annyi tapaszalata, hogy képben legyen, pláne ha a kádárista nagypapa a példaképe. Nem szeretném, ha tönkretenné az életét és évek múlva szégyenkezve kéne visszanéznie erre az időszakára. Addig is tanuljon, tágítsa a látókörét és beszélgessen sok sok akkori kulákkal a tapasztalataikról.
2020. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
Olvas rengeteg könyve van neki amit mindet elolvasott. Kádár, Marx, Engels, Lenin, Bakunyin... Tudja miről beszél. Igenis, engedni fogom. Nem 10 éves lesz hanem 18 2 év mulva, akkor meg már szavazhat is. Ki kell próbálni magát.
2020. márc. 25. 10:43
 27/54 anonim ***** válasza:
73%
Elmélekről olvasni nem elég, a tapasztalatok után is kéne kutatnia. Elméletben jól hangzik a kommunizmus, na de a gyarkolatban? :) Minek tetted fel a kérdést egyáltalán?
2020. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
40%

Úgy vettem észre, elég sok tinédzsernek vannak ilyen szélsőséges nézetei, nagyrészt az életkor adja szerintem. Ahogy idősödnek, kevesen maradnak meg keményvonalas kommunistáknak, úgyhogy én kifejezetten nem aggódnék miatta. Alakul ő még, nagyon fiatal.


Nem lehet túl okos, ha azt hiszi, a kommunizmus kiépíthető és fenntartható a valóságban. Egyszerűen lehetetlen túllépni az emberi alaptermészeten, hogy az ember kapzsi és birtokolni akar. Persze elméletben jól hangzik...

2020. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
Ha eltávolítják a tőkéseket akkor meg lehet. A nagyapja is úgy halt meg hogy szélsőséges volt, sőt a nyilas katonaság után párttitkár lett. Ha nincsenek tőkések, nincs kapitalizmus.
2020. márc. 25. 11:38
 30/54 A kérdező kommentje:
De 14 éves kortól már lehet, ő meg már idősebb is. Úgyhogy mindent meg fogok tenni hogy azzal foglalkozhasson ami érdekli. Kisebb felszólalásai tűntetéseket, sztrájkokon már voltak, és büszke is voltam rá annak ellenére hogy nem értek egyet vele. :-)
2020. márc. 25. 11:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!