Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem beszélnek az iskolák...

Miért nem beszélnek az iskolákban az LMBTQ+ emberekről?

Figyelt kérdés
Szerintem ez legalább annyira fontos mint az hogy vannak nemek. Nem tudom miért kell elhallgatni hogy vannak ilyen emberek. Miért nincs ilyen felvilágosító óra vagy legalább biológiából miért nem említik meg? Miért nem világosítják fel a fiatalokat (a gyerekeket korai lenne, de szerintem a kamaszokat már fel lehetne)? Nagyon magas a homofóbia, a transzfóbia és a bifóbia a fiatalok körében és álltalánosítják a b*zikat a tisztességes és normális LMBTQ+ embereket.

2020. ápr. 21. 23:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
54%
Már a csapból is ez folyik, nem kell az iskolában is. Akit érdekel lesz hol után járjon.
2020. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
68%

"Nagyon magas a homofóbia, a transzfóbia és a bifóbia a fiatalok körében és álltalánosítják a b*zikat a tisztességes és normális LMBTQ+ embereket."


Már ne is haragudj, de süt a kérdésedből az ostobaságod!

2020. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
90%
#2 Szerintem nem az ostobaságról van itt szó, hanem arról, amit a pszichológiában úgy hívnak, hogy internalizált gyűlölet. Majd remélhetőleg ő is túl fog jutni rajta.
2020. ápr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
74%

Mindenki tudja, hogy vannak ilyen emberek, nem kell külön tanulni róla.

Nem tudom, hogy te mikor jártál iskolába, amikor én akkor a hetero dolgokról sem tanultunk. Átvettük a megtermékenyítést és kész, ott sem mondták, hogy mosómaci vagy ember csinálja és ez azért nem volt olyan rég. Rendben, tanuljanak az LMBTQ+ tagokról(bár már annyi irányzat van, hogy érettségig minden bioszóra rámenne), de akkor tanuljanak külön a hetero kapcsolatokról is. Gondolom ez már nem tetszene.

2020. ápr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
74%
A megtermékenyítés hogy nem hetero dolog?🤔 Tudtommal egy (biológiailag) nő és egy (biológiailag) férfi aktusáról van szó alapesetben, de javíts ki ha tévedek, lehet elvitte már az agyam a rettegett gender.
2020. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
86%
Igen, hetero, de mivel petéket és kis spermákat rajzoltunk szóba sem jött, hogy az most ember lenne. Nyilván mindenki arra gondolt, csak azért írtam, hogy a kérdező lássa, az iskolában úgy alapból nem igazán foglalkoznak az ilyen témával, mindegy, hogy milyen fajta nemi identitásról van szó.
2020. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
87%
Ez most komoly kérdés?! Kormányunk épp most tesz komoly lépéseket, hogy a transzneműeket semmilyen formában ne ismerje el. Nő, akkor ez egy komoly kérdés, hogy miért nem foglalkoznak ezzel a témával az iskolában?! Ahol NAT van?
2020. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
23%
Azert nem beszelnek erről mert akik ennek a csoportnak a tagjai azok más emberek mint az átlag és ha beszélnek róla akkor biztatgathatjak a gyereket hogy legyen meleg,transzi meg ilyenek.Meg úgy vannak vele hogy bőven elég a gyereknek azt tudni hogy a lányok menstruálnak es hogy ha szexelsz akkor húzz gumit.Pedig ez tenyleg nem elég.
2020. ápr. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem az iskola dolga, hanem a szülőé. Nekem ovisom van, mi már meséltünk neki arról, hogy nem csak az a család, ahol apa-anya-gyerek van.


Sosem értettem ezt a felvilágosítás dolgot. A saját szintjén fokozatosan, táguló körben mutatod be a világot a gyereknek. Nem leülteted 10 évesen, aztán rázúdítod.

2020. ápr. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
45%
Logikusan miért kellene, hogy egy biológia óra anyaga az legyen, hogy ki mire izgul meg mit képzel magáról. De a védőnői klasszikus fél órás (ha még létezik) felvilágosítósdi kapcsán is nehezen tudom elképzelni. Pláne nem az egyházi iskolákban, ahol a hivatalos álláspont, hogy létezik és szeressük őket is, de akinek ez a kereszt jutott, próbálkozzék ellen állni a kísértésnek. Szóval max. valami külső szervezet járkálhatna be, de ezt meg nem lehet kötelezővé tenni, és sok szülő agitáló reklámnak venné, ahogy sokan a felvonulást sem szeretik. De alapíts egyet. (És ha ennyire elfogadó vagy, miért b*zizol? Vagy ez csak trollkérdés?)
2020. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!