Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anorexiás a gyermekem, hogyan...

Anorexiás a gyermekem, hogyan hat ez a család életére ?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki! Kíváncsi vagyok hogyan élik meg más szülők amikor egy anorexia, vagy ahhoz hasonló étkezési zavar van -mostmár- jelen a család életében. Mi legyen a felnőtteknek a hozzáállása, hogyan reagáljanak bizonyos helyzetekre? Mit kellene tenniük?


És a másik oldalról.. a testvér(ek)nek ez mit is jelent?


Egyáltalán maga az érintett kamasz mit várna el a saját szüleitől, hogyan is érez ilyenkor?


Nagyon örülnék bármilyen személyes tapasztalatnak, egészen pontosan azoknak érzéseknek és az érzelmeknek megosztására, amik mind ide kapcsolódnak..



2020. jún. 11. 16:48
1 2
 11/15 anonim válasza:
88%
Nekem évekkel ezelőtt alakult ki táplálkozási zavar. Igazából a gyermeknek mindenképpen megértésre és támogatásra van szüksége! Én napi 300 - 500 kcal-t vittem be annó a szervezetembe, és e mellé még mozogtam is, meg hánytattam magam. Pár kiló "felesleg" volt rajtam, de ezt a családom elítélte. Állandóan kaptam a bántóbbnál bántóbb megjegyzéseket, míg végül elkezdődött ez az egész. Igazából 8 kg-ot sikerült leadnom vagy 2 hónap alatt, de látszódott rajtam, hogy a szemeim karikásak és beesettek, akárcsak az arcom. Gyenge voltam. Anyuéknak csak az volt a lényeg, hogy juhú, fogytam, de egy idő után ők is mondták, hogy ne csináljam tovább. Reggel elvittem a kis szendvicskémet, út közben vagy kidobtam az egészet, vagy esetleg a párizsit és a salit hagytam meg benne. Ennyit ettem 6 - 8 órán keresztül. Hazaértem, általában ott várt a mikróban a friss étel, de én vagy a kutyának adtam, vagy lehúztam a WC-n - ezt sem tudták, mivel általában nem voltak otthon. Vacsorakor mindig azt állítottam, hogy nem eszek, ezt hol megértették hol pedig belém erőszakolták az ételt, amit szépen azonnal igyekeztem ki is hányni. Aztán 2 év után elmondtam az igazságot. Megaláztak, megfenyegettek. Letagadták, hogy a gyerekük vagyok, intézetbe akartak zárni és sajnálták az elpocsékolt kajákat - amit meg is tudok érteni. Szóval, ez nekem akkora trauma volt nekem, hogy a mai napig nem tudok túl rendülni rajta. Mostanság jött a drága koronavírus, amit otthonunkban töltöttünk a párommal, neki pedig úgy vagyok szép, ahogy vagyok. Édesanyámékat ekkor már fél éve nem láttam. Mikor lecsengett viszonylag a járvány, meglátogattam őket és éjjel - nappal csak az ment, hogy kövér fasz lettem a karantén időszaka alatt. Pár nap elég volt, hogy újra elkezdődjön az egész. Sosem fogom tudni elfogadni önmagam pont emiatt, hogy gyerekként nem fogadtak el soha engem. Ne akarja senki ezt a gyermekének, mert egy életre tönkreteszi! Szeresd a gyermeked, mondd meg neki, hogy gyönyörű és hogy támogatod, bármi is van! Próbáld azt nézni, ami neki jó mint lelkileg, mint fizikailag egyaránt, mert csak ez segíti őt át ezen a szörnyű időszakon! Igaz, nem anorexiás voltam, most sem vagyok az, de minden táplálkozási zavar komoly betegség, ami mellett nem szabad csak úgy elmenni!
2020. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
*-nekem😅
2020. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek valakit, akinek az egyik gyereke anorexiás lett, ami miatt az egész család családterápiára járt, de végül elváltak a szülők, tehát úgy tűnik, hogy a szülők közti állandó feszkót reagálta le így a gyerek... Egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is ilyesmi van a háttérben, mindenesetre a családterápia nagyon hasznos lehet, mert te magad is érzed, hogy ez nem csak az adott gyerek ügye, hanem minden családtag életét is befolyásolja.
2020. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
73%

Szia! En is anorexias voltam meg asszem 11-12 eves voltam.

Nalam ez az egesz ugy indult, hogy ugy ereztem nagyon egyedul vsgyok, es, hogy nem vagy srmmiben sem jo. Emlekszem.: Interneztem amikor meglattam egy nagyon vekony lany kepet(Hozza teszem mostani szemmel nezve biztos hogy meg volt szerkesztve.) Beleneztem a tukorbe, felhuztam a polomat es sokkal koverebbnrk lattam magam annal a lanynal.

Utaltam strandra jarni, utaltam a testem, utaltam magamat. Fogyokuraztam, edzettem, es allandoan a bmi-met neztem. A celom az volt hogy bmi-m 15 legyen. Aztan egyre kevessebb, es kevessebb.

Anyaek eszre vettek a problemat, pszichologushoz akartak vinni.

En ezt nagyon nem szerettem volna, de hizni sem.

A noverem ez ido alatt pesten volt( o az akiben a leginkabb megbizok es elmondok mindent) amikor haza ert valami atkattant ujra elkezdtem normalisan enni.( de szerintem csak azert mert eppen akkor jott az elso piros nap es olyankor kajas vagyok)

De mostani szemmel mar szerintem tudom hogy mi volt a problema.:

Ugy hittem hogy nem figyelnek ram, nem foglalkoznak velem( akkotiban nem volt olyan sok baratom:/) es elhanyagolnak. Es tudat alatt igy probalom felhivni magamra a figyelmet.( es readasul kozepso testver vagyok szoval az meg egy + dolog volt..)

Szoval ha a mindenkepp meg akarod gyogyitani a gyereked akkor ezeket tanacsolom: ne akard ra eroltetni a pszichologust ha nem szeretne, Foglalkozz vele, figyelj hogy legyen vidam. Egyetek olyan eteleket amikbe vannak zoldsegek mint pl.: zoldseg fasirt, caciki, bulgur

Ezektol a dolgoktol nem fog fogyni es egeszsegesek is.

Talan meg megjon az etvagya :)

2020. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
83%
* nem vagyok semmiben sem jo csak a fogyasban
2020. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!