Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! ED, Mia, Ana?

Segítség! ED, Mia, Ana?

Figyelt kérdés

Tudom nem a fogyokúrához kellene ezt írnom hanem az egészséghez de úgy gondolom hogy itt vannak olyan emberek akik tudnak ehez valamit hozzáfűzni...

Július végén elkezdtem "diétázni" aminek a következménye az lett, hogy koplaltan. Tudom a fogyokúrázók körében ez egy istenkáromlás de sajnos a saját fejem után mentem és nem számítottam a következményekre. Szeptember elejére sikerült 7 kg-ot "fogynom", majd mikor elkezdődött az iskola evésrohamaim lettek. Azóta rendszeresen hánytatom magam...

Nagyon nehéz úgy enni, hogy utána jó érzés fogjon el ezért mindig a wcben kötök ki. A kezem is felsebesedett. A fogaim még teljesen épek de úgy vélem ha ez így folytatódik tovább akkor előbb-utóbb rosszabb lesz. A szüleim és a rokonai az egészből semmit se tudnak. Kivéve a fogyást mert az nagyon meglátszott(megláttszik).

Többször is próbáltam tenni az ellen, hogy ne kényszerírtsenek az evésre. Ezt nem úgy kell érteni, hogy fakanállal tömték belém az ételt hanem úgy, hogy mivel alig ettem egy nap 600kcalt ezért addig piszkáltak míg meg nem ettem az ebédet, vacsorát, stb..

Az lenne a legnagyobb öröm a számomra ha végre kikerülnék ebből a mókuskerékből és nem kéne mindig arra ébrednem hogy " te jó ég, megettem tegnap azt a csokis sütit...ma már nem eszek semmit."

Tényleg nagyon megbántam ezt az egészet de egyszerűen hajtott az a vágy, hogy végre szépnek láthatom magam és nem kell többé a piszkálásokat hallgatnom. Mostanában napi 5x eszek sokat és annyira bűntudatom van... A súlymérés meg kész katasztrófa. Mindennap reggel megmérem magam és ebbe beleőrülök. Múltkor mikor a mamáméknál aludtam elrejtettem a táskában a mérleget mert náluk nincsen.

Beteges az amit már csinálok.

Hogy lehet ebből valahogy kijutni anélkül, hogy a szüleimet beleavatnám mert így is van elég gond a családban!? (részletek bocsánat de nem szeretném publikálni de az a lényeg hogy nem olyan mint egy 'rossz' család mert mitagadás az egész rokonsággal jó viszonyban vagyok és a szüleim is nagyon sok törődést mutatnak felém amit elismerek)

Ha valakinek valami hozzá fűzni valója vagy ő is volt hasonló helyzetben akkor az kérem osssza meg kommentbe.


1?/L/167cm/55kg



2017. okt. 29. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Én is ugyanígy vagyok,csak 14éves vagyok és 52kg és még mindig nem tudom hogy tudnék ezzel leállni.
2017. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segítsége kell, minél később kapsz kezelést, annál nehezebb lesz kikeveredni belőle.


Van elég gond a családban? Na az is egy hajlamosító tényező, az étkezési zavarok valójában nem is a fogyásról-hízásról szólnak, csak más lelki problémák megnyilvánulásai. (pl: Anorexia - kontrollvágy, bulimia - szeretethiány, biztonságvágy.)

2017. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már rájöttél hogy baj van, ez mindenképpen pozitív.

Próbálj meg átállni arra, hogy nem akkor vagy büszke magadra ha nem eszel, hanem ha eszel annak ellenére, hogy az agyad “kiabál”, hogy ne tedd.

Gondolj a betegségedre úgy, mint egy ellenségként és igyekezz legyőzni azzal, hogy akármit “mond”, tedd az ellenkezőjét. Legyen ez a celod, ne a fogyás és az önsanyargatás.

Nekem ez segített.

2017. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, milyen érzés mindez, én is átéltem mindezt.

Nagyon fontos lenne, hogy valamilyen módon segítséget kapj, rendbe kéne tenni az étkezésedet, és a gondolkodásodat egyaránt. Egy helyes étrend jó kiindulópont, és jó közérzetet biztosít. Tápláld a tested, ne vonj meg tőle semmit, de táplálékot egyél, ne sima 'ételt'. Szóval az unásig ismételt "sok zöldség, gyümölcs, gabona, babféle" megfelelő alap. :)


Jó érzés olvasni, hogy tisztában vagy a problémával, és kész vagy változtatni. Üljetek le beszélgetni a szüleiddel, vagy egy felnőttel akiben megbízol, és keressetek egy pszichológust, aki szimpatikus. Fontos, hogy hagyd is, hogy segítsenek, légy együttműködő, és akkor segíteni fog.


Ha nem tetszik valami a testeden, (amúgy szinte azonos adatokkal rendelkezünk :)) sportolj, mozogj. Régen lusta voltam mozogni, ma alig bírom ki az edzésig. Azért hagyok pihenőnapot. :) Ahhoz, hogy legyen energiád, és fejlődhess, és bizonyíthass, viszont enni kell.


És a leglegfontosabb: Fogadd el, hogy ember vagy. Szinte biztos, hogy nem tökéletes, én sem vagyok az, a szomszéd Pista sem. De így vagyunk csodálatosak. És ha teszel érte, minden napod egyre szebb lesz. Annyi minden van, amivel lehet még foglalkozni, és örömet ad. Mit szeretnél elérni az életedben? Légy inkább ezek helyett az az ember, aki lenni szeretnél.


Kitartást, és egészséget! :)

2017. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kaloriaszamlalas segitett. Mindent lemerek konyhamerleggel, kiszamolom a kaloriatartalmat, igy tudom, hogy nem zabaltam, nincs miert buntudatom legyen, nem fogok hizni, es nem hanytatom meg magam.

Nezd meg Youtube-on EDucation Shanny csatornajat, milyen allapotban vannak a fogai! Ne akarj olyan lenni, nagyon gaz!

A sulyod is nagyon rendben van, nincs okod ilyen csinalni amugy sem!

2017. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!