Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy manapság már 10-11 éves kislányok is sminkelnek?

Figyelt kérdés

Van pár olyan lány, aki már 10-11 évesen sminkeseket megszégyenítő módon sminkkel. Alapozó, korrektor, szemöldök ceruza, tusvonal, minden...


Mi a véleményetek róla? Miért csinálhatják ezt? Mik lehetnek a jó és rossz következmények ebből kifolyólag?



2020. jún. 18. 04:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

"Miért csinálhatják ezt?"

Ugyanazért, amiért a korábbi generáció 13-14-15 évesen.

Felgyorsultak, sokkal előbb kezdődik náluk minden. A testi fejlődés is. De ott van még az egymás majmolása, a "mit szólnak a többiek", meg a rengeteg YouTube videó, amiben ezeket látják.

Hogy normálisnak tartom-e?

Nyilván nem, de ez a legkisebb gond.

A legnagyobb lányom 11 lesz ősszel, az unokahúgom 12.

Én alkalmakra megengedem a sminket, itthon gyakorolhat, segíteni is szoktam neki. Iskolába viszont kizárt (tudom, most nincs iskola, de alapesetben értve), és hétköznapokon, utcára sem sminkelünk.

Az öltözködés szerintem jelentősebb, pl szeretne magassarkút, sokszor felvenne olyat, ami alig takar, ezt nem engedem.

Fiúk iránt is érdeklődik, igyekszem vele erről (is) minél többet beszélgetni, minek mikor van itt az ideje, és akkor is majd hogyan.

(Az előző iskolájában volt olyan lány, aki pl elment egy netes randira, na ezt mondjuk teljesen abnormálisnak tartom ennyi idősen.)

2020. jún. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek olyat, aki 4 évesen már jobban lakkozza a körmét, meg festi a száját, mint én valaha is fogom..!
2020. jún. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%
Én még nem láttam olyan 10-11 évest aki ,,sminkeseket megszégyenítő módon sminkelne”, szerintem ez erős túlzás, ha az tény hogy mi is 11-13 évesen ha nem is rendszeresen ha néha próbáltuk már magunkat és a körmünket is cicomázni. Most 28 évesen mégsem festem magam 🤷🏼‍♀️
2020. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

24 leszek, de gyűlölök sminkelni. Nem is tudok, nem is akarok, taszít az egész. Viszont nekem így is nagy önbizalmam van.


Szerintem sokan azért sminkeknek, mert anélkül nem elégedettek a külsejükkel.

2020. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Most mit vársz, amikor az ovis (!) karácsonyi fotózásra az anyuka már kisminkeli a 3 éves gyereket? Meg az ovis ballagásra full smink?
2020. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

10-11 évesen? Ne viccelj. Itt a faluban van egy kiscsaj (anyuka meghalt, apuka, aki lassan 55éves, ő neveli egyedül). 6éves a lány, és csak úgy hajlandó ovodába menni, ha kész a sminkje. Rendesen szemhéj, pirosító, szájfény... magának csinálja.

Szomszédba van egy 9 éves kiscsaj, az anyjával jár körmöshöz, géllakkozásra...

Nem tudom milyen világot élünk...

2020. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%

Hát én emlékszem hét éves voltam, amikor először kaptam szemhéjpalettát, de az ilyen gyerekeknek való volt direkt. Egyébként azért kaptam anyutól, mert látta, hogy a baráti talikon, amikor egymásnál poénból kisminkeltük egymást az engem nagyon érdekelt, és pont kapóra jött, hogy ajándék legyen a matekverseny második hely után. Igazából évekig csak otthon poénból sminketem, és kb úgy néztem ki, mint akinek behúztak.

De egyébként én kb 11 lehettem, amikor suliba is sminkeltem. Az alapozót és a kontúrt elengedtem rövid idő alatt, mert valaki mindig megszólt, hogy gáz, hogy látszik, a szemöldököm akkoriban alapból tök jó volt, a tusvonal meg nem érdekelt, szóval csak korrektort és szempillaspirált használtam. De senki nem sminkel ennyi idősen sminkeseket megszégyenítően, max az egoistábbak elhiszik magukról... És egyébként el kell mondanom nektek, én voltam az egyetlen, aki anno tényleg mindennap sminkelte magát, annak ellenére, hogy amúgy én akkoriban fura és csendes voltam. Még csak a fiúk sem érdekeltek akkoriban. És nem azért sminkeltem, mert anélkül nem tetszettem magamnak, csak simán szeretem a mai napig és leköt. Csak nyilván valami extra sminket nem viselhetek naponta, pláne nem általánosban, szóval maradtam az ilyen nude dolgoknál többnyire.

És nem lett belőlem tiniribizli, nem vesztettem el a szüzességem 13 évesen, mint egyes nem sminkelő osztálytársak, nem lettem bulizós azóta se, sőt még pasifaló se lettem. Jó általánosban egy tanárom néha szóvá tette, ha rossz napja volt és pont feltűnt neki, de ez csak két havonta egyszer volt, és amúgy sem ütközött a házirenddel.

A sminktől nem lesz senki butább, nem az a reggeli nagyon max 20 perc (általában inkább 5-10) veszi el az időt a tanulásról. Szerintem nem ettől függ, hogy ki milyen.

2020. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Az 4 evesem is kitudja ugy sminkelni magat, hogy 2 oras furdetes surolas sem viszi le :)
2020. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%
Már amelyik. A normálisabbja nem. Aki szép, az smink nélkül is szép.
2020. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Én is sminkeltem magam anyu sminkjeivel kisgyerekként. Persze eléggé vicces lett a végeredmény 😅 gyorsan tanulnak a gyerekek, ha látják hogyan kell, erre ott van a millió sminkelős videó. Láttál amúgy mostanában barbie babát? Vagy olyan monsterhigh-os, vagy akármilyen 6-8 éveseknek szánt babát? Mind fullos, tökéletes sminkben pompázik, már utcalányosan. Ha már a játékaik is ilyenek, persze hogy ők is festik magukat. A következményeit pedig a mai 14 éves korosztályon láthatod is.
2020. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!