Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy manapság már 10-11 éves kislányok is sminkelnek?

Figyelt kérdés

Van pár olyan lány, aki már 10-11 évesen sminkeseket megszégyenítő módon sminkkel. Alapozó, korrektor, szemöldök ceruza, tusvonal, minden...


Mi a véleményetek róla? Miért csinálhatják ezt? Mik lehetnek a jó és rossz következmények ebből kifolyólag?



2020. jún. 18. 04:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
23%
Már nem azért, de én felnőtt korban is gáznak tartom a sminkelést, nem attól leszel szép, csak elrejted saját magad feleslegesen. Minimális smink még elmegy, de ahogy manapság tudnak sminkelni meg öltözködni a lányok/nők, nem tudom eldönteni néha, hogy az most iskolába/munkába megy, vagy a sarokra k**válkodni, és ez gáz.
2020. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%
Az én 9. éves kislányom most kezd érdeklődni az ilyen női dolgok iránt :) Nézegeti a körömlakkjaimat és néha kéri, hogy had próbálja ki a szájfényemet. Szünidőben engedem neki a körömfestést, vettem neki színezett, cseresznyés Labellot is, azt is kenheti szünetben. Kapott ajándékba valamelyik nagyszülőtől ilyen kislányoknak való sminkpalettát, de csak nézegeti, meg néha belemártja a kis ujját (alig fog valamit amúgy). Szóval ez szerintem teljesen természetes és a fejlődéssel együtt jár. Én is elcsentem anyukám szemhéjtusát kislány koromban, emlékszem :)
2020. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal nincs gond, ha OTTHON kipróbálja, akár fiatalabb korban is, gyerekeknek való sminkkészletet vennék neki simán. De sehova nem mehetne kifestve, alkalmakra sem, mindent lemosatnék, színezett szájfényt is, mert ennyi idős általános iskolás kislányon számomra semmi keresnivalója egy deka sminknek se. Iskolába végképp nem engedném, tényleg csak otthonra, hogy játsszon, kísérletezzen, gyakoroljon. De azzal nem lenne bajom.
2020. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!