Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Válogatós kamasznál hagynátok,...

Válogatós kamasznál hagynátok, hogy maga főzzön/rendeljen, vagy erőltetnétek bele a kaját? Mi a jobb?

Figyelt kérdés
Sosem volt nagyétkű a lányunk, de az utóbbi 2-3 hónapban ez még rosszabb lett. Van kb 10-13 étel, amit megeszik és ennyi. Ezek rendszerint olyanok, amiktől a fülem ketté áll. Pl. szarvasgombás rizottó, almával töltött krokett, avokádós csirkesaláta, stb. Amiket mi nem eszünk itthon, szóval neki lényegében egy külön konyhát viszek. Ez nagyon fárasztó, főleg hogy én hétköznap dolgozom, 7-kor indulok itthonról és így is kapkodok, hogy készen legyen mindennel indulásra. Nincs kapacitásom még arra is, hogy neki külön főzzek mindig... Meg persze után mondja, hogy ezek frissen finomak. Mérgemben már mondtam, hogy akkor főzzön ő magára. Meglepetésemre bele is ment, hogy hétvégente főz, hétköznap meg rendel magának menüt, vagy barátnőkkel beülnek enni ( itt 1.000-1.500ft körül van egy leves-főétel(-desszert) ). Ráadásul 17 éves, jövő ilyenkor már nagyban a különköltözés közepén lesz és akkor tényleg azt fog enni, amit akar... Férjem szerint meg igenis egye azt, ami van, ne válogasson. De már nem kicsi, ha 3-4 éves lenne, azt mondanám persze, mindent meg kell kóstolni, de egy közel felnőttet már hová kóstoltassak paprikás krumplival, meg töltött káposztával.
2020. jún. 24. 18:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 18!


Nekem a lányom allergiás a tejfehérjére, és nem teher neki vásárolni. Születése óta az és sose éreztem úgy hogy anyagilag vagy mentálisan megterhelne. Sőt rengeteg új dolgot kóstoltunk meg ez által volt, amit bevezettünk a saját étrendünkbe mert annyira megtetszett nekünk. Túl léptünk a szokásos felhozatalon és kicsit újba kezdtünk el gondolkodni. Alapvetően mindenki azt főzi amit még az édesanyja tett elé, de lehet ám bővíteni azt a repertoárt.

(pl; nem csak rizs létezik köretnek hanem például quinoa,bulgur,kuszkusz,csicseriborsó....). És mindegyiket lehet nálunk kapni és még ezeknél cifrább dolgokat is amik egészségesek és táplálóak.

2020. jún. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én ezt nem engedném mert ez flancolás. Azzal nincs bajom, hogy otthon elkészíti az ételt, nagy ritkán rendel. De hogy rendszeresen étteremben egyen azt nem. Ha most ezt szokja meg, mi lesz később?

Nekem 16 éves ikreim vannak, akik szintén válogatósak. De mindig van olyan amit megesznek.

2020. jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, az egyetemen (nem a covid alatt) volt, hogy reggel 8tól este 7ig,vagy déltől 8ig voltam bennt. Emellett egyedül lakok, tehát még a házimunkát is meg kell csinálnom. Érdekes módon majdnem mindig megoldottam mindent otthonról vitt kajával,sőt,nekem fix kajapénzem van, ami nem egy nagy összeg (25e), tehát baromira be kell osztanom.
2020. jún. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 21!


Kisebbik gyermekem tejfehérjés, én ir + fruktóz az mellett csomó minden másra allergiás vagyok. Nagyobbikom is allergiás bár neki nem étel allergiája van.

Örülök, hogy neked nem okoz gondot a vásárlás.

Nekem egy kalap alá hozni magunkat baromi nehéz, kislányomnak beszerezni a mentes dolgokat még nehezebb.

2020. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy nem. Ha megkeresné rá a pénzt, rendeljen magána. Addig meg vagy álljon elő vacsiötlettel, mit enne szívesen, akkor azt főzném, vagy az otthon találhato alapanyagokból gazdálkodjon...

Nem azért vásárolok be nem kis összegekért a kajához, hogy utána meg mégtöbbet költsön.

2020. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Még gimis, nem dolgozik. Így megkeresni rá a pénzt nem tudja. De kap minden héten pénzt, abból venné.
2020. jún. 25. 09:41
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha logikusan nézem a dolgot, akkor a havi kiadásotok nem nőne, mivel eddig is volt ezekre az alapanyagokra költve. Plusz úgyan azt az összeget kell beosztania amit eddig is kapott kajára (az hogy a kommentelőknek ez sok vagy kevés az egyedi elbírálás kérdése)

Ha jól értem akkor csak annyi változna, hogy a te idődből nem kevés felszabadul, és nem kell azzal foglalkoznod, hogy mit főzz neki. Szerintem ez így teljesen rendben van.

Még egy aprócska észrevétel! Az előttem lévők írták hogy de be van vásárolva akkor egye azt amit talál a hűtőben. De ebben az esetben az ő részével nem kell számolni, így csökken a kiadás. Ebben azért meg van a balansz. (de ez lehet nekem tűnik csak így)

2020. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
85%

Hogy van miket nem szeret, az ok. Belém is mindent nyomtak már ovis koromtól. Eredmény: a fizetésem nem nagyon fogom zöldségre költeni...


De mi a nem létesző f@$zom az az almával töltött krokett és társai? Mennyi pénzbe/időbe kerül az? Én már egy virslivel boldog voltam anno...



Ergo: azzal nincs baj, ha van mit szeret, s van mit a világ minden pénzéért se enne meg, de azért legyen egy határ.

2020. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk az almás krokettet pont megkapod a pennyben kb 500Ft-ért :D úgyhogy az nem egy burzsuj kaja.
2020. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%
Amiket felsorolt, egyáltalán nem drágák, átlagos ételek. (A szarvasgombát kivéve, de azt meg nyilván nem minden nap akar enni) Nem lehet, hogy az a baj, hogy ti a férjeddel megszoktátok a rántott hús-pöri-paprikás krumpli szentháromságot és csak ilyeneket vagy hajlandó főzni? Emlékszem, tinikoromban én is új ételeket akartam mindig kipróbálni és egyáltalán nem drágákat, csak egészségesebbeket, könnyebbeket. De otthon mindig iszonyat zsíros, nehéz, “igazi magyar” ételek voltak, nekem meg már nem bírta a gyomrom. Sajnos nem volt vevő senki az újításra, úgyhogy csak akkor kezdtem el változatosan enni, miután különköltöztem. Legyetek nyitottak! Nem azt mondom, hogy lessétek minden kívánságát, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy neked/nektek is jót tenne, ha kipróbálnátok néhány újdonságot.
2020. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!