Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Válogatós kamasznál hagynátok,...

Válogatós kamasznál hagynátok, hogy maga főzzön/rendeljen, vagy erőltetnétek bele a kaját? Mi a jobb?

Figyelt kérdés
Sosem volt nagyétkű a lányunk, de az utóbbi 2-3 hónapban ez még rosszabb lett. Van kb 10-13 étel, amit megeszik és ennyi. Ezek rendszerint olyanok, amiktől a fülem ketté áll. Pl. szarvasgombás rizottó, almával töltött krokett, avokádós csirkesaláta, stb. Amiket mi nem eszünk itthon, szóval neki lényegében egy külön konyhát viszek. Ez nagyon fárasztó, főleg hogy én hétköznap dolgozom, 7-kor indulok itthonról és így is kapkodok, hogy készen legyen mindennel indulásra. Nincs kapacitásom még arra is, hogy neki külön főzzek mindig... Meg persze után mondja, hogy ezek frissen finomak. Mérgemben már mondtam, hogy akkor főzzön ő magára. Meglepetésemre bele is ment, hogy hétvégente főz, hétköznap meg rendel magának menüt, vagy barátnőkkel beülnek enni ( itt 1.000-1.500ft körül van egy leves-főétel(-desszert) ). Ráadásul 17 éves, jövő ilyenkor már nagyban a különköltözés közepén lesz és akkor tényleg azt fog enni, amit akar... Férjem szerint meg igenis egye azt, ami van, ne válogasson. De már nem kicsi, ha 3-4 éves lenne, azt mondanám persze, mindent meg kell kóstolni, de egy közel felnőttet már hová kóstoltassak paprikás krumplival, meg töltött káposztával.
2020. jún. 24. 18:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
95%
Igazából nem értem, hogy ha a férjedet nem zavarta 2-3 hónapon keresztül, hogy többfélét főzöl, akkor miért pont most akadt ki, amikor végre ez a teher lekerült a valladrol. Hadd fozzon, akár a ti menütöket is. De ha az összeg zavarja a férjed, akkor keressetek a lanyodnak nyári munkát, 16 elmúlt, simán megkeresheti az árát.
2020. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
58%
Miért olyan nagy baj ha megoldja magának?17 évesen már majdnem felnőtt. Ha jövőre úgy is költözik, legalább megtanul magáról gondoskodni. Ha odaadod neki a heti pénzt még spórolni is megtanul. Egy idő után magától fog rájönni, hogy a drága alapanyagokat mással is lehet helyettesíteni.
2020. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
41%

Hagynám. Hogy miért?

Mert a gyerekem.

Mert szeretem.

Mert 1 év múlva hivatalosan felnőtt, miért ne lehetne saját ízlése.

Mert nekem max plusz pénzbe kerülne, de munkába nem, hisz felajánlotta, hogy elkészíti magának az ételt.


Én itt egyáltalán nem értem a hozzászólókat.

Én sem rajongom a magyaros konyháért. Különben is igen drága, hisz tele van hússal, és zsírral. Külön felhúztam a szemöldökömet az egyik válaszoló írta, hogy nem szeretem a zsírosat, csak a sült krumplit rántott sajttal. Tömény zsírbomba. De mindegy is.

Egyébként kérdező, ha nektek ez anyagilag belefér, miért ne? Sőt, lehet nem is fogod megérezni, mert ha nem nagy étkű, nem biztos, hogy sokat kell neki vásárolni. Viszont neked így kevesebb adagot kell főzni. Egy hónap után látnád a különbséget.

2020. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
38%
Beszéld meg vele, mennyi a havi kosztpénz, és állítsátok össze a menüt, akár kettőt is, hogy mindenkinek legyen kedvére való.Csináltok egy költségvetést, és ha belefértek a keretbe, már csak azt kell beosztani, mikor ki vásárol, és ki főz. Időtakarékos lenne, ha néha a nagylány gondoskodna mindenkiről, máskor meg te. Azt is meg lehet tervezni, hogy melyik ételeket lehet előre elkészíteni, esetleg félkészre főzni, így másnapra csak a befejezése marad.
2020. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Azért azt nem akarnám, hogy a kamasz lányom lássa el a családot. :) Főzze meg, amit kíván, a maga kis adagját, de azt nem várom el, hogy fél délelőttöket álljon a konyhában.
2020. jún. 28. 10:50
 36/37 anonim ***** válasza:
Én is elég válogatós vagyok sajnos de azért ennyire nem. Anyukám mindig ugyan azt készít mindannyiunknak ha én azt nem szeretem akkor csinálok magamnak valamit vagy rendelek. 16l
2020. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
62%

Én is nagyon finnyás vagyok, de ez meg nevetséges.

Egyébként hogy akar napi 1500 Ft-ból szarvasgombát enni? Tudja egyáltalán, mennyibe kerül? De a teljes étkezés normál helyen sem fog annyiból kijönni, mert nem naponta egyszer kell enni.

És már bocsánat, de ne egy olyan emberhez kelljen már alkalmazkodnia két másiknak, aki szinte semmit nem hajlandó megenni (már ha tényleg csak olyan kevés dolgot szeret, amennyi a kérdésben van írva). Hogyne. Megmondanám, hogy a hűtőben levő alapanyagokat szabadon használhatja, azt készít magának, amit akar, de ezen felül oldja meg maga, extra pénzt erre biztosan nem adnék azon felül, amit eddig kapott. Ha abból kijönnek olyan dolgok, mint szarvasgomba, hajrá, ha nem, lehet menni diákmunkára. Az, hogy még gimis, nem indok, hogy ne tudjon pénzt keresni az ilyen flancolásra. Ez kb ugyanaz a kategória, mint mikor az átlagos anyagi körülmények közt élő gyereknek csakis márkás ruci kell, miközben a feleannyiba kerülő ugyanazt tudja. Hát keresse meg az árát.

2020. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!