Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zebpénz! Nem kell utazni a...

Zebpénz! Nem kell utazni a fiamnak, a házunktól 10 percnyi sétára van a gimnázium. Itthon kosztol. Mennyi a reális zsebpénz ma egy 14 éves srácnak havonta?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék se alul, se felül fizetni, egyik se jó.

#asfdasqs
2020. aug. 15. 12:38
1 2
 11/16 anonim válasza:

Szia

Én havi szinten 10 ezer ft adok a 15 éves fiamnak ezt arra költi amire szeretné

de megbeszéltük vele hogy havi szinten valamennyit tegyen belőle félre és próbálja meg nem elkölteni.

Természetesen mi vesszük neki a ruhát és minden más egyéb apróságot is (füzet,toll,stb stb..)

A suli a mi városunkba van amibe jár így kb 5 perc neki bringával a suli( de általában mi visszük kocsival )

Suliban menzás és minden reggel itthol reggelizik és visz magával suliba tízóraira mindig egy szendvicset vagy amit éppen kér és mellé még inni is visz magával

2020. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
9! Tulajdonképpen neked van igazad, a huszonezres zsebpénzt nem tartom helyesnek. Ugyanakkor a tízezer csupán napi ötszáz forint húsz "munkanappal" számolva s ennyi szerintem minimum kellene. Mégis csak gimnazista lesz!
2020. aug. 27. 08:21
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor nem tudtad volna leírni, hogy mennyit tartasz a minimumnak, mi az, ami már sok? Meg akkor minek született meg a kérdés, ha te már eldöntötted?

Egyébként gimnazista, és? Nem kell bérletet fizetnie, otthon eszik. Mire nem lenne elég az a napi 500? Kis csoki, üdítő vagy fagyi kijön belőle, ruhát nem vesz magának mindennap, de ha igen, lehet rá spórolni (alapból meg gondolom, vesztek is neki), moziba, buliba sem jár naponta.

2020. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13! A mozit, szórakozást külön fizetem neki, de ez ritkán van, szerencsére egyelőre nem bulizik. Igyekszünk szolídan nevelni s rászoktatni a kultúrált szórakozásra.
2020. aug. 27. 11:10
 15/16 anonim ***** válasza:
A családi pótlék összege
2021. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én amint meg kezdtem a középiskolát attól fogva a családi pótlékot kaptam meg és azt kellett beosztani. Ha nagyobb program volt (mozi, színház) vagy egy drágább könyvet akartam akkor azt megkaptam de nem minden héten, azokat is max havonta 1x
2023. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!