Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Volt férjem vett egy autót a...

Volt férjem vett egy autót a gyereknek, hogy értethetnénk meg vele, hogy vissza kell adnia?

Figyelt kérdés

Megcsinálta a jogsit (most végzős). Jövőre egyetemre megy, mi is számoltunk azzal, hogy bizony kelleni fog neki egy autó (tömegközlekedéssel pontosan a duplája a menetidő Budapestre, mint autóval). Nem egy 25 éves leharcolt valamire gondoltunk, igazából az volt a terv, hogy az én autómat kapná meg, ami akkor lesz 6 éves. Első tulajdonos vagyok, a kocsi a városon kívül szinte nem is volt használva.


Ő rágta a fülünket, hogy milyet szeretne, de úgy gondolom, hogy felesleges tizenmilliós autót venni (magamnak sem veszek annyiért). Még úgy is, ha az ember százkilométereket vezet napi szinten, nemhogy úgy, hogy az autó a hét nagyobb részét egy parkolóban tölti... Ráadásul szerintem a legtöbb felnőtt, dolgozó ember sem engedhet meg magának olyan kocsit, amit ő akart. Mondtuk, hogy majd ha lediplomázott és már dolgozik, olyan autót vesz, amit csak akar, de amíg rutinja sincs, ne szalonautókról álmodozzon.


Erre pénteken hazajött azzal, hogy megkapta a kocsit az apjától.

Utána kiderült, hogy ez nem teljesen így van, mert a volt férjem a cégén keresztül vette, lízingre. Tehát a lányunk lényegében csak használja.

Ennek nem örülök, mert az apjának van egy olyan tulajdonsága, hogy egyik pillanatról a másikra meggondolja magát... Pl. anno az óvodás gyereknek telefont vett, hiába mondtam, hogy ne vegyen, mert nem kell ekkora érték a kezébe. De, igenis kell, majd ő fizeti a számlát, én ezen ne aggódjak. Eltelt pár év, a gyerek már nem csak őt, meg a nagyszüleit hívta és a telefonszámla is több lett. Na erre közölte, hogy ő nem fizeti tovább, fizessem én.

16. születésnapjára valami csoda félmilliós laptopot kapott az apjától. Most májusban elromlott a kijelzője, 100 ezer környékén cserélték, az apja közölte, hogy ő nem fizeti ki. Aztán a szervízben mondták, hogy ez a gond ezzel a márkával, hogy mindenféle szervíz, csere brutálisan drága.

Előtte kiskutyát kért, akkor is mondtam neki, hogy ide ne hozzon kutyát, nincs rá se időnk, se energiánk és ismerem a lányomat, tudom, hogy az első két-három napban lesz neki érdekes, utána a kutya csak az én gondom lesz. A volt férjem esküdözött, hogy nem, ő beszélt a lányunkkal és felfogta, hogy a kutya az ő gondja lesz... Na tippelhettek, hogy a kutya kivel van folyamatosan... Ráadásul tavaly beteg is lett, mire kiderült, hogy mi a baj és kapott gyógyszert, összvissz 260 ezret költöttünk el rá.


Szóval előre látom, hogy a kocsival is lesz maximum 1-2 éven belül valami, és az is a mi gondunk lesz. Ahogyan a tankolás, matricák, parkolás és minden egyéb is. Én meg nem fogom a volt férjem tulajdonában lévő kocsit tankolgatni havonta 80-90 ezerért (mivel rengeteget fogyaszt).


Felhívtam tegnap, akkor nem vette fel, ma aztán addig hívogattam, amíg méltóztatott válaszolni. Lényegében kiröhögött, hogy ő azt vesz a gyereknek, amit akar és ha sokáig pattogok, kap mellé egy motort is.

A lányom meg egyszerűen közölte, hogy csak irigy vagyok, mert az én kocsim fele annyit nem ér, mint az övé és hogy csak azért nem akarom, hogy megtartsa, mert az apjától kapta.



2020. szept. 14. 15:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Nos, leülteted a gyereket és elmondod neki, hogy oké, van kocsija, innentől ő állja minden költségét, n3ktek közötök nincs hozza
2020. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ha a zsebpénzét erre költi, ugyanott vagyunk, mert azt is tőlünk kapja... Dolgozni pedig az iskola mellett nem tud (nem, ez nem csak a szokásos szöveg, tényleg alig van szabadideje, mert rengeteget tanul).
2020. szept. 14. 15:45
 3/31 anonim ***** válasza:
22%
Ha a te kocsidat kapja meg akkor is fizetnéd a matricát, benzint, szervízt stb tehát majdnem ugyanott vagy, esetleg a tankolás meg a szervíz egy hajszállal több, az apja meg fizeti a lízinget tehát ő is áldoz rá konstans. Ez van amikor a gyereknek ígérgetsz meg halasztgatsz és van egy tettrekészebb szülő. Ha nem szarakodsz hanem veszel neki akkor amikor legelőször aktuális akkor te választhattál volna és most nem lenne min pattogni. Az meg, hogy a volt férjed ezt sorozatosan megcsinálhatja veled csak hatványozottan bizonyítja a mulyaságodat.
2020. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Persze, az én kocsimra is kéne költeni, ez nyilvánvaló. Csak nem ennyit. És nem kéne attól félni, hogy az apja egy reggel gondol egyet, és közli, hogy nem fizeti tovább a lízinget, vagy kiveszi a gyerek alól az autót. Mert ennyire megbízható! És igen, inkább költök egy olyan autóra, ami teljesen a miénk.


Az pedig nem volt megígérve a lányunknak, hogy ahogy lesz jogsija, kocsit is kap mellé. Vidéken élünk, kisváros. Az iskolája három utcára van tőlünk, a két nagyszülő 5 és 8 perc sétára, de mivel mindenhol aktív mindenki, ezért általában az van, hogy ők jönnek érte autóval, ha menne hozzájuk, nem neki kell ezt a hatalmas távot megtenni. Tehát még egyáltalán nem volt aktuális az, hogy ő autót kapjon.

2020. szept. 14. 15:52
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Ha a zsebpénzt arra költi, akkor így járt. Elmondod, hogy ennyi pénzt kap egy hónapra,nagy osztja be, ahoz akarja, ha elfogyott, elfogyott, nem adsz többet.
2020. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"És nem kéne attól félni, hogy az apja egy reggel gondol egyet, és közli, hogy nem fizeti tovább a lízinget, vagy kiveszi a gyerek alól az autót. Mert ennyire megbízható! És igen, inkább költök egy olyan autóra, ami teljesen a miénk."


Ha ez megtörténik, akkor még mindig ott a lehetőség a te megoldásodra.

2020. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
Luxus problémák. 80-90 e tankolni.
2020. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%
Milyen anya(?) vagy te?
2020. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Én megmondanám neki, hogy annyi zsebpénz van, mint eddig, úgy ossza be, hogy elég legyen. Ha nem elég kérjen az apjától. Valamint ha az apja meggondolja magát, akkor utána te nem veszel neki autót. Jár busszal/vonattal, utazás közben is lehet tanulni. Az apjától kapta az autót, tehát minden ezzel kapcsolatos probléma a kettejük ugye, teneked nincs közöd hozzá. Apuka nagyon nagyvonalú a károdra, én biztos úgy intézném, hogy ezentúl rajta csattanjon ostor.
2020. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Én is azt tudom javasolni, amit itt páran: fix zsebpénz, ossza be. H drága a tankolás, akkor majd másra kevesebbet költ. Az összes kocsival kapcsolatos kiadás, amit nem az apja fizet, az menjen a zsebpénzéből. Hamar rá fog unni, ha rájön, hogy egy kocsit fenntartani nem havi 2 ezer forint.
2020. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!