Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Volt férjem vett egy autót a...

Volt férjem vett egy autót a gyereknek, hogy értethetnénk meg vele, hogy vissza kell adnia?

Figyelt kérdés

Megcsinálta a jogsit (most végzős). Jövőre egyetemre megy, mi is számoltunk azzal, hogy bizony kelleni fog neki egy autó (tömegközlekedéssel pontosan a duplája a menetidő Budapestre, mint autóval). Nem egy 25 éves leharcolt valamire gondoltunk, igazából az volt a terv, hogy az én autómat kapná meg, ami akkor lesz 6 éves. Első tulajdonos vagyok, a kocsi a városon kívül szinte nem is volt használva.


Ő rágta a fülünket, hogy milyet szeretne, de úgy gondolom, hogy felesleges tizenmilliós autót venni (magamnak sem veszek annyiért). Még úgy is, ha az ember százkilométereket vezet napi szinten, nemhogy úgy, hogy az autó a hét nagyobb részét egy parkolóban tölti... Ráadásul szerintem a legtöbb felnőtt, dolgozó ember sem engedhet meg magának olyan kocsit, amit ő akart. Mondtuk, hogy majd ha lediplomázott és már dolgozik, olyan autót vesz, amit csak akar, de amíg rutinja sincs, ne szalonautókról álmodozzon.


Erre pénteken hazajött azzal, hogy megkapta a kocsit az apjától.

Utána kiderült, hogy ez nem teljesen így van, mert a volt férjem a cégén keresztül vette, lízingre. Tehát a lányunk lényegében csak használja.

Ennek nem örülök, mert az apjának van egy olyan tulajdonsága, hogy egyik pillanatról a másikra meggondolja magát... Pl. anno az óvodás gyereknek telefont vett, hiába mondtam, hogy ne vegyen, mert nem kell ekkora érték a kezébe. De, igenis kell, majd ő fizeti a számlát, én ezen ne aggódjak. Eltelt pár év, a gyerek már nem csak őt, meg a nagyszüleit hívta és a telefonszámla is több lett. Na erre közölte, hogy ő nem fizeti tovább, fizessem én.

16. születésnapjára valami csoda félmilliós laptopot kapott az apjától. Most májusban elromlott a kijelzője, 100 ezer környékén cserélték, az apja közölte, hogy ő nem fizeti ki. Aztán a szervízben mondták, hogy ez a gond ezzel a márkával, hogy mindenféle szervíz, csere brutálisan drága.

Előtte kiskutyát kért, akkor is mondtam neki, hogy ide ne hozzon kutyát, nincs rá se időnk, se energiánk és ismerem a lányomat, tudom, hogy az első két-három napban lesz neki érdekes, utána a kutya csak az én gondom lesz. A volt férjem esküdözött, hogy nem, ő beszélt a lányunkkal és felfogta, hogy a kutya az ő gondja lesz... Na tippelhettek, hogy a kutya kivel van folyamatosan... Ráadásul tavaly beteg is lett, mire kiderült, hogy mi a baj és kapott gyógyszert, összvissz 260 ezret költöttünk el rá.


Szóval előre látom, hogy a kocsival is lesz maximum 1-2 éven belül valami, és az is a mi gondunk lesz. Ahogyan a tankolás, matricák, parkolás és minden egyéb is. Én meg nem fogom a volt férjem tulajdonában lévő kocsit tankolgatni havonta 80-90 ezerért (mivel rengeteget fogyaszt).


Felhívtam tegnap, akkor nem vette fel, ma aztán addig hívogattam, amíg méltóztatott válaszolni. Lényegében kiröhögött, hogy ő azt vesz a gyereknek, amit akar és ha sokáig pattogok, kap mellé egy motort is.

A lányom meg egyszerűen közölte, hogy csak irigy vagyok, mert az én kocsim fele annyit nem ér, mint az övé és hogy csak azért nem akarom, hogy megtartsa, mert az apjától kapta.



2020. szept. 14. 15:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%
A másik, hogy itt nem csak az apa a hibás, te is eléggé elkényeztetted. Ha nekem ilyet mondana a lányom, estétől már az apjanal lakna, aztán akkor lehet imádni egymást. A helyzetet te hagytad idáig fajulni, már az ovis esetnél tisztáztam volna a gyerekkel, hogy nem értek egyet azzal, hogy ilyesmit kapott, és ha elromlik nem javíttatom meg. És azóta következetesen mindig ezt kellett volna, akkor most nem apuci lenne a szent, te meg a rossz. Te abban vagy hibás, hogy mindig elvitted a balhét a volt férjed helyett, nehogy görbén nézzen rád a lányod.
2020. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
14%
Miért fáj valakinek a válás után, hogy a másik fél megadja azt, amit az egyik nem? Ez az egész csak arról szól, hogy ne legyen az apja ajándékában öröm. Mindenki tippeket ad, hogyan szivasd meg, hogy ne élvezze az új autóját. Most a gyereket szereted, vagy az exed utálod? Mert szerintem nem midnegy a motiváció.
2020. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%

"Ez az egész csak arról szól, hogy ne legyen az apja ajándékában öröm."


Olvasd már el a kérdést. Apuka csak jófejkedik pár hétig, hogy ő legyen a kafa apuka, aztán a szar meg marad anyura.

2020. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem a lányodnak igaza van. Szerintem ezért nem akarod, hogy megtartsa. Ahogy a felsorolt érvek is nevetségesek, nyilván egy gyerek folyamatosan kihívások elé állít. De ideje lenne felfogni, hogy elváltatok, és az exférjed is teljes jogú szülője. Azt vehet neki, amit akar, és szerintem az alap lenne, hogy megpróbálsz a gyerekeddel együtt örülni. Vagy a váláskor ez a képesség is kiveszett? Nagyon keserű vagy. Talán mennetek kéne azzal a kocsival egy kört!
2020. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
11%

"Apuka csak jófejkedik pár hétig, hogy ő legyen a kafa apuka, aztán a szar meg marad anyura."


És akkor anyuka kötelessége keserűen pampogni? Miért? Nem lenne egyszerűbb az élet, ha élvezné is kicsit? Hát így nem csoda, hogy szr a viszonya a gyerekével, ki szeret ilyen ember közelében lenni, aki csak a gondot meg a bajt sorolja, és még egy ilyen eseményt is tönkrerak? Ha meg majd a gond lesz a kocsival (ami most nincs, de hát miért ne rinyálnánk jó előre azon, ami nincs), akkor majd nem fizeti ki és kész, ha nem akarja.

2020. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy elege van, mivel apuka ajándékait utólag fizetheti ő. Ahogy a telefonszámlát, a kutyát meg a laptopot. Ha apuka olyan k.ott nagyvonalú, akkor legyen kedves utána is fizetni a dolgokat. Anyuka meg majd vesz olyan ajándékot a kölyöknek, amit utána tud is finanszírozni. Nagyon könnyű ám ás f.ával verni a csalánt.
2020. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%

Én megértem a kérdezőt. Rohadt idegesítő lehet.

Tényleg az a megoldás, hogy közlöd a lányoddal, hogy szuper az új járgány, és mivel már felnőtt nő, te pedig nem vettél volna neki ilyesmit, így az összes felmerülő kiadás az övé, tőled fix zsebpénzt kap, és az autóval kapcsolatos esetleges problémákkal nem fogsz foglalkozni. Ne adasd vissza vele, mert akkor te leszel a rossz zsaru. Ha megszívja a kocsival, hát legyen. De akkor ebben legyél következetes.

2020. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Ezek a kérdések akkor dőlnek el, amikor párt választunk. Meg kell gondolni, kivel alapítunk családot.

Az apjának joga van ajándékot adni a lányának, neked meg jogod van nem tankolni az autót.

2020. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem jófej az apa, hiszen nem a gyereké a kocsi, csak használni kapta..


Mi lesz, ha karambol lesz vagy meghúzzák? Ilyenkor ki fizeti a kárt a luxuskocsin?


Én megmondanám hogyha baja lesz, úgy fogja használni, mert semmit sem fizetek rá, a tankolásra meg adnék annyit, amennyit a saját kocsimra szánnék, tehàt nem fizetek random országtúrányi benzint..

2020. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Persze, vegyen neki ajándékot! Nem azt mondtam, hogy ne tegye. De ha már vesz, akkor később azzal ne nekem legyen már gondom, ne nekem legyen már miatta plusz kiadásom (és ezek nem 2-3 ezres kiadások!).
2020. szept. 14. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!