Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális anyám van hogy ilyet...

Normális anyám van hogy ilyet mondott? teljesen megvagyok lepodve 16/l

Figyelt kérdés

Kérdeztem anyut hogy idén nyáron lemegyünk e a Balatonra négyen

Mert ugye a szüleim elváltak és anyanak új pasija van,és a pasinak van egy 8 éves kislánya

És így gondoltam négyen elmehetnénk ugyis van pénze a pasinak(de ezt nem mondtam anyunak)

Mire ő neked inkább már a pasiddal kéne menned nem velünk!Menj a pasiddal!

Én a nyáron leszek 17,a fiúm meg 19.De akkor is kicsit fel voltam háborodva hogy őt tényleg ennyire nem érdekli?vagy velem van a baj hogy velük akarok menni és nem rögtön a fiúmmal!?meg meglepődtem hogy ilyen egyszerűen elengedne. Ti elendegnetek a gyereketeket 17 évesen a pasijaval aki 19!?



2020. dec. 11. 09:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
15%

A kérdése alapján a legkevésbé sem akar felnőni.

Mondom, 17 évesen az aktuális férfi (nem fiú) oldalán mentem erre-arra, 18 évesen egyedül éltem (saját keresetből!) 19 évesen meg külföldre mentem dolgozni, egy hajóra.

Tudom én, hogy más világ volt mint most, hisz ennek lassan 20 éve, de azért na.

Kérdező, menj inkább tényleg a barátoddal, kamatyoljatok jó sokat, élvezzétek, hogy fiatalok vagytok. Az izgalmakat pedig anyudéktól se vedd el. Mint írtam, van amihez nem kérnek közönséget.

2020. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%

Azért gondolom nem a dugós hétvégére akart betársulni.

Teljesen normális ha a családoddal is nyaralsz, én is szoktam, pedig már 39 éves vagyok. Persze mentem a párommal kettesben is, meg barátokkal is, férjem családjával, saját családommal. Esetleg a pasidat viheted ha akarod. Ahhoz mit szólna anyukád?

2020. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom persze, hogy nem arra. De annyi esze lehetne ennyi idősen, hogy azért mondta az anyja ezt, mert kettesben akarnak lenni, akár az úton is. Mint ahogy leírtam mi miatt megyünk mi is néha csak ketten. Ha kimondottan arra hangolódunk, hogy ketten megyünk, akkor az út is más, mintha a lányom mögöttünk ülne.

Én anyaként úgy gondolom, hogy kell bizony a gyerek nélkül töltött idő is.

A Kérdező azon akadt ki, hogy az anyja arra biztatta, a barátjával menjen. Igen, mert nyáron 17 éves lesz, nem kicsi már, van aminek bizony eljön az ideje. De ezt ennyi idősen fel lehet fogni más véleménye nélkül is, nem?

2020. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
96%

Ez nekem nagyon-nagyon furcsa, hogy egy anya ilyet mond a lányának...Veled egyidős vagyok, és lehet, hogy elengednének a barátommal nyaralni, ha úgy adódik, viszont sosem buzdítana arra, hogy a család helyett a barátommal menjek. Sőt! Szerintem nagyon örül, ha velük vagyok, akármilyen programról is legyen szó, hiszen hamarosan "kirepülök", és mindig ki akarja használni az időt, amikor még vele vagyok/keresem a társaságát.

(Mondjuk megjegyzem egyszer a nagybácsimtól megkaptam, hogy nem visz el koncertre, mert majd a barátom elvisz...Pedig akkor nem is volt még barátom...De ez más tészta)

Pár válaszoló írta, hogy biztos kettesben akarnak lenni a párjával, viszont ha jól értelmeztem, ott van a kislány is, nem?! Akkor eleve nem lennének ketten...

Lehet, hogy anyagi dolgok is vannak a háttérben, meg attól is függ, hogy anyukád mennyire régóta ismeri ezt a pasit. Innentől mi csak találgatni tudunk. Te ismered őket...

2020. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
21%

Nekem meg az jön le az édesanya válaszából, hogy a kicsit sem viszik. De az is lehet, hogy egyszerűen csak célzott a Kérdezőnek arra, hogy nyáron 17 éves lesz, minden további nélkül el lehet kezdeni egy másik életet.

Nagyon jól kijövök a most 11 éves lányommal, remélem ez így lesz akkor is, ha 17 lesz. Szeretnék majd vele közös programokat is természetesen, mint ahogy most is van, de nem kell lemondani a saját magánéletünkről sem.

Annyira érett korához képest, hogy szokott olyat mondani, ő átmegy apához aludni 1-2 napra, "maradjatok kettesben anya x-szel".

Szóval szerintem ő 17 évesen már lazán a hapsijával (is) fog menni nyaralni.

Én senkit nem akarok megbántani, de a Kérdező nagyon-nagyon gyereknek tűnik még, ha az anyja válaszából nem tud olvasni.

2020. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
84%

15 szerintem kicsit túl sokat fantáziálsz, fogalmunk sincsen miért mondta az anyja azt amit, lehet nincs pénze, vagy a pasija utálja a nagylányt, vagy bármi. Egyébként nem értem, hogy egy decemberi felvetésre a nyaralással kapcsolatban miért kell ezt válaszolni, messze még a nyár és ha egy hetet vagytok a balcsin, marad még 11 hét más dolgokra, nekem fura, hogy egy anya ilyet mondjon.

Nem gondolom, hogy arra válaszolta volna a kérdező, hogy velük megy, "hogy lemegyek a pasimmal kettesben a love hotel siófok-ba nyáron. Mondjuk így érthető lenne.

2020. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
64%

Ok, de azért a Kérdező azt okvetlenül beletette, hogy "úgyis van pénze a pasinak".

Hmm, ez érdekes.

Szerintem marhára nincs sok közöd ahhoz, mennyi pénze van a "pasinak". Anyud férje, párja, nem a tied. Ő pedig arra költ pénzt, akire akar. Ha már választani lehet, akkor gondolom a feleségével vágyik el nyaralni, nem pluszban egy lassan felnőtt lánnyal.

2020. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem normális. 17 évesen kiskorú vagy. Meg ha annyira kettesbe akarnak lenni akkor nem kéne gyereket vállalni és megvan oldva ...
2020. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%

Mennyi gyökér. 17 éves nem 170 mi a fenéért ne nyaralhatna a családjával anélkül, hogy rajtuk lógna..

Attól, hogy 18 éves meglesz valaki még ugyan úgy az anyja lánya-fia, nem kell azonnal a janit játszani és nagy felnőttént már mindent kényszeresen egyedül vagy palival/csajjal csinálni. Nem szűnik meg a család, csak el kell kezdeni (ha akarsz, ez se kötelező, mintha sietnétek valahova..) leválni róluk. De ebbe a közös nyaralás nem számít bele, senki se nagyobb lányka/fiúcska csak mert már nem nyaral a szüleivel.. :D


Kérdezd meg, hogy mi okból akarnak vele küldeni, mert te velük szeretnél, ha nem zavarsz (és szerintem nem, csak azthitték mennél a barátoddal) . Ha csak annyi, hogy kettesben akarnak egy kicsit lenni, had menjenek vagy vidd te is a barátodat és külön szállószobákban mindeni elvan magának ameddig akar, nem kötelező egymás sggében lenni nyaraláskor se. El mentek fagyizni vagy hajókázni vagy akármi ameddig a szülők másfelé mennek, mást csinálnak, de mégis van néha együtt töltött idő is. Ha komolyabb a kapcsolat akkor úgyis a család része a fiú ameddig együtt vagytok.

2020. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
28%
Nekem elváltak a szüleim, és 13 éves koromtól kezdve alap volt, hogy anyám az új férjével, apám az új nőjével megy nyaralni. Én meg menjek, akivel akarok, bár pénzt azt nem adtak rá. Szóval sajnos üdv a csapatban. Az elvált szülők általában nem igénylik az előző házasságukból származó gyerekük társaságát.
2020. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!