Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Extrém válogatós kamasz! Mit...

Extrém válogatós kamasz! Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Kicsiként borzalmasan válogatós volt, de volt néhány sikerünk. A krumplit, rántotthúst például nagyon megszerette, sőt a rizst is. Azóta szinte csak ezeket válogatja, mást nem hajlandó megenni. Nagy siker volt még, hogy hajlandó egy tányérra rakni a húst meg a köretet. Most 16 éves és kezd visszaesni. Már a krumpli sem nagyon kell neki. Narancsot szereti, abból sokat hozok neki, legalább eszik valamit. Biztos hogy nem a súlya miatt nem eszik, abszolút nincs túlsúlyban és eszik rendesen ha csirkét csinálok. Csirke jöhet minden mennyiségben, de nem ehet állandóan azt. Mikor kicsi volt, akkor próbálkoztunk új ételeket adni neki, de rengetegszer hányt, sokszor már az illatuktól is. Volt hogy agresszív lett, dobált meg sírt, szóval inkább hagytuk, hátha magától megtetszik neki valami. Másokkal sem szeretett soha enni, mindig rosszul érezte magát. Egyenesen retteg például a krémes dolgoktól.

Valakinek van ötlete? A háziorvos meg a védőnő azt mondta majd kinövi, de nem így lett. Valakinek van tapasztalata ilyen gyerekekkel? Milyen orvos érdemes felkeresni?



2020. dec. 14. 17:30
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
95%

#30 vagyok, véletlen küldtem el.

Szóval így lehet szélesíteni a skálát. Nem fog mindent megenni, én a mai napig csomó mindentől rosszul vagyok, de talán több minden eszik majd meg.

Remélem tudtam segíteni!

2020. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Natúr csirkét megeszi. A barátnőjének sikerült elvinnie egy kínai kajáldába, ott megkóstolta az illatos omlós csirkét, de csak a simát, a szezámmag miatt nem evett bele a másikba.

Tegnap bulgurral kísérletezünk. Hoztam neki egy zacskóval, mert a tv műsorban nagyon nézte. Nem evett bele, de nem hányt, gondolom mert hasonlít a rizsre. Majd meglátjuk. A rizzsel is hasonló volt a helyzet. Először csak nézte, szagolta, de nem evett bele aztán 2 nappal később kért belőle. Azóta az a kedvenc körete.

2020. dec. 16. 22:08
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam a válaszokat. Sok sikert, minden jót a lányodnak, Nektek! :)
2020. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
33%
Öcsém is nagyon válogatós, 14 éves, de nagyon fel tud idegesíteni. Aztán meg én vagyok leszidva ha nem eszik, mikor ketten vagyunk itthon... Komolyan szerintem ez benne van a mostani tinikbe. És nem vagyok "boomer". Igaz én se ettem meg pl. A tojás levest meg a főtt tojást, de azt a szaga miatt. Szerintem túl sok választási lehetősége van. Ez van lehet lepontozni. 🙂
2021. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!