Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Extrém válogatós kamasz! Mit...

Extrém válogatós kamasz! Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Kicsiként borzalmasan válogatós volt, de volt néhány sikerünk. A krumplit, rántotthúst például nagyon megszerette, sőt a rizst is. Azóta szinte csak ezeket válogatja, mást nem hajlandó megenni. Nagy siker volt még, hogy hajlandó egy tányérra rakni a húst meg a köretet. Most 16 éves és kezd visszaesni. Már a krumpli sem nagyon kell neki. Narancsot szereti, abból sokat hozok neki, legalább eszik valamit. Biztos hogy nem a súlya miatt nem eszik, abszolút nincs túlsúlyban és eszik rendesen ha csirkét csinálok. Csirke jöhet minden mennyiségben, de nem ehet állandóan azt. Mikor kicsi volt, akkor próbálkoztunk új ételeket adni neki, de rengetegszer hányt, sokszor már az illatuktól is. Volt hogy agresszív lett, dobált meg sírt, szóval inkább hagytuk, hátha magától megtetszik neki valami. Másokkal sem szeretett soha enni, mindig rosszul érezte magát. Egyenesen retteg például a krémes dolgoktól.

Valakinek van ötlete? A háziorvos meg a védőnő azt mondta majd kinövi, de nem így lett. Valakinek van tapasztalata ilyen gyerekekkel? Milyen orvos érdemes felkeresni?



2020. dec. 14. 17:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

3/13 vagyok. Nem autista szerintem, esetleg autisztikus, de a szenzorosság ott van. Pszichológus se a legjobb. Keress gyógypedagógust, vagy mielőtt elmennél valamilyen szakemberhez, kérdezd meg, hogy mennyire szakterülete az autizmus és a szenzorosság.

Nálunk az iskola pszichológus, sexuális pszichológus , családsegítőnél a pszichológus mondta, hogy nem szakterületük. Pedagógiai szakszolgálat több “szakembere” nem vette észre az autizmust . A másik gyerekemnél is én szóltam, hogy szerintem szenzoros. Mi a Vadaskertben és a Delej utcai aosznál voltunk.

2020. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy ha pszichológushoz akarod vinni, akkor nagyon jól gondold meg, hogy kihez, mert nagyon sok olyan pszichológus van, aki nem megfelelően kezeli az autizmust. Legjobb, ha a pszichológus maga is autista, vagy legalább autista emberek személyesen ajánlják őt nektek.
2020. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
93%

33 vagyok, nem nőttem ki.

Alig eszek meg valamit, számomra szinte mindennek pocsék íze van!

2020. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
14%

Úristen emberek!

Én is kb. ennyit eszem, sültkrumpli, gyümölcs, péksüti, csoki, csirke mell, rizs, túrós tészta, stb.

Ilyeneket de hogy én töltött káposztát meg zeller krém levest meg ilyeneket egyek. Lehetetlen! Soha!

Szerintem nem kell tulparázni.

+ ha a lányod nem akar, úgysem megy el veled pszihológushoz, stb.-hez.

Ameddig szerinte nincs baj, nem fogy nem hízík nem gyengül addig hagy egye azt amihez kedve van.

2020. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
97%

Nekem eszembe jutott egy ARFID nevű étkezési zavar, nemrég vonult be a köztudatba, jellemző rá az extrém válogatás, az új ételektől való félelem, és hogy az illető elfelejt enni, plusz az autista+szenzorosan érzékeny emberekben könnyebben kifejlődik. Érdemes lenne keresni egy olyan terapeutát, aki otthonosan mozog az étkezési rendellenességek világában, hátha tudna segíteni!


Itt egy cikk az ARFID-ról:

[link]

2020. dec. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
96%
2-es válaszoló vagyok, igazából rám semmi más tünet nem jellemző a betegségek közül amiket leírtatok.
2020. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
13%
Jézus tényleg miért lennének ezek problémák? Nem mindenki egyforma! Olyanokat bele tudtok látni apróságokba, hogy hihetetlen! 🤦‍♀️
2020. dec. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
23%
ne bszogasd. én se eszek, mert folyton megy a dráma meg a hiszti meg a pszichoizével való fenyegetőzés. mondjuk ha nem kerítenél neki ekkora feneket, hanem békésen eszegethetné a narancsát meg a csirkéjét, amikor akarja, akkor enne. (és ja, valszeg nem akkor és annyit, amit te elképzelsz, mert lehet hogy pont akkor nem is éhes, vagy nem annyira van szüksége)
2020. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
28, ez nem feltétlenül igaz. Én is olyan vagyok, hogy nagyon sokszor nem jut eszembe enni, mert egyszerűen nem érzem meg az éhséget, csak akkor, amikor már fáradt, nyűgös leszek tőle. Viszont az úgy nagyon egészségtelen, ha már csak olyankor eszik az ember, amikor a rosszullét szélén van, főleg hogy nekem ez csak olyankor szokott bekövetkezni, amikor már 15-20 órája nem ettem semmit. Addig szó szerint semmi jelét nem érzem az éhségnek, és ha épp valamin dolgozom vagy valamivel elfoglalom magam, akkor abszolút nem jut eszembe, hogy enni kéne. Az ivással is hasonlóan vagyok. Nekem telefonos applikációm van, ami emlékeztet, hogy bizonyos időpontokban igyak vagy egyek. Másképp nem megy. Amíg a családommal laktam, addig nekem is mindig ők szóltak, hogy egyek.
2020. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
47%

Én eddig nagyon válogatósnak tartottam magam, na ez most megszűnt.

Beszéljétek már meg, hogy mi a baja az étellel, aztán pszichológus, pszichiáter!

Csirkéből másfélét megeszik? Apróbb változtatásokkal kellene kezdeni, pl. rántott hús helyett natúr csirke vagy nem rántott csirke, hanem rántott sertés. Vagy narancshoz hasonló gyümölcsök. Ha hasonlít rá, könnyebben megeszi. Így lehet kicsit sz

2020. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!