Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagálnál, ha egyik...

Hogy reagálnál, ha egyik gyereked megkérne, hogy költs rá annyit, mint a másik gyerekedre?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 10:40
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

nézd, a példákban az egyik gyerek akar valamit, a másik mást akar. ha uyanazt akarná, valszeg ugyanazt költenék rá is. nem értem a hiszti okát.

az öcsém programozik, videót vág, játszik, az ő gépe ára kb tízszerese volt az enyémnek. az én hobbim a varrás és a tánc, most minek kezdjek el hisztériázni, hogy nekem is kell egy krva drága gép csak mert a másiknak van? engem két méter fürdőruhaanyag és egy hozzávaló spulni cérna tesz boldoggá, mert abból varrhatok balettdresszt.

pénzajándékot vagy könyvutalványt mindig ugyanakkora értékben kapunk, de a többi cuccunkat nem így veszik. értelme se lenne. (vagy megfordítom, én egy limitált szériás bokacsizmát kapok, mert nekem az tetszik, ő a dechatlonból egy olcsó sportcipőt, mert az tetszik. nem látom értelmét ugyanattól rendelni neki is, a világból kimenekül a tervező stílusától, még ha férficipő is.)

2020. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%

Nem vennék lovat csak azért, mert ő most kitalálta, hogy ha a Pistinek lova van, akkor neki is kell. Ellenben beíratnám őt is lovagolni és amikor ugyanannyi éve lovagol, mint a másik gyerek, ő is kapna lovat.

Kapna lazacot is, ez nyilvánvaló. A szobákat akkor ujitjuk fel, amikor szükség van rá. Ha Pistike szobája nemreg volt festve és a bútorai megfelelnek a korának és a szükségleteinek, akkor nem újítjuk fel a szobáját. Ha Villám McQueenes tapétája van és autós kiságya 1zz évesen, akkor felújítjuk.

2020. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
86%
Ebben a kérdésben egyetlen dolog billenti el iszonyatosan a mérleget, az pedig a ló. Nagyon egyet,nem kap lovat. Nagyon drága, a fenntartásáról nem is beszélve. Minden másra igaz amit előttem szinte mindenki írt.
2020. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
* nagyon egyszerű, nem kap lovat.
2020. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

11 es, nem tenne boldoggá pár méter selyem? Vagy kasmír anyag? A kedvenc mintáiddal? Varrótanfolyam valami neves szabó által tartva? Bármelyik hobbit lehet luxusra vinni, meg minimumra, aki lovagol is kaphatna nyerget, meg átlaglovat, meg luxuslófajtàt, aki varr is kaphat cérnát, egy varrógépet egy köteg anyaggal és antik singer gépet selyemmel!


A ló luxuscikk, akkor az olvasónak is jàrna antikvár régiség könyv a kedvenc művéből, vagy a lovagló gyerek is kapjon egy új lókefét, az van 3000ft, egy könyv értékében.


Úgy érzem jó nagy balhék lesznek itt a családokban, ahogy nálunk is..


Összeszámoltam, 6 millióval költöttek többet a tesómra 5 év alatt, ami az én időmben még hatalmas pénz volt. Az én gyerekem egyke(eddig), de biztosan ugyanannyit fogok rákölteni mindkét gyerekemre. Ha az egyik luxust akar, nem fogja megkapni a másik kárára, és abból fog tanulni, hogy mivel a másiknak sem futja rá, ezért nincs elég pénzünk erre. Így fogja megtanulni, hogy a testvérek egyenlően fontosak számomra(a többi dologban is.


Pl ha sütit kapnak, nem eheti meg a falánkabb/nagyobb gyerek a süti négyötödét, mert neki nagyobbak az igényei, felezünk, és mindkettő gyerek annyi idő alatt eszi meg a maga felét, amennyi időt arra szánni akar.

2020. dec. 30. 12:51
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nehéz ügy, mert ha egyik valami olyasmit csinál, ami drága, de tehetséges benne, akkor érdemes támogatni. Ugyanakkor a másik meg esetleg a szülő szerint felesleges dolgokra eltapsolhasson-e ugyanannyi pénzt? Jól értem?

Szerintem ne. Tehát alap dolgokból ugyanaz járjon, pl ruha, étel, szórakozás, szobabútor, stb. A tehetség fejlesztése pedig ne legyen mérve pénzben. Én így csinálnám.

Ja, és a tehetséget úgy értem, hogy annak fő eleme a kitartás és az érdekődés, nem ilyen filmekbe illő módon.

U. i.: Jól sejtem, hogy nem a szülő vagy, hanem az egyik tesó? (Akire kevesebbet költenek.)

2020. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nagyon nem érted ezt. A sütis példádat továbbbvíve. Ha az egyik gyerekednek nagyon ízlik a cukrászdából hozott nagyon drága marcipános költemény, a másik meg hány tőle, és a nagyi piskótakockája a tuti. Akkor most az értéket nézzük? Az egyik ehet egy szelet drágát, a kicsi meg 3 tepsivel a nagyiéból? Vagy mindkettőnek két szelet süti jár? Na de akkor az egyik sokkal több pénzt fogyasztott el. Vagy eszik mindkettő egy szeletet, és a nagyis gyereknek dobsz egy ezrest a malacperselyébe? Nem érzed, hogy ezek mennyire életszerűtlen dolgok?
2020. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
98%

Jaj ez a lómániás troll. Millió hasonló baromságot kiírt már (a családi kapcsolatokban). Ne etessük.

De ló nélkül is egyértelmű lenne a kérdéséből és a hozzászólásaiból hogy nem szülő.

2020. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
97%

Nem lesznek balhek, mert az e,bérek többsége épeszű és nem úgy gondoskodik, mint te.


Az olvasó gyereknek az antik könyv vajon jelentés valamit? Vagy csak azért kellene megvenni neki, mert draga?


Ritka anyagias vagy. Ha már gyereked van, akkor felnőtt vagy, ergo kepesnek kellene lenned az értelmes gondolkodásra, de ugy tunik, nem megy.

Tegyük fel, ez a gyereked anyatejes, a másik meg tápszeres lesz. Felírod mennyit költöttél B gyerek tápszerere es azt majd A gyerekre koltod? Vagy ha A beteg es gyogyszer kell neki, akkor B-re is költesz egy gyogysuernyi pénzt? A nem mehet majd teniszezni, mert nincs elég pénz ha, B is szeretne majd menni, hiába nem érdekli kicsit se B-t a tenisz? Baxus....

2020. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem pedig nagyon jo a kerdes, jokat is irtak a valaszolok is. Kovetem.
2020. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!