Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy reagálnál, ha egyik...

Hogy reagálnál, ha egyik gyereked megkérne, hogy költs rá annyit, mint a másik gyerekedre?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 10:40
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lómániás troll, hanem szülő vagyok, olyan, akinek a testvére felnőttként is 10x annyit kap, mert neki nem elég egy lakás, kertesház vagy birtok kell, ő nem fog hitelt fizetni, neki kpban kell a szülőktől a luxus.


Kamaszkorunk óta ez van és egyre nagyobb méreteket öltött, már rohadtul elegem van.


Ha süti lenne, kijelölnék egy nagyobb összeget, amit szánok rá, mindenki kérhet 5ezerért sütit.


Az, aki országtortát akar, az igenis tudja, hogy az országtortája, amiből 5 szeletet kapott, annyit ér olyan ritka és luxuscikk, mint a kicsi meggyespiskótájából 2 tepsi!


Nem süti süti, hanem az egyik luxuscikk, a másik meg olcsó süti, fontos, hogy felismerjék a különbséget, különben felnőttként is ez lesz, és itt leszek én, akinek sokmilliós dolga lehetne, ha nem akarok spórolni a szüleimnek és nem követelőzök, amit most szépen eladogathatnék, mint a luxusgépem, a luxusholmikat, szobabútort, lovat vagy akár házat.


Ez nem így működik szerintem, és aki hasonlóan gondolja, mint a szüleim, hogy az egyik gyereknek mindent adjunk meg, amiben kedvét leli nem figyelve az értékekre, a másik amit akar, az csak hülyeség, pont olyan konfliktusban fogja magát találni idős korára, mint én, aki nem hajlandó tovább fizetni a szülei támogatását, az önző nagyravágyó tesó meg nem hajlandó lentebb adni a luxus életszínvonalából, hogy támogassa a szüleit és még többet akar, soha semmi sem elég neki, mert azt hiszi neki jár ez az életszínvonal, mert ő különleges. Nálunk amúgy nem ló volt, de szerintem ott éleződik ki legjobban a dolog, a kicsi is lehetne díjnyertes állatszakértő vagy tengerimalactenyésztő, az se marhaság, nem nagyobb, mint a lovagló tininek lovat venni. A hobbi az hobbi, ugyanolyan mértékben marhaság mindegyik, nem lehet összehasonlítani egy biológuspalánta meg egy sportember teljesítményét, mindkettő értékes/marhaság a maga módján.


Nálunk számítógépes játék volt amúgy az egyik fő nézeteltérés. Tesóm kaphatott 500ezres gépet, mert ő szeret játszani, én meg 80 ezreset, hogy anyáméknak maradjon pénze, de az én hobbim(olvasás) már marhaság volt, minek könyvgyűjtemény, olvasni a könyvtárban is lehet.


Tökre elegem van, és felhúz, hogy anyaként is ezt látom, még mindig vannak olyanok, akik úgy gondolkodnak, mint a szüleim, hogy örülnek a kedves, csendes, szerény, spórolós, nagylelkű, kisigényű gyereknek, a hangos, akaratos, követelőző nagyigényűnek meg mindent megadnak, mert könnyű keresztülnézni azon, aki nem áll ki magáért és nem bizonygatja neki mi mennyire kell. Nyugodtan edd meg te luxussütit, te meg a piskótát, nehogy kiszámold, hogy egy hétig ehetnéd a kedvenc sütidet, ha annyit költenék rád, mint a nagyra két perc alatt..


Na, azt hiszem megtudtam mindent, kellemes napot a továbbiakban!

2020. dec. 30. 13:28
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha a masik csak azert kerne a draga holmit, mert anyagilag ugy allnanak egalba, akkor nincs igaza es nagyon sajnalnam, hogy ennyire anyagias lett a gyerekem. Ha azert kerne az extra cuccot, mert szeretne, vagyik ra, meg tesz is erte akkor megvennem neki is azt, amire vagyik. De nem patikamerleggel fillerre kiszamolva.
2020. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
A családi kapcsolatok és a gyerekvállalás látogatói között nagy az átfedés, más is fel fog ismerni a szövegeidről.
2020. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

"Nyugodtan edd meg te luxussütit, te meg a piskótát, nehogy kiszámold, hogy egy hétig ehetnéd a kedvenc sütidet, ha annyit költenék rád, mint a nagyra két perc alatt.."


Hát komolyan, sok hülyeséget olvastam már itt, de ez az orbitális baromság messze viszi a csúcsot. Nem b+, nem fogok Jancsikának két hétig mindennap lekváros piskotatekercset venni azért, mert Marcika egy szelet ország tortáját merészelt választani. Jancsika eszik egy piskotatekercset, Marcika meg az ország tortáját. Pláne, hogy egy gyerek a mennyiségre megy, nem az árra. Hohy magyarázod meg a kisgyereknek, hogy ja, a te sütid olyan drága volt, hogy te csak egyet kapsz, Jancsika meg 21-et? Azt is méred majd, ki mennyit eszik? Jancsika ma 3 evőkanálnyi több tokfozeleket evett, mint Marcika, akkor most Marcikának el kell tegyek 200 forintot? Jancsikának hamsenese volt, a heten elhasznált 5 tekerce wc papirt, Marci meg csak egyet, Marcinak ezert jár egy ezres? Kezeltesd magad, mert pszichiátriai eset vagy. És kérlek, könyörgöm, ne vállalj több gyereket.

2020. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
91%

te? felnőtt ember? a dackorszakos hároméves rokon kislány nem csinál ekkora hisztériát...

tudod én nem csodálkoznék, ha szüleid testvéredhez húznának, ekkora éretlen, hisztériás, retardált gyerekbe minek fektessenek már energiát? mi lenne ha méricskélés meg kémkedés meg nyavalygás helyett inkább megpróbálnád kinőni végre a dackorszakod?

2020. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

[link]



Remélem ezt a sütit is megvennének annak a "szegény kis gyereknek, hogy teljesüljön a vágya, amíg a másik a meggyespiskótából kap egy szeletet!


Vagy ezt már nem? Hol a határ a luxusnál? Országtortánál nincs drágább jelenleg a cukrászdában, szerintetek mégis rendben van, hogy az egik a cuki legolcsóbb sütijéből kap egy darabot, a másik a cuki legdrágább sütijéből egyet?


Hányszorosának kell lennie a különbségnek, hogy észbekapjatok, hogy ez nem fair??


Ha az egyik minden vágya egy birtok házzal állatokkal, a másik meg annak is örül, ha lakást kap, akkor elég neki a lakást adni a másikra meg 30 millióval többet költeni, mert ő csak attól lesz boldog?


Ugyanmár, aki nem venné meg a legdrágább sütit, amit a gyerek akár, mittodmén aranyreszelékkel, mert meg akarja kóstolni, vagy gyémántokkal, mert neki az tetszik, az egyszerűen álszent, az tudja, hogy nem fair a piskótás gyerekkel szemben, aki kis értékben kap. Az országtorta csak egy ezres szeletje, a piskótának meg kb 100ft, de ha ugyanezt milliókkal játszanád el, már feltűnne, mennyire aránytalan is az, amit kapnak.


Akinek drágább kell, mint a másiknak, az kapjon belőle kevesebbet. Ez egy normális értékre és egyenlőségtudatra nevelés(azoknál, akik már ismerik a pénz értékét, ovis sosem fog ezért számonkérni, de olyan 10 éves kor tájékán már leesik a gyerekeknek, hogy a Dani 300ezres iphonet kap karácsonyra, én meg dínós pizsamát, ez így nem oké.

2020. dec. 30. 14:46
 27/41 anonim ***** válasza:
95%
De bammeg Kérdez ő, ha a kolom nem akarja a draga sütit, mert ő a meggyes piskótát szereti, akkor fogjam le és tömjem bele, hogy márpedig te is azt eszed????? Nem vagy normális.
2020. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, én frankón sajnállak, hogy egy ilyen diszfunkcionális családban, ilyen torz értékrenddel sikerült felnevelniük a szüleidnek. Valami nagyon félrement itt nálad is, meg a tesódnál is, de ennek nem az az oka, hogy anyukád nem árcédula alapján vásárolt nektek az úttörőáruházban...
2020. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Nem, ezt sehol nem írtam, azt írtam, hogy akkora értékben, mint a másik, költse olyanra, ami őt boldoggá teszi!


Ha az egyiknek egy szülinapi tortája 8 szelettel 8 ezer forint országtortából, akkor a másiknak legyen 8 ezerért emeletes piskótatortája, mert akkor lesz a kettőnek egyforma értéke, ha a kisebb értékű többet kap! Vagy ha az egyik országtortát kap 1000ftért, a másik piskótatortája 100ft, akkor választhasson hozzá valamit a maradék értékben, amit szeret, mittudomén, mondjuk marcipánfigurát, vagy tejszínhabot!

2020. dec. 30. 15:05
 30/41 anonim ***** válasza:
89%
jó de nem érted hogy ideje lenne felnőni? nézz már tükörbe, ultragáz ami hisztit itt levágsz...
2020. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!