Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a gyerekem...

Mit csináljak, ha a gyerekem nem tanul, sok tárgyból bukásra áll?

Figyelt kérdés

Bármit teszek, nem tudom rávenni a tanulásra, nem érdekli.

Pedig jó agya van.

Mi lesz így vele? Hetedikes.( ezzel küzdünk első óta, és semmi változás)


2021. jan. 15. 04:34
1 2
 11/13 Andi80018 ***** válasza:
95%

Legalább négyszer ennyi infóra lenne szükség, hogy karcolgassuk ezt a dolgot. :-) Elsőtől, hát az se most volt. Azért a gyerekeket még az első pár évben érdekli az iskola, mert még játékos, új, azért érdekesek lehetnek az órák is.

Az én fiam se akart nagyon tanulni, leülni, de elsőtől hozzászokik azért, hogy egyszerűen más opció nincsen.

Szóval nehéz így megmondani, pláne, ha a képességei is jók. Szakvélemény nincsen? Pszichológushoz, egyéb helyre nem mentél vele? Apukájával mi a szitu? Neveli?

2021. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt a Nevtanban, és fejlesztés is ki volt neki írva, akkor pedig ez állhat a háttérben. Sajnos ez a rendszer nagyon rossz nálunk, nincs szakember, meg aki van, az sem tudja mit kéne csinálni. Az én lányom figyelemzavaros. Egyébként átlag 4-es tanuló, de pl. a matekkal nagyon küzdünk. Ha jó napja van, akkor majdnem hibátlant ír, másnap meg egyest. Én azt látom, hogy a fejlesztő nem igen tudja mit kezdjen vele, mivel 136-os IQ-t mértek nála. Gondolom ezért is van az, hogy ilyen problémával még mindig 4-es tanuló. A pszichiáter gyógyszert adott volna neki, de mondtam, hogy a kitűnő bizonyítvány nem ér ennyit. Viszont a fejlesztésen pl. dámáznak, sakkoznak, scrable-eznek, amiben a lányom nagyon jó, nem hinném, hogy ezt kell "fejleszteni". Szerintem a tanár sem tudja mit kezdjen vele.

Ha még mindig ki van neki írva valami, esetleg beszélj a fejlesztővel, ofővel, tanáraival, mi itt nehezen tudjuk megmondani mit kéne tenni. Tény, hogyha nehézségei vannak, akkor egy idő után feladják a gyerekek, pláne, hogy most tényleg itt a kamaszkor.

2021. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Andi80018 ***** válasza:
Mizu a fiaddal? Változott valami? :)
2021. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!