Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rosszul neveltem a gyerekemet?...

Rosszul neveltem a gyerekemet? Rossz az értékrendje?

Figyelt kérdés

Pár napja elpusztult a család kutyája, akit egyébként nagyon szerettünk, és mindene meg is volt, foglalkoztunk vele. A 15 éves fiam is nagyon szerette, hiszen egészen kicsi korától fogva ismerte a kutyát. Viszont fél évvel ezelőtt sajnos az apósom is elhunyt (tehát a fiam nagyapja), aki szintén velünk lakott már az utolsó éveiben. A fiam vele is nagyon szoros kapcsolatban állt, imádták egymást.

Viszont a mai nap folyamán a fiam meghallotta, ahogy a férjem telefonon beszélget, és sajnos elhagyta a száját egy nem éppen kedves mondat: "Hozzátok nyugodtan, mióta a kutya megdöglött, több a hely a kertben".

Amikor a fiam ezt meghallotta, szinte üvöltözni kezdett az apjával, és azt mondta neki, hogy "Hogy mondhatsz olyat megdöglött? Talán inkább meghalt vagy elpusztult. Vagy akkor a te apád is megdöglött?"

Nem hittem a fülemnek. A férjemmel csak álltunk ott, ő meg beviharzott a szobájába.

Tisztában vagyok vele, hogy nyilván szomorú a kutya elvesztése miatt, és a férjem sem a legszebb szót használta a telefonban. Na de az, hogy ő a saját nagyapjára is azt mondja, hogy "megdöglött", nagyon szíven ütött. Természetesen szeretném, hogy szeresse az állatokat, ne ártson nekik, de azért ne kezelje már őket úgy, mintha emberek lennének. Nagyon félek, hogy ő tényleg nem érti, hogy miért probléma azt mondani egy emberre, ráadásul egy családtagra, hogy "megdöglött". Hogyan beszéljem ezt meg vele?



2021. febr. 5. 22:03
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
88%

Szövegértés. Nem azt mondta a fiad hogy a nagyapjára szabad használni a megdöglött szót, hanem pont azt hogy ugyanúgy ahogy a papára sem, a kutyára sem mondunk ilyet ha szerettük.

Erős volt a példa, ez tény. A fiad meg kamasz, ilyenkor mindenki fekete-fehérben látja a világot és hajlamos erősen kifejezni magát. Főleg ha gyászol. De alapvetően igaza volt, a férjed otrombán és tapintatlanul fejezte ki magát, és ő még arra se tudja fogni hogy kamaszodik.

2021. febr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
87%
A fiadra légy büszke és magatokon gondolkozzatok el. Egy szerettemre sosem mondom, hogy megdöglött legyen az bármi, a fiad csak példálózott, de úgy látszik nem tudtátok felfogni a mondanivalóját.
2021. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben egyerértenék a fiammal, a férjemben meg borzasztóan nagyot csalódnék, ha ilyet mondana a szerencsétlen kutyára. A világon semmi baj a fiad értékrendjével, a pasi gondolkozzon el magán inkább.
2021. febr. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos a fiad kirohanása.

A férjed helyében elnďzést kértem.volna.

2021. febr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
15%
Az állatok megdöglenek, az emberek meghalnak. Ez tény. Az is, hogy aki családtagként szeret egy állatot, az úgy is utal rá: nekem pl van egy lányom, 3 macska- és egy kutyagyerekem. A férjed ezek szerint annyira nem volt oda a kutyáért. Az ő dolga. A fiadnak rosszul esett. Igaza van. A kiborulásban meg a nagyapa sztoriban nincs igaza. Semmi baj sem az ő, sem az apja ertekrendjevel és nincs is ezen semmi további megbeszélni való.
2021. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
11%
Amikor a mai világban egyesek (nem ti) úgy kezelnek egy állatot, mintha ember lenne, meg itt is sokszor leírja egy két ember, hogy az állatok többet érnek, mint a gyerekek, akkor persze, hogy megsértődik ezen egy kölyök. Pedig az állatok bizony megdöglenek.
2021. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
11%
Ja és ennél már csak az szánalmasabb, amikor valaki felteszi a face-re, hogy meghalt a kutyája és mennek alá a részvét nyilvánítások.
2021. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
81%

16,17!


Az átlag értelmes ember családtagként tartja a háziállatait, neki ők bizony kb gyerek szinten vannak. Nyilván ha valaha választani kényszerülne a gyereke és az állata között, nem ahh állat nyerne, de attól még pong ugyanolyan fontos tagjai a családnak. Nem kell vele egyet érteni, nem kell szeretni, de elfogadni igen, hogy a normális emberek igy gondolkodnak. Aki nem, annak nem való háziállat.

2021. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
8%
Igen, tudom, tisztában vagyok vele, hogy teljesen eltorzult a világ.
2021. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
88%

Oké, én nem vagyok kutyabųzi, szerintem is különbség van ember és állat között, és nem szeretem ha valaki feltölt egy képet a párjával és a kutyájukkal és oda írja hogy apuci meg anyuci kicsi fia.


DE!


Abszolút megértem, ha rosszulesett a fiadnak, hogy ennyire érzéketlen volt az apja. Nem a nagypapájára mondta amit mondott, csak érzékeltette hogy neki hogy esett. Most már átérzed, hiszen szíven ütött. Kérj bocsánatot az apjával együtt.

2021. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!