Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rosszul neveltem a gyerekemet?...

Rosszul neveltem a gyerekemet? Rossz az értékrendje?

Figyelt kérdés

Pár napja elpusztult a család kutyája, akit egyébként nagyon szerettünk, és mindene meg is volt, foglalkoztunk vele. A 15 éves fiam is nagyon szerette, hiszen egészen kicsi korától fogva ismerte a kutyát. Viszont fél évvel ezelőtt sajnos az apósom is elhunyt (tehát a fiam nagyapja), aki szintén velünk lakott már az utolsó éveiben. A fiam vele is nagyon szoros kapcsolatban állt, imádták egymást.

Viszont a mai nap folyamán a fiam meghallotta, ahogy a férjem telefonon beszélget, és sajnos elhagyta a száját egy nem éppen kedves mondat: "Hozzátok nyugodtan, mióta a kutya megdöglött, több a hely a kertben".

Amikor a fiam ezt meghallotta, szinte üvöltözni kezdett az apjával, és azt mondta neki, hogy "Hogy mondhatsz olyat megdöglött? Talán inkább meghalt vagy elpusztult. Vagy akkor a te apád is megdöglött?"

Nem hittem a fülemnek. A férjemmel csak álltunk ott, ő meg beviharzott a szobájába.

Tisztában vagyok vele, hogy nyilván szomorú a kutya elvesztése miatt, és a férjem sem a legszebb szót használta a telefonban. Na de az, hogy ő a saját nagyapjára is azt mondja, hogy "megdöglött", nagyon szíven ütött. Természetesen szeretném, hogy szeresse az állatokat, ne ártson nekik, de azért ne kezelje már őket úgy, mintha emberek lennének. Nagyon félek, hogy ő tényleg nem érti, hogy miért probléma azt mondani egy emberre, ráadásul egy családtagra, hogy "megdöglött". Hogyan beszéljem ezt meg vele?



2021. febr. 5. 22:03
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
19%
Azért vagyok frusztrált mert nem sütök születésnapi tortát a kutyámnak, nem teszem fel a facebookra, szőrös gyerekem hesteggel, meg nem mondom azt, hogy nekem gyerek helyett kutya kell? Nekem normális családom van, nem pótlékok. Engem irritálnak ezek a pesti aberrált emberek, akik a lakásukban ki tudja mit csinálnak ezekkel a szegény élőlényekkel. Egy kutya az kutya, ami azért van, hogy őrizze a házat, nem azért, hogy egy nyomorult meddő ember gyerekpótléka legyen. Ha megdöglik sajnáljuk, de nem hasonlítjuk egy ember halálához. Szánalmasnak tartom a ti féléteket, és veletek van tele a facebook.
2021. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
15%
És még kérjen bocsánatot az Apa a gyerektől :D Vicc..
2021. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
77%
Igen kérjen.... tudod én ha paraszt vagyok képes vagyok bocsánatot kérni a gyerekemtől mert nem alá-felérendelt viszonyban élünk.Nyilván ezert is esett rosszul a gyereknek az,ami.Nekem a kutya háziállat és pont. Ettől függetlenül tiszteletben tartom ha másnak többet jelent,főképp ha a gyermekem az. De gondolom te ezt nem érted.
2021. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 Derjaderja ***** válasza:
80%

De figyelj.

Egyrészt a véleményed a "pesti aberráltakról" nem tartozik a témához.

Megjegyzem az, hogy a kutya a ház őrzésere való, az a te magánvéleményed, amit nehéz alátámasztani mással, minthogy már a nagyapád is arra tartotta Bodrit (vagy bárki).

Másrészt mi a baj azzal, ha valaki bocsánatot kér a gyerekétől? Én a 2 éves lányomtól szoktam kérni, ha indulatos vagy túl türelmetlen vagyok, vagy valami kellemetlenséget kell neki okozzak. Vagy ha véletlenül pl fellöktem. Ha véletlenül megbántunk valakit, akkor ennél nem igazán van jobb megoldás.

2021. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
72%

#32 miből is gondolod, hogy aki szereti a kutyáját annak nincs gyereke, és családja? Mert nem fér bele a korlátolt agyadba, hogy működik is-is? Hogy jönnek ide a pestiek? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Nem, nem sütök tortát a kutyámnak, de nem is bánok vele ocsmányul. És igen ő a család része, nem 4 lábon járó riasztóberendezés. Fu de buta vagy.

2021. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
21%

A fiad ostoba nagyszájú kamasz, akinek fogalma nincs a dolgok jelentéséről.


Az én szeretett macskám is megdöglött, mert ezt így nevezik. Vagy elpusztult.

2021. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
76%
Mi a helyzet?
2021. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
14%
Azért nem kell az apának bocsánatot kérnie a gyerektől, mert nem a gyereknek mondta, hogy "megdöglött a kutya", hanem egy ismerősének, a gyerek kihallgatott egy telefonbeszélgetést, amihez köze nem volt. És utána még vergődött rajta egy sort, de amit az apa mondott, az nem neki lett mondva és nem bántásként. A gyerek fogadja el, hogy az apa nem szándékosan lekezelően beszélt a kutyáról, csak egyszerűen állatként kezelte, az állat pedig megdöglik, el kell neki magyarázni, hogy attól, hogy ő pejortívnak érezte ezt a kijelentést, ez nem pejoratív az idősebb korosztály számára, az apa így szokta meg, ennyi. Lehet, hogy szebb lett volna azt mondani, hogy kimúlt vagy a semleges meghal igét használni, de attól még így van. Amit viszont a fiad mondott, nettó taplóság volt, és nem a "megdöglik" ige emberre való használata, hiszen azt csak hasonlatként mondta, hanem az, hogy nem azt mondta, hogy "nagyapa", hanem azt, hogy "a te apád", vagyis mintha nem tekintené a saját nagyapjának. Ebből a szempontból a gyerek egy szánalom.
2021. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
16%
Gyereket szàjba kell vàgni!
2021. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Hát bevallom vegyes érzésekkel olvastam a kommentjeiteket. Először is szeretném megköszönni azoknak, akik emberi hangon nyílvánultak meg és normális hangnemben fejezték ki a véleményüket. Másodszor pedig szeretnék tisztázni valamit, ami úgy tűnik félrement. A férjem is szerette a család kutyáját. Meg volt becsülve itthon, mindent megkapott. Egy telefonbeszélgetés alkalmával rosszul fejezte ki magát, amit én is elismertem. Nem tudta a férjem, hogy a gyerek is hallja a beszélgetést, nyilván a fiúnk előtt nem beszélt volna így a kutyáról, mert tudta, hogy sokat jelent neki. Ettől függetlenül valóban tapintatlan volt a szóhasználat.

Viszont különbséget kell tenni ember és állat között. Egy állatra használhatjuk azt a szót, hogy "megdöglött", bár tény és való, hogy ha egy háziállatról van szó, ahol valamiféle érzelmi kapocs is kialakult a gazda és állat közt, nem a legtapintatosabb kifejezésmód. Egy ember halálára ezt a szót viszont nem használhatjuk. Még akkor sem, ha a gyerek példaképp hozta fel. Az a problémám, hogy a gyereknek szerintem nem esett le, (és mint ahogy olvastam itt még sokan másokank sem) hogy a kutya halála nem egyenlő a nagyapja halálával. És elhiszem, hogy rosszul esett neki, amit az apja mondott, de a férjem a kutyájáról beszélt, a fiam pedig a saját nagyapjáról, úgy, hogy "megdöglött". És nekem ez a nagy problémám. Aggódom, hogy a gyerek nem fogja fel, hogy ez a kettő mennyire nincs egymással egy súlycsoportban.

Méghozzá azért, mert ha egy kutya vagy barmilyen más házi kedvenc elpusztul, akkor 1-2 hétig sírsz vagy szomorkodsz, de ha úgy döntesz, bármikor vehetsz egy másikat, elhozhatsz egy újat a menhelyről, és ki fog alakulni egy ugyanolyan érzelmi kötődés köztetek. Míg ha egy családtag hal meg, jelen esetben a nagyapja, akkor abból soha a büdös életbe nem fog tudni újat vásárolni, nem lehet az űrt betölteni egy másik nagyapával. Ez a gondom.

És nem bírálatokat szerettem volna kapni, és azt olvasni, ahogy ismeretlen emberek leparasztoznak minket, kb.ránk sütik az állatkínzó bélyeget is, érzelmi analfabétáknak neveznek bennünket. Azzal kapcsolatban kellett volna tanács, hogy ezt a kérdést hogyan beszéljem át empatikusan a fiammal.

Elnézést, ha a kérdés rosszul érintett itt bárkit is, nem a vita generálása volt a célom. A segítő szándékú kommenteket mégegyszer köszönöm (bár olyan nem sok akadt).

2021. febr. 7. 12:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!