Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelnétek, ha a...

Hogyan kezelnétek, ha a középiskolás fiatokat zaklatnák mássága miatt?

Figyelt kérdés

16 éves fiam a fiúkhoz vonzódik és ezt az iskolában is tudják. Volt már egy-két incidens korábban személyesen is, de mióta online vannak, sokkal inkább elszabadult. Sértő képeket szerkesztgetnek róla, belemondanak dolgokat a mikrofonba órák alatt, sokszor a közös online beszélgetésekben is téma.


A fiam nem egy tipikus anyuci kisfia, sportol és ha fizikailag zaklatnák meg tudná védeni magát, talán ezért sem volt ez korábban jellemző, de látom rajta, hogy ezek lelkileg nagyon megviselik. Nem szeretné, ha jelenetet rendeznék, szerinte csak rontana a helyzeten. Teljesen tanácstalan vagyok, tenni szeretnék valamit.


Ti mit gondoltok?



2021. febr. 25. 11:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerked beleegyezik akkor irj e-mailt az osztályfőnöknek. Amikor 7-8. osztályba jártam elkezdett kialakulni az eléggé fiús stílusom és nagyba kaptam az ívet innen onna. Voltak akik rendszeresen piszkáltak és anyám írt e-mailt ofőnek majd meg lett beszélve a dolog és többé nem b@szogattak
2021. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy... engem is zaklattak, pedig hetero vagyok - ne tudd meg, miket mondtak rám, pusztán mert vastagabb a szám.


Hagyjuk. Túléltem.

2021. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Középiskolában volt egy meleg barátom. Sokan piszkálták az első 2 évben, aztán ahogy felvállalta, már nem volt "izgalmas".

Szerintem is megéri megpróbálni az iskolaváltást. Lehet hogy ott is megtudják, de van rá esély, hogy teljesen máshogy fognak viszonyulni hozzá.

2021. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Egyrészt, nagyon bátor fiad van, ha már annak a barátnak is be mert számolni. Ha meg úgy alakult, hogy kitudódott, egy gonddal kevesebb, nem kell titkolóznia tovább. És most, ezen ponton jön el az, amikor meg kell tanulnia szeretni magát. Feltétel nélkül büszkének lenni magára. Bárki előtt büszkén megállni, és kijelenteni, hogy IGEN, EZ VAGYOK ÉN! Az ember önbecsülése, gyermek,-és fiatal korban nagyrészt a szülő befolyására változik. Tudatnod kell vele, hogy te feltétel nélkül szereted őt, bármi is történjék. Javaslom, hallgasson a fiú előadásokat az interneten önbizalom és önbecsülés témakörben.
2021. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!