Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megszakad a szívem a lányomért...

Megszakad a szívem a lányomért. Szeretne barátkozni, de nem tud. Mivel segíthetnék neki? Érdemes beleavatkoznom?

Figyelt kérdés

11 éves lányom van. Nincs egy barátja se. Egy gyerek se akivel eltölthetne egy időt. Igaz, most nincs suli jelen pillanatban, de ott sincsenek barátai. Múltkor is panaszkodott nekem, hogy utál bejárni az iskolába, mert mindig látja a többieket milyen jól megvanak, ő meg kirekesztve érzi magát. Sajnos nagyon visszahúzódó, nem igazán próbál ő sem barátokra szert tenni. Már kicsi ovis kora óta félénk természetű új emberekkel. Akkoriban is mindig megkért, hogy én kérjem meg a gyerekeket, játszanának-e vele? Most már persze nem kéri ebben a korban, de tudom, hogy hiányznak neki a társak, ő is mondja. Fog ez valaha változni?

Van 1 nővére, másfél évvel idősebb tőle. Egyedül vele szokott együtt "játszani", beszélgetni a korosztályából. A nagyobbik lányom teljesen más természet, neki van sok barátja, de ha ők itt vannak, szintén elvonul a kisebbik lányom. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy legyen a többiekkel, de azt mondja, hogy akadéknak érzi magát. Pedig sosem mondtak neki semmi rosszat.

Valamivel segíthetnék neki? Ilyen problémával felesleges lenne pszichológushoz járni? Okos, értelmes, kedves lány. Nincs vele semmi baj. Egyszerűen nagyon félénk ha a társairól van szó.


2021. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Nővérével lehetne beszélni, hogy próbálja bevonni a társaságba. Nem állandóan, de néha azért.
2021. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy pszichológust is lehetne keresni, vagy kineziológust sok jót hallottam róla, egy próbát megér hátha.
2021. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

Szegenykem, pedig szerintem akaratlanul valami trauma erhette, hogy ilyen onertekelesi problemaja van. Mert ez az, hisz hamisan feleslegesnek erzi magat. En tenyleg elgondolkodnek ilyen esetben, hogy elviszem pszichologushoz. De te is beszelgethetnel vele, kerdezted, miert erzi magat feleslegesnek?

Nem volt lepisszegve sokszor?

Vagy a noverenek nincs tul harsany termeszete, ami miatt o kevesbe okosnak, fondorlatosnak, viccesnek erzi magat, es emiatt nincs onbizalma? Nem lehet, hogy annyira felnez a noverere, hogy onmagat alabecsuli es azt gondolja, ha o barmit is tesz vagy mond, az ugyis hulyeseg, es ezert inkabb inaktivitasba menekul?


Beszelgess vele errol ha meg nem tetted. De egyebkent ez egy nagyon kritikus korszak, sok visszahuzodo fiatal tininek ilyenkor meg nehezebb baratsagot kotni, mint gyerekkorban. De ez altalaban javul kozepiskolaban, mert ott a halk szavuak is jobban keresik egymast vagy jobban nyitnak a tobbiek fele, mivel probalnak tiszta lappal indulni.


Remelem minden rendben lesz ♥️

2021. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus segítene neki kinyílni, önbizalomhoz jutni, nagyon hasznos lenne.
2021. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom miféle trauma érhette. Ilyenről sosem beszélt, ha kérdezem is nemmel válaszol. Állítólag nem piszkálták sosem, csak figyelmen kívűl hagyják. Itthon sem pisszegtük le szinte soha.

A nagyobbik lányom tényleg harsányabb, csúnyán mondva sokkal inkább életrevaló, de emiatt nem teszünk különbséget a két gyerek között.

Azt szokta, mondani, hogy irigyli a tesót, mert neki mindig minden könnyen megy, de ilyenkor megmondom neki, hogy ő is ugyanolyan jó.

2021. ápr. 15. 22:50
 6/32 A kérdező kommentje:

Ugye a pszichológuson én is elgondolkoztam egy ideje. Egyedül attól tartok, hogy ő ezt majd úgy érzékeli, hogy valami nincs rendben vele és ezért viszem oda. Mindenért magát okolja.

Pedig lehet, hogy tényleg szüksége lenne rá(?)

2021. ápr. 15. 22:59
 7/32 anonim ***** válasza:
17%

Pedig szerintem itt a kutya elasva. Biztos vagyok benne, hogy nem tettetek kulonbseget a ket lany kozott. Egyszeruen kiskoratol erzekeli, hogy a testvere mennyivel elenkebb mint o, es megeshet hogy sikeresebb, tobb baratja van. O ugy hiszi, hogy mivel nem olyan vicces nagyszaju, mint a novere, ezert az o velemenyere, hangjara senki nem kivancsi, es fel megszolalni.


En el tudom kepzelni azt, hogy hallhatta, hogy pl rokoni vagy barati tarsasagban a felnottek beszelgeteset hallotta, es pl hallott iylesmot, hogy a novererol azt mondjak "elenkebb, nagyszajubb, eletrevalobb" mosolyogva, nevetve modnva. O ezt pozitivnak raktarozta el a kis lelkeben. Onmagarol meg olyan szavkat hallhatott hogy "nyugodtabb, halkszavubb"? Iylet az ember nem mosolyogva szok mondani, tehat ezzel erzekelte hogy ez nem jo...


Nem tortenhetett ilyen?


Megmondom en mot tennek, nem kell ezt tenned. De en finoman megprobalnam a novert "ocsarolni" es ot dicserni. Nem felnek attol hogy a nover lelkileg serul, az o alapszemelyisege oylan hoyg ezt eszre sem veszi szerintem, ezek a tipusu emberek altalaban annyira magukkal vannak elfoglalva hogy nem latnak.


Pl. Rabiznek mondjuk valamit, es megmondnam neki, ezt azert bizom rad, mert a novered tul szeleburdi. Ilyen aprosagok..


Lehet csunyan hangzik, de nem is azt mondom hogy huzd le a szemeben a novert, hanem huzd le a novert a szemeben az o szintjere ugymond, erted..? Nemtudom ertheto voltam e.


Na en ovatosan valami iylet tennek, ovatosan ugy, hogy ne ronstam el a koztuk levo viszonyt.

2021. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
20%
Nem, igy ezeket tudva mar azt mondom, biztosan nem vinnem pszivhologushoz, neki semmi baja, csak egy harsany ember elveszi az onbizalmat. Ha egyke lenne, hidd el nem lennenrk iylen gondjai. En nem vinnem el pszichologushoz, szerintem jelen esetben rontana. Azt hinne baj van vele, holott nincs semmi baj vele. ♥️
2021. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
12%

Meg egy dolgot hozzafuznek, miert nem vinnem pszichologushoz. Meg csak 11 eves. Meg csak most kezd ebredezni a tudata, hogy ki o, milyen fajta ember o, es milyen emberek masok. Okos lany, ra fog jonni, hogy sokan vannak olyanok, mint o, es ra fog jonni, hogy nem mindig a nagy hangadok a jofejek,.nem kell utanuk futni, hisz vannak csendesebbek mint o maga, akiket nem vett eszre, mivel a hangadok oket is elnyomtak. Erre.most fog raebredni szep lassan...errol is szol a tinikor. Biztos,hogy nem avatkoznek be most ebbe pszichologussal. Ez egy termeszetes folyamat. Te meg egy gondoskodo aggodo anya vagy, de ne okozz neki a.pszichologussal meg egy dofest.


Beszelgess vele, epitgesd az onbozalmat. Ha lehet mar kijarni es.lesz suli biztasd, hogy jarjon szakkorre, vagy irasd.be rajzra, tancra, szinjatszo korbe, sportra. Valahova ahol nohet az onbizalma es mindenfele emberrel erintkezik, ne csak a novere legyen a peldaja. ♥️

2021. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat egyébként!

Nem akarom a nővérét sem bántani, mert jó gyerek és szeretik is egymást, tehát jó tesók. Sosem éreztette a nagyobb a kicsivel, hogy nem jó. Értem mit mondasz amúgy 7-es, ezzel semmi baj, működhet jól, majd lehet, hogy fogom alkalmazni.


8-as, én sem tudom mit csináljak. Egyébként ahogy mondtam, a nővére nem direkt veszi el az önbizalmát, ő egyszerűen ilyen személyiség. Kisebb testvérharcokon kívűl sosem bántotta, szólta le a húgát. Az a baj, hogy szerintem szüksége lenne pszichológusra, de nem akarom vele éreztetni, hogy baj van vele. Tulajdonképp nincs is, de az sem állapot, hogy nem tud emberi kapcsolatokat szorosan kialakítani. Ez így anyaként is elég rossz.

2021. ápr. 15. 23:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!