Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megszakad a szívem a lányomért...

Megszakad a szívem a lányomért. Szeretne barátkozni, de nem tud. Mivel segíthetnék neki? Érdemes beleavatkoznom?

Figyelt kérdés

11 éves lányom van. Nincs egy barátja se. Egy gyerek se akivel eltölthetne egy időt. Igaz, most nincs suli jelen pillanatban, de ott sincsenek barátai. Múltkor is panaszkodott nekem, hogy utál bejárni az iskolába, mert mindig látja a többieket milyen jól megvanak, ő meg kirekesztve érzi magát. Sajnos nagyon visszahúzódó, nem igazán próbál ő sem barátokra szert tenni. Már kicsi ovis kora óta félénk természetű új emberekkel. Akkoriban is mindig megkért, hogy én kérjem meg a gyerekeket, játszanának-e vele? Most már persze nem kéri ebben a korban, de tudom, hogy hiányznak neki a társak, ő is mondja. Fog ez valaha változni?

Van 1 nővére, másfél évvel idősebb tőle. Egyedül vele szokott együtt "játszani", beszélgetni a korosztályából. A nagyobbik lányom teljesen más természet, neki van sok barátja, de ha ők itt vannak, szintén elvonul a kisebbik lányom. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy legyen a többiekkel, de azt mondja, hogy akadéknak érzi magát. Pedig sosem mondtak neki semmi rosszat.

Valamivel segíthetnék neki? Ilyen problémával felesleges lenne pszichológushoz járni? Okos, értelmes, kedves lány. Nincs vele semmi baj. Egyszerűen nagyon félénk ha a társairól van szó.


2021. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Érteni vélem, mit akar a 7-es, de ez nagyon nagyon rizikós ebben a korban. Hisz a nővér is még csak 13 éves.
2021. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy a férjem (aki az apjuk) is eléggé harsány természetű, valószínűleg a nagyobbik is tőle örökölte. Sosem szólta meg a kisebbik lányt, nem erről van szó, de az apja ebből kifolyólag sokkal jobban szót ért a nővérével. Talán ez is bátnhatja, nem tudom. Tényleg ne értsetek félre, ugyanannyit foglalkozik a férjem mindkét gyerekkel, csak sokkal nagyobb hangzavar, jó hangulat van a házban ha a nagyobbikkal beszélget.
2021. ápr. 15. 23:16
 13/32 A kérdező kommentje:

Tényleg nem traktállak titeket több infóval, lassan megyek aludni.

Köszönöm a jó tanácsokat, mindenkit felpontoztam!

2021. ápr. 15. 23:17
 14/32 anonim ***** válasza:
33%

7.8.9. az mind egy szemelytol van, tolem :D


Persze, biztos vagyok benne, hogy midnenki szereti ot, Es o is szeret mindenkit, csak a nagyhanguak kozt nem jut szohoz. Pedig lehet hogy o is tudna vicceset modnani, lehet gondolja is, csak nem meri kimondani.


Ha tenyleg a nagyobbik az apjara utott, es van koztuk ilyen kis cinkossag vagy megertes, akkor esetleg meg megprobalhadd, hogy a kisebbiknek te leszel ugymond a parja. Felhivhatod a figyelmet ra ha valamiben hasonlitotok, vagy ha valamirol egyforman gondolkodtok, beszelgettek rola, es maris jobban erzi magat hogy na, ebben egyetert velem anya, egyforman gondoljuk, akkor nem is lehet oylna hulyeseg.

Sok ilyen kis "radobbenes" kialakitjatja benne az onbizalom novekedest.

2021. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

Nekem azt mondták, hogy a testnek szüksége van karbantartásra sport formaban. (versenyszerűen sportoltam).

A léleknek is szüksége van edzésre, s ebben egy pszichológus tud nekem segíteni. Nem azért megyünk oda mert betegek vagyunk, hanem azért, mert az egészséges lélek az egészséges testben és elmében lakozik. S ezekkel törődni kell.

2021. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
11%
Igen, ez ervenyes egy felnottnel szerintem, de nem ebben az esetben ennel a 11 eves kislanynal, aki szereto csaladban el. Rogton azt hinne hogy gond van vele, es ezt a belyeget sosem tudna eltuntetni a lelkebol. Sok esetben kell pszichologus, de itt szerintem meg nem.
2021. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Némely hozzászólók úgy nyilatkoznak a pszichológusról, mintha valami boszorkány lenne. A kislánynak rengeteget segítene, ha egy jóindulatú lélekgyógyásznak megnyílhatna, aki szakszerűen támogatná. Rossz olvasni, mennyire fogalma sincs sokaknak arról, mi is a pszichológia.
2021. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
16%
17 nem feltétlen arról van szó, hogy a pszichológus jó e vagy sem, hanem arról hogy ez milyen hatást váltana ki a gyerekből és a kortárs környezetéből. Ezeken a berögződéseken (mmint a pszichológushoz járás megítélése) nem fogunk tudni változtatni.
2021. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16%

Tanár vagyok, nagyon is tudom mirol beszelek, nem egy diakom ilyen, mint ez a kislany, nem egyedi eset.

* 7.8.9.es voltam, es ez az utolso hozzaszolasom. Csak nagyon meghatott a kislany tortenete, ezert irtam ilyen sokat, elnezest.

2021. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%

Döbbenetes, hogy tanár létedre mennyire nem érted, mire való egy pszichológus.

Nemhogy egy kamaszt, de egy hatévest is el lehet és adott esetben el is kell vinni pszichológushoz.

2021. ápr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!