Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megszakad a szívem a lányomért...

Megszakad a szívem a lányomért. Szeretne barátkozni, de nem tud. Mivel segíthetnék neki? Érdemes beleavatkoznom?

Figyelt kérdés

11 éves lányom van. Nincs egy barátja se. Egy gyerek se akivel eltölthetne egy időt. Igaz, most nincs suli jelen pillanatban, de ott sincsenek barátai. Múltkor is panaszkodott nekem, hogy utál bejárni az iskolába, mert mindig látja a többieket milyen jól megvanak, ő meg kirekesztve érzi magát. Sajnos nagyon visszahúzódó, nem igazán próbál ő sem barátokra szert tenni. Már kicsi ovis kora óta félénk természetű új emberekkel. Akkoriban is mindig megkért, hogy én kérjem meg a gyerekeket, játszanának-e vele? Most már persze nem kéri ebben a korban, de tudom, hogy hiányznak neki a társak, ő is mondja. Fog ez valaha változni?

Van 1 nővére, másfél évvel idősebb tőle. Egyedül vele szokott együtt "játszani", beszélgetni a korosztályából. A nagyobbik lányom teljesen más természet, neki van sok barátja, de ha ők itt vannak, szintén elvonul a kisebbik lányom. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy legyen a többiekkel, de azt mondja, hogy akadéknak érzi magát. Pedig sosem mondtak neki semmi rosszat.

Valamivel segíthetnék neki? Ilyen problémával felesleges lenne pszichológushoz járni? Okos, értelmes, kedves lány. Nincs vele semmi baj. Egyszerűen nagyon félénk ha a társairól van szó.


2021. ápr. 15. 22:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom akkor a tanár kolléga szűrővizsgálatra sem viszi a gyerekét, nehogy azt higgye szegény, hogy “valami baj van vele”.

Kérdező, én a pszichológust nagyon ajánlanám, szerintem sokat segíthet.

Semmiképp se bántsd a másik gyerekedet, ez egy nagyon káros tanács, ne fogadd meg.

A kislányod valószínüleg szorong a társas kapcsolatok miatt, ebben a korban ezt még helyre lehet hozni. Esetleg egy iskolaváltáson vagy hat osztályos gimin is gondolkodjatok el, a pszichológusi segítség mellett “tiszta lappal” kezdhetne.

2021. ápr. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
3%
20as, tanar dobbenetes mennyire nem lattal meg gyereket kozelrol. Borzasztoak vagytok ti nok itt gyakorin, csak a sertegetes... En adtam egy tanacsot ahogy irtam is, vagy megfogadja, vagy nem. Es rogton szemelyeskedtek.. azt hiszem ez a ket nap amit gyakorin toltottem a regisztraviom ota, eleg is volt beloletek "kedves" anyukak. ☹️
2021. ápr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne lehetne pszichológushoz vinni? Nem két éves, hogy fogod és elviszed, hanem el lehet neki mondani, hogy a szociális készség tanulható és gyakorolható, és egy pszichológus tudna ebben segíteni, mit szólna hozzá? Nyilván ha nem akarja, akkor nem kell elvonszolni, de felvetni nyugodtan fel lehet. Amúgy könyvek is vannak a témában, ha a pszichológustól ódzkodna a kislány. Be lehet szerezni egy ilyen témájú könyvet, és esetleg kettesben, vagy a nagyobb testvért is bevonva elolvasni fejezetenként, és megbeszélni ki mit gondol róla.
2021. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
96%

21-es nagyon konstruktív választ adott. Kérdező, ha még olvasod a válaszokat, azt fogadd meg.


23-ra:

De miért ódzkodna a 11 éves kislány a pszi-tól? Csak az a gyerek ódzkodik, aki otthon azt hallotta, hogy pszi-hoz az idióták járnak. Intelligens családban remélhetőleg ilyet nem hall.

2021. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
6%
24-re: Nem csak a családban hallhat az ember a pszichológusról.
2021. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
97%
A pszichológuson is szükséges lehet, de amit szerintem előtte meg lehet próbálni: Van valami hobbija esetleg, amit szeret és jó is benne? Talán érdemes lenne egy azzal kapcsolatos szakkörre/közösségbe vinni.
2021. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, mint a lányod. A végén már komolyan öngyilkos akartam lenni, pont 11 éves korom körül, úgy éreztem, egy selejt vagyok, mert nekem egyáltalán nem megy, ami másoknak igen. Volt, amivel anyukám tudott segíteni, bár csak évekkel később tudtam meg, hogy ő volt. Beszélt egy tanárommal erről, akiről tudta, hogy a szívén viseli a gyerekek sorsát. Épp egy drámafesztiválra szervezett előadást és engem is belevett. Először haragudtam, rettegtem. Aztán lassan feloldódtam, élveztem a pezsgést. Nem lettem barátkozós, ez lassú folyamat, de mivel valami részének élhettem neg magam, jobb lett, és tudom, hogy ettől. A mai napig szenvedélyes színházrajongó vagyok. Ma már minden rendben, sajnos elsőre rossz társat választottam, de a második férjem mellett tele vagyok önbizalommal. Remélem, a kisfiamnak nem kell majd átmennie ugyanezen.
2021. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam gyerekként, csak hál isten nekem nem a testvérem volt az "elnyomó" hanem a legjobb barátnőm.


Ő volt a csodagyerek!


Náluk szerettünk lenni mert tömve volt a szobája játékkal, hozzánk nem szeretett jönni.

Egész nap azt hallgattam, hogy milyen szép, milyen csinos, milyen szépen énekel, milyen gyönyörűen rajzol, ez a lány modell lesz, csoda kislány.


Nem mondtak rám rosszat, de az elismerés hiánya nagyon leépítette az önbizalmam.


Szerintem ez lehet vele is. Ha valaki csendes az nem baj, és látod te magad is életrevalóbbnak tartod a másik lanyod, és ezt érzi! Ne hidd hogy nem!

2021. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Az itt kommentelő tanár tanácsait olvasva teljesen elborzadtam, és azt kell mondanom, nem is csoda, hogy ilyen pedagógusok mellett a rendszer egy rakás kiégett, szorongó gyereket nevel ki.

Nem elég, hogy a tanácsai egyenesen károsak: "úgy növeljék egyik gyerek önbizalmát, hogy a másikat mocskoljuk, mert ő úgyis elbírja/ a pszcihológiáról fogalma sincs/ a helyesírása csapnivaló, de még általánosít és soviniszta is: "Borzasztoak vagytok ti nok".


Elmesélem, hogy nagyon hasonló gyerek voltam, de ez a 90-es években volt. Volt iskolapszichológus, akihez egyszer elmentem. Elmeséltem otthon, jól leszidtak, hogy mit képzelek, még a végén azt hiszik, bajom van, szégyent hozok rájuk stb. Végigszorongtam és szenvedtem a gyerek -és kamaszkoromat. Most második éve járok terépiára és azt kívánom, bárcsak elvittek volna a szüleim, amikor gyerek voltam.

2021. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a probléma nem a kislányban van, hanem a társaiban, kirekesztettnek érzi magát, mert lehet az is, legalábbis nekem nem úgy jön le a sztoriból, hogy nagyon próbálnának vele barátkozni, ezen viszont, ha nem a kislány "hibája" úgymond, akkor egy pszichológus nem nagyon tud segíteni, mert mondhat bármit, ha a társai ilyen elutasítóak. Szerintem a legjobb az lenne, ha tudnál a nővérével beszélni, hogy amikor ott vannak, akkor próbáljanak foglalkozni a húgival, ne hagyják egyedül, hogy ne érezze úgy, hogy vele nem foglalkozik senki. Igaz még ők is elég fiatalok, nem biztos, hogy értenék. De ez azért lenne jó, mert egyrészt összebarátkozhatna velük, másrészt ha későbbiekben lenne, aki barátkozna vele nem lenne elutasító, harmadrészt pedig hamarabb észrevenné az olyanokat, akik hasonló problémával küszködnek.
2021. ápr. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!