Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért félek a főzéstől?

Miért félek a főzéstől?

Figyelt kérdés

24 eves fiú vagyok, most költöztem el pár napja otthonról, eddig semmi sem főztem, mert hogy az a "nők dolga".

Néztem pár videót hogy kell alap teszta, rizs stb. De mire elkeszülnék bevásárolnék, takarítás, nagyon nem éri meg azért a 10 percért míg megeszem. Attól félek elrontok valamit, vagy megégetem magam, és dobhatom ki. Ti komoly hogy birtok vele bajlódni?

Ha egész nap szenvicseket eszem, akkor lesz tőle valami bajom? Mert nincs napi 2 ezrem éttermi kajára, az havi 60 ezer lenne csak az ebéd, nagyon drága...



2021. jún. 26. 20:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
42%
Rendelj menüt valahol, az olcsóbb. Iratkozz be egy főzőtanfolyamra!
2021. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
97%

Kezdd valami tényleg egyszerűvel, főzz ki tésztát, és tegyél rá akármit. Sajtot, túrót, diót, mákot, pestot... Nem tart sokáig, szinte elronthatatlan, és mégis meleg kaját ettél, de nem kellett 2000 pénzt rákölteni.

Egyébként szervezés kérdése az egész: bevásárolni munka után, hogy ne kelljen extra ezért kimozdulni a lakásból. (Plusz ugye a szendvicshez is venned kell dolgokat.)

2021. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
58%

24 eves fiú vagyok, most költöztem el pár napja otthonról, eddig semmi sem főztem, mert hogy az a "nők dolga".


Hát erre aztán büsuke lehetsz.

Akkor szerezz be egy nőt...

2021. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
98%

mire elkeszülnék bevásárolnék, takarítás, nagyon nem éri meg azért a 10 percért míg megeszem.


khmm, vagyunk így ezzel páran háziasszonyok..

2021. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
60%
Feltehetően erősen burokban nevelkedett lehetsz a világ irányában elég érdeklődő és nyitott. Én 24 évesen minden ilyet tudtam, érdekelt a főzés is, mindenfajta háztartási technológia, javítás, asztalos munka. Csak csodálkoztam, hogy amikor nyaranta lánytársaságban magunkra kellett főzni (1 férfi + 2-3 nő), akkor nem vették ki a kezemből a fakanalat, mert a barackos gombócot is én csináltam meg a lányoknak.
2021. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
70%

"eddig semmi sem főztem, mert hogy az a "nők dolga"."

LOL. azt hitted majd egyik nő öléből (anyád) a másikba (párod) ülsz? kis naiv


"De mire elkeszülnék bevásárolnék, takarítás, nagyon nem éri meg azért a 10 percért míg megeszem"

anyád szerinted hogy főz? az alapanyag nem terem meg a konyhában


"Ti komoly hogy birtok vele bajlódni?"

én úgy hogy nem hereként töltöttem el a kamaszéveimet, hanem segítettem anyámnak a konyhában, közben megtanultam főzni.

2021. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
89%

"De mire elkeszülnék bevásárolnék, takarítás, nagyon nem éri meg azért a 10 percért míg megeszem"


Kapaszkodj meg: többször is lehet ugyanabból az ételből enni! Nem válik mérgezővé az elkészítés utáni 20. percben! Netán több emberre főzni és csereberélni.


Ha napi 2 ezred sincs kajára, akkor kénytelen leszel a nyafikázást félretenni és 24 évesen a korodnak megfelelően elkezdeni viselkedni, mert ez a rinya már egy 14 évestől is szánalmas lenne.

2021. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 fölött maradtam egyedül, úgy, hogy mindig volt, aki főzzön rám. Nem elvártam, így alakult. Meg lehet tanulni főzni, tanfolyam se kell hozzá. Keresgess recepteket neten, nézz főzős videókat. Nem egy napra kell főzni, hanem minimum 2-3-ra. Ha nagyobb mennyiséget csinálsz, le is lehet fagyasztani a kész ételt, mint ahogy az alapanyagokat is. Az is tud egy élmény lenni, ha valami jól sikerül.

Ha nagyon nem megy, ott van az interfood meg a többi hasonló. Ha kapsz cafeteriát, SZÉP kártyáról is lehet fizetni, és annak az adózása is jó.

2021. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim válasza:
90%
Én 12 évesen már megfőztem nagyjából bármit. Ha van recept, akkor nagyon könnyű. Ha egy idő után már jól megy a főzés, élvezni fogod. Sok étel van, amit fél óra (vagy kevesebb) alatt megcsinálhatsz és olcsó. Gyakorolj sokat és menni fog!
2021. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
85%

" eddig semmi sem főztem, mert hogy az a "nők dolga" :DDDD


- Üdv a való életben. Ideje lesz ezt az őskori teóriát, mi szerint a "nők dolga a : mosás, főzés, takarítás" elengedni, különben elég sz.r lesz egyedül élni. :DD

2021. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!