Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 20-30 év körüliek! Milyen...

20-30 év körüliek! Milyen volt a 2000es évek végén, illetve a 2010es évek elején kamasznak lenni? :)

Figyelt kérdés

Habár akkor még kicsi voltam, amiket hallottam/láttam erről az időszakról nagyon megtetszett. Szivesen visszamennék abba az időbe a mostani fejemmel.

16/L


2021. okt. 31. 13:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%
Én 33 éves vagyok. Nem olyan rég beszéltük barátnőkkel,hogy mennyivel jobb volt akkoriban kamasznak lenni, mikor mi voltunk. Nekem legjobban az akkori divat hiányzik. A csípőnadrágot imádtam (volt is hozzá alakom 😏 ) Jó sokat jártunk bulizni, és tényleg nem volt az,hogy egy rosszabb pillanatodban valaki lekap és dob fel a netre. Szerintem az emberi kapcsolatok is mélyebbek voltak. Sokat lógtunk/bandáztunk titokban cigiztünk... jaj de jó idők voltak. Iwiw-en leskelődtünk/csekkoltuk a kiszemelt fiút 😅
2021. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%

7, vannak akkorról lementett partifotóim. Olyan szar felbontás mind, hogy ha nem tudod ki van rajta, soha nem jössz rá.

Ez az ami nem ugyanaz ma.

2021. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
37%

Én 28 éves vagyok, szerintem se volt annyira nagyon más...

2009-ben, 15 évesen regisztráltam facebookra, akkor mégcsak ilyen hülyeségek voltak rajta, hogy "milyen zöldség vagy" meg "melyik szereplő vagy a Harry Potterből", de 2011-től ugyanúgy fenn voltak már szétcsapott partyfotók, osztály csoportban ment az öldöklés a bordó és a fehér szalagavatós ruhára szavazók között..

Talán ami ebben más volt, hogy a szülők még nem voltak fenn (de gondolom most meg más olyan platformokat használtok, ahol a szülők még szintén nincsenek fenn) Szóval közösségi média szempontból szerintem nem volt annyira más.

Mondjuk ritka volt, hogy valakinek mobilnetje legyen, a wi-fit kerestük mindenhol.


Annyi még, hogy nem volt saját gépe mindenkinek, általában családonként egy, maximum kettő számítógép volt, nekem is a húgommal kellett küzdeni, hogy odaengedjen.


Ami nagyon más volt szerintem, pl a papír alapú ellenörző. Nekünk kellett beleírni a jegyeinket, az osztályfőnök csak havonta ellenőrizte, hogy mindent beírtunk-e. A szülők sorban álltak szülői után hogy megnézhessék a gyerek jegyeit.

A tanárok a szülőkkel nem igazán kommhnikáltak (legalábbis akikkel nem volt különösebb probléma), nem ment apának az értesítés, hogy házit kaptam magyarból, nekem kellett a saját dolgaimra odafigyelnem.


Én inkább arra lennék kíváncsi milyen lehetett a '90-es években egyetemistáknak lenni... Amikor még nem volt a kollégiumokba beléptetés, nem volt korlátozva hányan mehetnek egy buliba, nem kellett attól tartani, hogy ha túl durva a gólyatáboros feladat feljelent valamelyik túlbuzgó anyuci, nem mindenki a gép előtt ült, hanem igazi szabad közösségi élet volt...

2021. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"milyen lehetett a '90-es években egyetemistáknak lenni... "


Ehhez, amiket felsoroltál, nem kellene annyira visszamenni. 2010-ben diplomáztam, semmi ilyesmi nem volt.

2021. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%

24 éves vagyok, a 2010-es évek elején voltam kamasz. Nekem még az első telóm egy (örökölt) nyomógombos volt, minden vágyam volt egy kinyithatós, és kaptam is!! Ráadásul volt egy külső kijelzője is, amin mutatta az időt. Kevesebb időt töltöttem online és a telefonommal, de azért a kamaszkorunk vége felé már bejöttek az okostelefonok.

Sokkal kevesebb hülyeséget néztünk a neten, mert sokkal kevesebb minden volt. Nem voltak akkora trendek, mint most, pontosabban én úgy érzem azok valóságosabbak és hosszabban tartóak voltak. Mint a kockás sál vagy a Justin Bieber frizura.

Lehet csak én vagyok szerencsés, de az azért ritkább volt, hogy a közös programok arról szóljanak, hogy mindenki a telefonját nyomkodja, és azon mutogatnak egymásnak dolgokat. Már egyetemistaként fordult ez elő velem párszor, nem tetszett.

Én akkor még nem tudtam, mert egyszerűen nem lehetett mást kapni, de utáltam a csípőnadrágot. Mivel minden póló rövid rám, imádom, hogy most már bárhol találok olyan nadrágot, amiből nem lóg ki a hasam. (Cserébe a mostani divatban meg pólót nem találok, úgy látszik valaminek mindig ki kell lógnia :D)

2021. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok. 7. Osztálytól volt már nyomógombos telefonom, de az akkor nagyon menő volt egy Alcatel. Még a gimiben is a könyvtárba jártam netezni, mert az otthoni nagyon lassú volt.

Imádtam a kamaszkoromat. Rengeteg házibuli. Nagyon sokat lógtunk együtt. Szinte sosem voltam otthon. Táborok. Zenei fesztiválok. És jobb volt mint a mai világ olyan szempontból, hogy tényleg megéltük az életet, nem a telefon kameráján keresztül néztünk mindent. És legyünk őszinték. Rengeteg olyan dolog történt, ami nem baj, hogy nem került rögzítésre és nem járta be már akkor a netet. Most ciki lenne, ha azok a dolgok még fenn lennének a neten 😁 de akkor jó volt és helye volt. A mostani kamaszokat nagyon sajnálom. Főleg a covid miatt rengeteg élmény kimarad. Fesztiválok, koncertek stb. És az a baj, hogy nekem ez 3X évesen csak pár év az életemből de a kamaszoknak pont a legfontosabb évei. 😕

2021. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
7 azért a party fotós soha nem jelent meg egy magán házibulin és meg is kérdezte mindig, hogy fotozhat e. Eg kép se készült rólam soha.
2021. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

én most 45 évesen válaszolok, bár nem az én korosztályomat kérdezted :) 25 éves korom után kezdett már komolyabban bejönni a net a családi háztartásokba... nekem is megvolt akkor az msn-es korszakom.. jó volt! :D


Ennyi idősen azt mondom, minden kornak megvan a maga szépsége.. "ti fiatalok" el se tudjátok képzelni azt, hogy csak simán bekopogtok a barátnőitekhez-barátotokhoz anélkül, hogy ezt előre ne egyeztessétek a neten... mi hülyén hangzik de egyszerűen simán bármelyik pillanatban készen álltunk arra hogy vki jön, bekopog... és megyünk ki az utcára játszani-játszótérre, később parkokba-bulikba.. Mi nem a neten beszéltük meg fél órával előtte hogy mi a terv, hanem vagy a suliban vagy amikor suli után bárki bármikor átjött hozzánk megbeszélni mit csináljunk.. én 17 éves voltam amikor lett vonalas telefonunk.. akkor kezdték tömegesen bekötni mindenkinek aki kérte, így legalább volt kinek telefonálni ha szerettél volna :D , de nem volt olcsó a telefonálás, így nem engedték hogy ott lógjak rajta, csak vészhelyzetben telefonálhattam :D

A szüleink ismerték a barátainkat, de még a barátaink szüleit is. Buliztunk mi is, ittunk mi is, pasiztunk.csajoztunk mi is. Voltak 1 éjszakás kalandjaink akkor is. Voltak totál részegre ivós éjszakáink akkor is. Volt, hogy barátok vittek haza, nő létemre annyit ittam :) vagy épp én vittem haza a barátnőmet. Nekünk is megvoltak a mi kiruccanásaink, hülyeségeik, ballépésink, csak tényleg.. hála az égnek akkor még nem voltak okos telefonok hogy ezt lefotózhassa bárki is, és pláne nem hogy ezeket még a netre is feltöltse... :) Ami miatt most esetleg jobban féltem a gyerekeimet, az a drog... a mi időnkben is volt már, de nem ilyen szinten mint amennyire most van. De ezen a téren bízom a nevelésemben , hisz én is hozzáférhettem volna mégsem tettem. Amit meg ezen kívül ki szeretne próbálni, ha tiltom annál jobban fogja érdekelni...


Egyértelműen a korral haladni kell, és tényleg szuper hogy elértek bárkit-szinte bármikor. Ez tényleg nagyon jó. De ne hanyagoljátok a személyes kapcsolatokat. Ne csak a neten éljétek az életeteket. Legyen időtök egymásra személyesen is. :)

2021. okt. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Kaptam itthonról 1000Ft-ot, 500Ft-ból vettem egy doboz cigit, a maradékból meg sört meg kommersz felest a kocsmában, és abból megvolt az esti züllés a haverokkal. :D
2021. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Én a 2000-2005 között voltam kamasz, 2000/2001 körül már töltöttünk le mindenféle szemetet/videókat számtech órákon a suliban. Akkoriban ment nagyon a chat.hu, vicces volt mindenféle arccal random csetelgetni. A lényeg, hogy a szélessávú internet akkoriban már elérhető volt sima háztartásban is, igaz perc alapú telefonvonalas hozzáféréssel, nappal jó drágán. Ezért késő este nyomtuk, este 10 után. 2005 után lett divat a blogolás, majd akkoriban kezdett terjedni az iWiW meg az MSN. Ezek akkoriban PC-hez kötött dolgok voltak, saját laptopja keveseknek volt, másrészt nem voltak még tizedennyire sem kiépítve a wi-fi hálózatok, mint napjainkban. Az biztos, hogy telefonnyomkodás nem volt, én először 2011 eleje körül láttam azt külföldön, amit ma lehet látni, hogy mindenki a telefonját bújja meg nyomkodja a metrón. Az első iPhone 2008 körül lett itthon elérhető, erre is pontosan emlékszem, mert volt egy barátom akkoriban, akinek már volt, Amerikából rendelték. Akkor csináltam először olyat, hogy telefonról neteztem, mobilinternetet használva. 2010 körül kezdett kialakulni az a típusú nethasználat, amit már a mai tinik is nyomnak.(social platformok, nem sokkal később az insta) 35 vagyok amúgy.
2021. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!