Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányom régóta durva...

15 éves lányom régóta durva és lekezelő velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél-két éve kezdődtek ezek a problémák, a 15 éves lányom nagyon sokat megenged magának mind szóban, mind viselkedésben. Gúnyolódik, sérteget hol viccet csinálva belőlem, hol dühösen ordítva szitkozódik (pl. ha nem akar elvegezni egy rábízott feladatot) A kutyánkkal is ordibál, pedig szegény eb nem csinál semmi rosszat és öreg is, egyetlen vétke, hogy bemegy a szobájába. Nem régiben eltörött a bordám egy megcsúszásos baleset során, de az se hatotta meg. Akkor volt egy minimálisan megszeppenve, amikor elvitt a mentő és kiderült, hogy a kórházban kell maradnom. Mire haza jöttem onnan 4 nap után, minden a régiben folytatódott.. dühös amiért segítenie kell nekem, kiabált, ha megkértem, hozza be a fájdalomcsillapítómat (mert moccani se bírtam a fájdalmtól), dühöng, ha porszívóznia kell helyettem, és mindem másért is. És ezerszer el kell neki mondani, mire hajlandó megmozdulni, tudom, ez amolyan tini dolog, de az ordibálásai szerintem nem azok és az sem, hogy semmi szolidalitás nem szorult belé! Ezutóbbi nem most derült ki, hanem évekkel ezelőtt, de most a bordatörésemnél bebizonyosodott, hogy se együtt érzés,sem segítőszándék, vagy sajnálat az anyja, a családja felé, nincs meg benne. Neki bezzeg minden kell és azonnal, mert ha nem, akkor elkezd szídni hogy milyen balszerencséje van velem (egyedül nevelem őt rég óta) és hogy nálunk semmi nem normálisan működik. Szerinte minden az anya dolga, legyen az mosogatás, egy szendvics elkészítése, vagy a szobája kiporszívózása. Fel van háborodva, ha meg kell mozdulnia és közben szíd, átkoz engem! Ha nincs semmi rábízott feladat, akkor is gyakran betalál, kötöszködik szerinte vicces és addig hergel, amíg össze nem veszünk. Próbaltam mindenhogy.. szépen elmagyarázva, hogy nem beszélünk így édesanyánkkal, volt hogy kikértem magamnak, volt hogy viccesen álltam hozzá, viccesen vissza-vissza szurkáltam, volt h nem vettem tudomást róla, de nem javult a helyzet, nem hagyja abba. Most már sokszor inkább elszakad a cérna és én is kiabálok vele, sőt van hogy sírva is fakadok. (szintén nem hatja meg, olyankor elvonul a szobájába, kimutatva, hogy megvan a vélemenye) Pdáig fajult a dolog, hogy egyszerűen nem bírom elviselni a stílusát, a hangját! Inkább megcsinálok én mindent törött bordákkal is, és elmegyek sétálni a kutyával egy órát, csak hogy ne kelljen itthon lennem, őt hallgatnom, mert belefárdam az állandó harcba, veszekvésbe, a kiabálásaiba, az ellenállásaiba, a szemtelenségébe. Mindezekhez már nincs erőm, viszont akkor se normális, hogy én csinálok mindent, ő meg semmit és ezt teljesen teljesen normálisnak véli. Hozzáteszem hogy nem így lett nevelve, hanem önállóságra és egyben szeretetre, törődésre, ami úgy 11 éves koráig működött is, sőt aranyos, okos ragaszkodó kislány volt. Tudom, a tinédzserkor és a hormonok is teszik, de szeintem akkor se normális, hogy így beszéljen velem napi szinten és így viselkedjen. Én anno a szüleimmel nem mertem így beszélni, mégha haragudtam is rájuk. Anyukák más is jár ilyen cipőben? Már a végét járom idegileg. Mit tanácsoltok?

2021. nov. 14. 12:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
21%
*kimaradt egy szò: tehàt a dèdi betegedett meg, akkor fordult ki magàbòl a gyerek
2021. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
66%

Én közölném vele, hogy 18 éves korában nagykorú lesz, és addig vagy köteles elviselni, onnantól kezdve meg mehet a munkásszállóra, vagy ahova akar.

Aztán meg nem csinálnék meg neki semmit. Nem pakolnék utána, nem csinálnék neki kaját. Nem vagy a csicskája, ezt meg kell értenie.

Amúgy az apjára én is kíváncsi lennék, nem ő uszítja?

2021. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
24%

Ez csak egy tünet...


Legyél vele kedvesebb, szeretetre, figyelemre és gondoskodásra van szüksége szegény kislánynak. Én a helyedben jobban figyelnék rá, teljesíteném minden kívánságát, gyakrabban mondanám hogy szeretem. Ha látja hogy feltétel nélkül szeretik, megnyugszik a pici lelke 💖

2021. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
65%
jaa megnyugszik a kicsi lelke, üngyümbüngyüm. vagy ami inkább valószínű csak jobban ránő az anyja fejére, mondván mindent megtehet.
2021. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
56%
Meglepnek ezek a válaszok. Itt gyakorin összerugdosni egy fiú gyereket szokás, a kérdésben kislány szerepel, azoknak fényesre kell nyalni a hátsóját. Szeeegéény tündérke 😞❤
2021. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Köszömöm a valaszokat! Hogy hogyan fajult idáig? Már alig emlékszem.. enyhébben kezdődött, majd egyre durvult. Most, hogy középiskolába ment, lett még rosszabb a helyzet. Talán kisebb korában kellett volna komolyabban vennem, amikor kezdődött.


Édesapja van, de soha nem törődött vele igazán, max időszakosan egy-egy hétig. Hetek hónapok maradtak ki, nem jó a viszonyuk, inkább az apai nagymama törődött vele, de ő se "úgy, ahogy kellett volna", mivel totál másik család, más elvekkel, szokásokkal, mindig szembe ment velem (direkt). Apjával is szokott néha így beszélni, de az csak röhög rajta, nem veszi komolyan.


Igen, szoktam bekeményíteni, hogy elveszem a telefonját és nem csinálom meg a kajáját, olyankor visszavesz a kiabálásból és megcsinlja amit kell, de a flegmaságot és bunkóságot sugároz közben, megjegyzéseket tesz. Plusz inkább nem eszik egy napig, mert nem akarja magát strapálni, hiába hal éhen, horpad be a hasa, max falatozik a hűtőből, onnan csipeget, ha már nagyon nem bírja.


Pszichiáterről, pszichológusról hallani se akar, max. odarángatni lehetne :(

2021. nov. 14. 13:18
 17/39 anonim ***** válasza:
19%
Pici szíve :( Drága kislány, inkább foglalkozni kéne vele, nem szidni. A többi erőszakos válaszoló is megér egy misét...
2021. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as! Köszönöm, próbáltam azt is, hátha szeretet hiánya van. Finomságokkal, kedves szavakkal, simogatással próbálkoztam. Takarítottam a szobáját, hogy "semmi baj, majd én", miután hetek óta ette a kosz. Mindezeket értékte, kedvesebb lett, de csak abban a pár órában. És a szemtelenség, és gúnyolódás megmaradt! Azon nem változtatott.
2021. nov. 14. 13:25
 19/39 anonim ***** válasza:
95%
17es ilyen édes pici aranyszívű hercegnőt kívánok neked is:-D
2021. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
9%
Már van 😍❤ köszönöm :) Imádom úgy ahogy van, a szemünk fénye ❤
2021. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!