Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülök szerintetek ha a...

Szülök szerintetek ha a tinédzser korú gyermek nem fogad szót megérdemel egy pofont?

Figyelt kérdés
Tisztázzuk előre nem vagyok szülő gyerekem nincs szingli vagyok nem provokációnak szántam a kérdést szimplán csak eszembe jutott ez a kérdés és szerettem volna tudni hogy mi a véleményetek róla.
2021. nov. 27. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2021. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lena7 ***** válasza:
82%

Szerintem nem.

Ütéssel nem lehet megoldani semmit, én nagyon ellene vagyok.

2021. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy megérdemelné, de felesleges. Semmi haszna, csak ront a helyzeten. Én másképp szoktam megközelíteni a dolgot. Elbeszélgetünk, megmondom, hogy nem muszály zsebpénzt kapnia, nem kell elengednünk ide-oda. Megbeszéljük, mi lenne a helyes. De pontosan miben nem fogad szót? Mert az sem mindegy.
2021. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ilyen hétköznapi dolgokra kell gondolni ha nem tanulod meg a leckét vagy nem takarítód ki a szobádat nem mehetsz hétvégén bulizni vagy a haverokkal focizni és nem kapsz zsebpénzt természetesen
2021. nov. 27. 20:07
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Kettőt is.
2021. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Egy majdnem felnőtt embert megütni megalázó, és nem vezet sehova. A férjemet sem ütöm meg, ha nézeteltérésünk van.
2021. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Le leszek pontozva, tudom. Ilyenekért nem, amiket példának írtál. De ha például tiszteletlenül beszél velem vagy az apjával, szidalmaz minket vagy ilyesmi, és a második figyelmeztetésre is folytatja, akkor igen. A férjedet még szép, hogy nem ütöd meg 6os, mert egyenrangú felek vagytok. De a gyerekemmel nem vagyok egyenrangú, a családban a szülő a főnök, maradjunk annyiban. Nem a családon belüli erőszakról beszélek, abban volt részem gyerekként, engem bántott az apám gyerekkoromban indokolatlanul, mégis azt mondom, egy-két jól időzített atyai pofont elbírtam és igényeltem volna. Akár kamaszkoromban is. Kár hogy nem kaptam, sok ballépést megspórolhattam volna. Nem ördögtől való a testi fenyítés (nem a verés, még egyszer mondom!). Csak ésszel kell használni, nem indulatból, hanem jó időben, jó helyen, elmagyarázva, hogy mi miért történik.
2021. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazad van
2021. nov. 27. 20:45
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Tini korban már rég elkéstél az atyai pofonnal. Tudom, hogy nem vagyunk egyenrangúak, de mégis elég furán jönne ki, ha szájon vágnám a gyereket, aki egy fejjel magasabb nálam. Nem hinném, hogy ez a módja.

Amúgy meg érdekes, amit írsz, hogy nem indulatból. Popper Péter pl. azt írja, hogy a gyerekek egyedül az indulatból elcsattant pofont képesek megbocsájtani. Az előre megfontolt (mégha nevelési célzattal is) megtörtént pofont nem. Ha jól felhúz, és elszakad a cérna, és lekensz neki egy pofont, még mindig jobban megbocsájtják, mintha ez a nevelési elved. Ebben az esetben érzik, hogy túlfeszítették a húrt.

2021. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Hetkoznapi dolgok miatt nem.


De a lanyom (12eves volt akkor) elete legnagyobb es egyetlen pofonjat akkor kapta tolem mikor a megbeszelt idore nem jott haza. Hivtam 20x de semmi reakcio nem volt ra. (Le volt nemitva) mar a remeket lattam es fogalmam sem volt hol keressem. Mar sirva rohangaltam a egesz kornyeken mikor meglattam a parkban rohogcselni egy fiuval. Akkor mar 3 oraja kesett. En meg idegbeteg viltam az aggodastol. A rendorseget hivtam. Anyamat mentot korhazat. Na akkor kapot egy marha nagyot.


Utolag megbeszeltuk. Bocsanatott kertem. Es hal istennek megertette h nem baj ha kesik csak szoljon. Most 21 eves mar abszolut nem erdekel mikor jon megy de mindig irja h kb mikor er haza.

2021. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!