Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy apa 12 évig nem igazán...

Ha egy apa 12 évig nem igazán foglalkozott a gyerekével, akkor miért csodálkozik, hogy nem akar menni hozzá láthatásra?

Figyelt kérdés

Elváltunk, a gyerek velem el, de nincs a kapcsolattartás szabályozva. Nincs kedve menni a gyereknek az apjához, nem kötődik hozzá. Sosem beszéltem az apja ellen. Eddig az apja is azt mondta, hogy ha nem akar menni, akkor minek erőszakoskodjon vele. A hét közepén is annyit beszéltünk, hogy talán megy, majd szól neki a gyerek. Most meg be van rágva, hogy nem megy. Míg együtt voltunk könyörögtem neki, hogy legyen közös program, csak nekik, beszélgessenek, csináljanak valamit. Mondtam neki, hogy most kell vele foglalkozni, nem akkor, mikor az apjának kedve van hozzá. Persze nem hallgatott rám, most meg csodálkozik. És természetesen én vagyok ezért is a hibás.

Az egy dolog, hogy a hétvégét ráhagyja, de hétköznap sem jön el a fiához. Munka után rohan az új párjához. Azért amíg nem volt új nő, egy héten legalább kétszer jött, megnézte a gyereket, beült hozzá. Most semmi. Esetleg felhívja, egy kicsit beszél vele a fia és ennyi. Én nem tudok és nem is akarok semmit tenni az ügy érdekében. El szoktam mondani, hogy azért meg kellene apádat nézni, de ennyi.


2022. máj. 6. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Apuka így járt.

Ha nincs szabályozva, akkor neked nem kötelező átadnod a gyereket.

2022. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igy jart. Igazad van, es a gyereknek is. Hasonlo helyzetben vagyunk mi is. Eddig nem erdekelte, nem kotodik hozza, akkor mostmeg mar hiaba pattog. Remelem a fiam sem nyitja majd ra az ajtot az oregek otthonaban, pont ahogy o sem nyitotta ra kiskoraban.
2022. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Az apa a felnőtt. És szerintem a felnőtt dolga érdeklődni a kiskorú felől. Ne már egy gyerek vállára rakjunk olyan terhet, hogy mrg KELL néznie az apját. A gyerek felelőssége a kapcsolattartás?? Szerintem nem. Ez az apa feladata.
2022. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
A 12 éves kiskamasz gyerekemmel én sem szívesen tartom a kapcsolatot pedig egy házban lakunk.
2022. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 neked minek gyerek?
2022. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!