Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolja a volt férjem,...

Miért gondolja a volt férjem, hogy ez így tök normális?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves közös gyerek, a felügyelet közös, de nálam van a fiunk. Hétvégén el szokott menni egy napra az apjához. Az apja pedig úgy gondolja, hogy neki azon kívül, hogy kényezteti, meg szórakoztatja, nincs más tennivalója. Év végi hajtás van, de nehogy azt gondoljam, hogy ő majd gyereknapon tanulni fog vele. Ők kikapcsolódnak. Én meg őrüljek meg, mert mindig én vagyok a szar fej, mert állandóan a tanulással nyúzom. Ő meg a jó fej, mert nála buli az élet. Nálam meg tanulás, házimunka.
2022. máj. 27. 06:48
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt nem tudta közölni, hogy melyik nap viszi a gyereket. Mert szerinte én vagyok a hülye, mert csütörtökön már meg merem kérdezni, hogy tudjak én is készülni, esetleg valamit szervezni magamnak. Ha meg közlöm, hogy ekkor vagy akkor megy hozzá, akkor fel van háborodva, mert mi az, hogy én diktálok.
2022. máj. 27. 06:54
 2/43 anonim ***** válasza:
33%
Azért gondolja így, mert igaza van. Hétvégén igenis pihenjen a gyerek.
2022. máj. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy meg nyugodtan csinalhatsz magadnak programot, egy 13 évest már nem kell bebiszittelni
2022. máj. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
96%

Kommunikáció



Gyereknapon nálam sem tanulnak a gyerekeke.. de a gyereknap nem 1 hét mondjuk.


Vasárnap van gyereknap..

Pénteken megtanul vagy szombaton.



Persze itt nem ezen van a hangsúly, hanem a vitán.



13 évesen rajtam màr senki nem kérte mondjuk számon, csak az ellenőrzőkönyvet. (nekem még kisebbek a gyerekek)


Te nem vagy szar anya, csak ne rugózz ezen ennyit a fiad előtt.

Mondd el, hogy amikor hazér, akkor kikérdezed.

Ő osztja be, ha nem tudja rossz jegyet kap, ha rossz jegyet kap, azért mert hanyag volt, annak következménye lesz.


Nyilván ezt nem most kellene elkezdeni, de muszáj, mert a középiskolában a fejedre nő.



Remélem gyereknapra te is készülsz vele valami jó bulira, arra dog emlékezni nem mondjuk arra, higy reggel tanultatol 1 órát.


Egyensúly legyen meg.


Az exeddel is következetesebbnek kellene lenni és nem veszekedni.


Jogisan akarod tudni melyik nap akarja elvinni!


Tudom, hogy nagyon nehéz, hogy minden a te válladat nyomja, de vedd könnyedebben, mert belerokkansz, a gyereked pedig nem lesz igazaból hálás érte ( sosem).


Nagy ölelést küldök így távolról, mint anya az anyának.

Élvezd a gyerekeddel töltött időt.

Sosem kapod vissza ezt az időszakot és lassan jön az “utállak időszak.”

2022. máj. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
80%

Ha közös a felügyelet, miért nálad van úgy, hogy soha nem alszik ott?

Megértelek amúgy. De ezt akkor vidd bíróságra és rendezzétek.

2022. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
65%

Tehát azon az egy hétvégi napon, amikor az apjával van, tanuljon? Igen, szar fej vagy.

Te neveled, ez a része is a te dolgod. Ha hazaér hétközben, a te feladatod ellenőrizni, hogy tanul-e. De cseréljetek akkor, legyen nála, nálad meg egy hétvégi napot. Biztosan tanulnál vele azon a napon... Ja,nem.

2022. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
82%
Az teljesen érthető, hogy gyereknapon kikapcsolódás van, és nem tanulás. Nem is értem mit vagy ezen kiakadva....
2022. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%

"Ha közös a felügyelet, miért nálad van úgy, hogy soha nem alszik ott?"


Mondjuk mert a közös felügyeleti nem azonos q megosztott elhelyezéssel? A közös felügyelet annyit jelent, együtt döntenek q gyerekkel kapcsolatos kérdésekben, a megosztott felügyelet meg azt, hogy x ideig A, x ideig B szülőnek van a gyerek.

2022. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

De ez nem csak gyereknapon van így, hanem bármelyik hétvégén. És muszáj tanulnom vele, mert tanulási nehézsége van. Az írásbeli dolgokat megcsinálja, de a szóbelit át kell venni vele. Kommunikáció nem működik, szerinte azért, mert én hagytam el, neki minden megengedett. És én úgy vagyok vele, hogy ugyanúgy jusson a nehezebb dolgokból is az apjának. Arról meg nem tehetek, hogy nem sikerült olyan viszonyt kialakítania a saját gyerekével, hogy az ott töltsön egy egész hétvégét. Mondjuk az apja sem erőlteti.

És úgy gondolom, igenis kell neki is tanulnia vele. 7 napból 6 napot velem van. A délután munka után arra megy el, hogy tanulok vele, főzök, hogy legyen kaja, amit másnap megeszik suli után. Minden hivatalos ügyét én intézem, mert az apja egy vállrándítással elintézi, hogy ő ezt nem tudja. És azért egy héten egy nap nekem is jól esne, hogy pihenjek, feltöltődjek kicsit.

Lassan nyári szünet, erről is kellene beszélni. De az ex szerint az majd úgy működik, hogy ő vasárnap este szól, hogy hétfőtől van 3 napja a gyerekre. Ha meg azt mondom, hogy ez nem jó, mert esetleg más program van, akkor én vagyok a szar, n mert mindig keresztbe teszek neki

2022. máj. 27. 07:47
 10/43 anonim ***** válasza:
61%
Megegyszer, hétvégén nem kell tanulni. Vagy neked is 7 napos a munkaheted? Nincs szabadnapod soha?
2022. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!