Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyereked már tudja mi...

Kamasz gyereked már tudja mi szeretne lenni?

Figyelt kérdés

És olyan irányú suliba is jár középiskolaba?


Vagy még semmi elképzelese, és gimnáziumot választott?


2022. aug. 23. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Tovább akar tanulni így gimit választott
2022. aug. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Saját tapasztalatomból mondom sokan még a huszon éves korukban se tudják igazán és képesek 24 évesen is egyetemi szakot váltani(volt matek tanárom is jogászként kezdte). Én már általános iskolában tudtam mi akarok lenni így szakgimibe mentem de végül a 28 fős osztályból hatan helyezkedtünk el a szakmában és ebből négyen mentünk tovább egyetemre.


Illetve ha nincs egy erős elképzelése a gyereknek ami általában ilyenkor még nincs, akkor ne menjen szakgimibe mert az emelt óraszámu szakmai tárgyak miatt teljesen kiesett nálunk a kémia, biosz, földrajz, rajz, ének. Így ha valakinek mégse jön be a szak kevesebb választási lehetősége marad továbbtanulni.

2022. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2. Teljesen egyetertek.


A lányom most lesz nyolcadikos. Kitűnő tanulo, de fogalma sincs még, mi szeretne lenni. Én ezen nem akadtam fent, mert én még 18 évesen sem tudtam, 25 évesen már kb.. Akkor kezdtem el az egyetemet és abban a szakmaban vagyok most is.


A kérdést azért tettem fel, mert mostanában egyre többen rámcsodalkoznak, amikor kérdéseikre válaszolva mondom hogy a lányom meg nem tudja...


És jön a kérdés, hogy de körülbelül se??? Az irányt se???


Hát nem bakker, csak pár dolgot tud biztosan, hogy mi NEM szeretne lenni.


Ők engem nem értenek, én meg őket nem.

2022. aug. 24. 00:24
 4/19 A kérdező kommentje:

1. Neked is köszönöm. A lányom is tovább akar persze, csak inkább úgy mondanám a kérdést, hogy pld szakközépiskolabol is lehet tovább tanulni.


Ha valaki például tudja hogy igazgatási vagy hivatali állást szeretne, akkor közgazdasagi szakközépiskolabol is mehet egyetemre.

2022. aug. 24. 00:27
 5/19 anonim válasza:
85%

Legfeljebb annyit tehetsz hogy, megkérdezed miket szeret csinálni, mi a hobbija, milyen házikat csinál nagyobb odafigyeléssel.

Oviban míg mások az autókkal játszottak én garázst építettem nekik és egész iskolás koromban alkottam. Mégse gondolta senki hogy mérnök leszek. Még én is csak 20 éves korom körül jöttem rá hogy ez akarok lenni pedig egyértelmüek voltak a jelek. Most ugyanezt mosolyogva nézem végig a fiamnál.

2022. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodj meg, nekem 12.-ben, öt év gimi után, az egyetemi jelentkezés előtt két héttel még fingom sem volt,(vagyis volt elképzelés, de kb le lettem beszélve még annak a tanévnek a novemberében) hogy mit akarok. Konkrétan a végleges döntést a jelentkezési határidő előtti pénteken, éjfélkor a wc-n ülve hoztam meg. :D


Reméljük nem bánom meg. :D

2022. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez egyén függő. 11 éves a fiam, 2 éve tudja mit akar csinálni, tesz is érte, én még 18 évesen sem tudtam.
2022. aug. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
33%
Csak az OnlyFans
2022. aug. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Érettségi előtt sem tudtam még :/
2022. aug. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát gamer :D

8 osztályos gimibe jár. Azt szeretném, minél több választási lehetősége legyen. Felnőttként már elég sokszor kényszerpályán van az ember, fontos, hogy megtalálja, amit igazán szeret. Úgyhogy jár még sportolni, hangszerre, programozni... Remélem, egyetemre megy, mert elég jó tanuló, osztán felőlem lehet akármi, ha közben megvilágosodik, hogy mégis szakmát szeretne, de örülnék, ha sikerülne egy bármilyen diplomát kipipálni, azzal nagyobb a választék később.

2022. aug. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!