Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg èn vagyok a rossz...

Tényleg èn vagyok a rossz szülő amiért kivettem a 17 éves fiamat az iskolából?

Figyelt kérdés

A fiam gimnáziumban tanult. Ahogy eljött a középiskolás időszak már nem igen akart úgy tanulni, mint általánosban. Az elsőt még nagy nehezen megcsinálta, reménykedtünk benne, hogy másodikat már komolyabban veszi, mert az első után a nyári szünetben készülnie kellett két tárgyból is a pótvizsgára, de nem így lett. Hol szerelmes volt azért nem tanult úgy, mindig jóval a suli végeztével ért haza. Hiába vontam meg tőle minden pénzt, akkor meg elment a mekibe dolgozni, aztán màr végképp nem figyelt a tanulásra, így 4 tantárgyból bukott pótvizsgára se mehetett. Mondtam neki, hogy ettől fogva mindent magának fog intézni, ruhát is meg mindent a saját keresetéből fog venni. A nyáron elszegődött egy villanyszerelőhöz segédnek és azt hallottam vissza, hogy ügyesen is dolgozik. Augusztusban megkérdeztük tőle, hogy mi lesz az iskolával, kijelentette, hogy nem akar vissza menni, ő ott akar maradni. Arra jutottam, hogy ám legyen, valóban nincs sok értelme annak, hogy ráerőszakolom és cseszik tanulni, így legalább hasznos dolgot csinál. Mondtam neki, hogy ha a jövőben leszeretne mégis érettségizni nyugodtan szóljon segítek neki esti iskolát keresni, soha nem fogom a fejéhez vágni, hogy ,,ugye megmondtam”. Én is voltam kamasz én is hoztam olyan döntéseket, amit később már másként láttam. Ha nem is akar majd leérettségizni, rá szeretném venni, hogy a villanyszerelő szakmát szerezze meg.

Viszont a családból a húgoméktól, a sógorométól kapjuk az ívet, hogy rossz gimnáziumba irattuk azért züllött így le. Az ő gyerekük nívós gimibe jár ez nàluk meg sem történhet. Hogy én tönkre teszem a gyerek jövőjét.

De most komolyan.. Mit kellett volna tennem? Verjem meg? Kötözzem oda az íróasztalhoz?

Szóba jött az is pálya választáskor, hogy szakképzőbe megy a gyerek, de akkor is azt kaptuk a hugoméktól, hogy oda csak a suttyók gyerekei mennek, már bánom, hogy hallgattunk rá mert, ha azt tanulta volna a gyerek, amit szeret, akkor lehet másképp állt volna a tanuláshoz.



2022. szept. 5. 05:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan már, miért kell még mindig így hájpolni azt a nyamvadt érettségit??? A világon semmit nem ér egy szakmunkás számára, és már vannak olyan oktatási vállalkozások, ahol 1 hónap alatt megvan..... Pont annyit is ér.


Persze, tudom-tudom, egyetem, főiskola, oda se elég egy sima érettségi, csakis emelttel lehet érni valamit felvételikor. De a kérdezőnél ez nem is játszik.

2022. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
78%

Igen, kedves kérdező szülő, jól tetszett dönteni ezügybe maximálisan, én azt mondom. Szerintem minden szempontból ez a legjobb megoldás, ráadásul azzal a tudattal, hogy a gyerek is ezt akarta, és a visszajelzések is jók, hogy jól dolgozik. A gyerek ezek szerint megállja a helyét, valószínűleg szívesen is csinálja amit csinál, és ennyi éppen elég. Ponthogy sokkal jobb ez a helyzet, mint iskolába tartani egy gyereket csak azért hogy tanuljon, nem akarja, és adott esetbe, mint engem is a másodszakmámon a sok bunkó, tanulni képtelen f@szkalap meg konkrétan kikészített és állandó lelki terror alatt tartott,mert mertem jó tanuló lenni és érdekelt, amíg ők csak tengeni-lengeni jöttek vissza techikusnak, hogy addig is kapják a családi pótlékot, meg az árvaságit/egyéb ellátást, meg tele sok olyan megsavanyodottal akitnem is érdekelt, csak másodoknak meg hamadiknak meg X-ediknek jelölte a szakot és csak oda vették fel. Boldogság lett volna az a két évem, ha az ilyen fajta inkább elhúz annak idején melózni, és nem ott maradva keseríti annak az életét, aki pedig azért van ott mert tanulni akar.

Ha esetleg rájön később, hogy tanulni akar, semmiről nincs lekésve. Tehet érettségit, tanulhat szakmát ingyen kettőt is, emellett rengeteg fajta tanúsítványt adó, újfajta otthoni képzés is van, ha akar, van miből válogatnia.

2022. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%

Miért csinálta volna jól? Manapság egy alap érettségi nem a legnagyobb dolog mert a tanár többnyire jófej és átrugdos. A gumit végigcsinálni sem nagy dolog akár 2-el ha úgysem megy egyetemre...

A gyerek el lett kényeztetve, nincs benne kitartás,de oké nem.bírta a nyomás de akkor munka alatt tegye le az estét,ha ez sem megy akkor életképtelen lesz mert segédnél nem lehet több, nem az érettségi hiánya hanem a hivatalos szakmai képzés hiánya miatt. Vagy azt sem tanulja meg mert minek? Mert ha arra sem hajlandó akkor szimplán lusta volt az elméleti tanuláshoz... és ezt itt még dícsérik is🤦‍♀️

2022. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
84%
Én viszont tartom, amit a 23-as válaszomba írtam: inkabb igenis dolgozzon, ha abba leli örömét per pillanat, mint hogy tartaák iskolába úgy hogy nyilvanvalóan kényszer neki, és ezáltal váljon frusztrálttá, és készüljön ki, mindenki mást is kikészítve maga körül, otthon is, iskolába is, tanárokat, netán a társait akik jobb képességgel esetleg lelkesen akarnak hozzáállni! Mint mondtam volt benne tapasztalatom hogy az ilyen kényszerből iskolába tartott tanulók mit tudnak okozni! Az meg hogy a gyerek majd a jövőbe mire jut, már had legyen az ő problémája. Bár annyi kiegészítés az előző hozzászólásomhoz, hogy sajnos félő, hogy a gyereket ha nem is most, de az idő előrehaladtával előbb utóbb így vagy úgy, de feltehetően elkezdik egyre mélyebben lenézni, cikizni emiatt hosszabb távon majd, ha esetleg egypár éven belül nem kezd valami értelmesebbet magával szakma, tanulás fronton persze... De ez még simán történhet pozitív irányba is, hogy nem így lesz, és a gyerek is ráébred talán idővel hogy most már valamit kezdeni kéne. De jelenleg szerintem jobb, hogy a gyerek nem kényszerből tanul ha tényleg ennyire nem akar.
2022. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%

23 de, a gimnázium az átlagosnál jobb képességekkel rendelkező és emellett magatartásában is alkalmas gyerekeknek való. Tehát a leül, bemagol, egyetemre készül típusnak.

Nem mindenki ilyen, nem is kell hogy mindenki ilyen legyen, ami hiányzik, az a kölcsönös megbecsülés! Az embernek nem értékmérője az, hogy mi a munkája, mik a képességei, nem ér többet vagy kevesebbet ettől egy ember. A szorgalmas és jó szakember minden szakmában és területen nagyot fog alkotni, a legtöbben még úgyis középszerűek vagyunk: diplomával is, érettsegivel is, 8 általánossal is. ;/

2022. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
70%
Csakhogy hacsak nem feketén akár dolgozni vagy nem lesz saját vállalkozása akkor kénytelen legalább a szerelő szakmához letennie akár egy okj tanfolyamot. Fusi munkást senki nem fogad ugyanis fel...legalábbis hivatalosan, nem bejelentve tök mindegy de akkor már most kezdjen félretenni a nyugdíjra.
2022. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy gondolom, mint 26. Aki nem teszi le az érettségit (szakközép is tök oké), amikor pont lenne rá ideje, esze, lehetősége, az később sem fogja és kényszerpályán lesz. Kidolgozza majd a belét, de hiába van tapasztalata, jó ötletei, lelkesedése. Ez semmiből vállalkozzunk nagyon keveseknek jön össze. És én ezt már végigasszisztáltam olyannal, aki nagyon szerette a munkáját, de akinek hiányzott egy papírja, amit simán megcsinálhatott volna ezerszer, de 50 évesen is csak panaszkodott, hogy mindig inkompetensebbet raknak fölé, pedig ő jobban tudná és mindenki hibás volt, az anyja, a párja, a gyerekei... csak ő nem. Nem kell tönkretenni irreális elvárásokkal a gyereket, de vannak dolgok, amiket akkor is meg kell csinálni, ha nincs hozzá kedve az embernek. Meg lehet ebben találni az arany középutat, nem csak fekete-fehér létezik.
2022. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
85%

Én sem engedtem szakképzőbe a fiamat.

Mégis sikeresen végezte az első évét a gimiben. Nyáron diákmunkán volt, ami megerősítette, hogy inkább tanul még pár évig, mint hogy dolgozzon.

Ezt azért írom, mert úgy gondolom, hogy mindegy hova ment volna a fiad, úgyse érdekelte volna a tanulás.

Az idő majd igazol, vagy sem, hogy jó döntés volt e.

2022. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha megcsinálja a szakmát , jó döntés volt.
2022. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen iratkoztam ki. Hirtelen jött döntés volt de elhatároztam hogy nem fogok tovább járni, anyám nem támogatta de nem tudott vele mit csinálni.

Rossz tanuló voltam sok tárgyból, mert ami nem köt le azt nem birom megtanulni. Töriből irodalomból meg nyelvtanból jó voltam viszonylag de azon kívül mindenből rossz. Alig mentem át 10.-be is. Akkor hagytam ott év elején, külföldre mentem ahol apám is dolgozott hogy dolgozzak. Szakközépbe jártam, de amúgyse tudtam volna elképzelni magam egy olyan munkakörben amit tanultam. Az érettségi meg nem igazán jó semmire manapság, legalábbis a környéken akiknek van érettségije meg akiknek nincs is ugyan ott dolgoznak. Viszont el fogok végezni valami esti sulit, hogy szerezzek valami szakmát amiben dolgozni is akarok csak még nem tudom milyen szakma lesz az. Nem vagy rossz anya, nem tudtál volna mit csinálni vele. Rám sem tudott hatni anyám pedig nálunk is elitebb munkákat végez a rokonság. Anyámnak is diplomája van, a hugának is annak a lánya meg most végez az egyetemmel lassan. Viszont az, hogy az emberek túlságosan basic gondolkodása nem engedi meg azt hogy valamire ne a sátánként tekintsenek elszomorító. Nem egy érettségi fogja eldönteni hogy ki viszi sokra és ki nem. Meg ez az "elzüllött" téma is olyan, hogy amég nem egy szavahihetetlen léhűtő aki maga a sz*r közeg addig nem lehet kijelenteni szerintem. Akik meg csőlátásból szajkózzák hogy úristen semmi se lesz belőle elcseszte az életét, pont azoknak elszomorító az élete általában.

2022. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!