Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg èn vagyok a rossz...

Tényleg èn vagyok a rossz szülő amiért kivettem a 17 éves fiamat az iskolából?

Figyelt kérdés

A fiam gimnáziumban tanult. Ahogy eljött a középiskolás időszak már nem igen akart úgy tanulni, mint általánosban. Az elsőt még nagy nehezen megcsinálta, reménykedtünk benne, hogy másodikat már komolyabban veszi, mert az első után a nyári szünetben készülnie kellett két tárgyból is a pótvizsgára, de nem így lett. Hol szerelmes volt azért nem tanult úgy, mindig jóval a suli végeztével ért haza. Hiába vontam meg tőle minden pénzt, akkor meg elment a mekibe dolgozni, aztán màr végképp nem figyelt a tanulásra, így 4 tantárgyból bukott pótvizsgára se mehetett. Mondtam neki, hogy ettől fogva mindent magának fog intézni, ruhát is meg mindent a saját keresetéből fog venni. A nyáron elszegődött egy villanyszerelőhöz segédnek és azt hallottam vissza, hogy ügyesen is dolgozik. Augusztusban megkérdeztük tőle, hogy mi lesz az iskolával, kijelentette, hogy nem akar vissza menni, ő ott akar maradni. Arra jutottam, hogy ám legyen, valóban nincs sok értelme annak, hogy ráerőszakolom és cseszik tanulni, így legalább hasznos dolgot csinál. Mondtam neki, hogy ha a jövőben leszeretne mégis érettségizni nyugodtan szóljon segítek neki esti iskolát keresni, soha nem fogom a fejéhez vágni, hogy ,,ugye megmondtam”. Én is voltam kamasz én is hoztam olyan döntéseket, amit később már másként láttam. Ha nem is akar majd leérettségizni, rá szeretném venni, hogy a villanyszerelő szakmát szerezze meg.

Viszont a családból a húgoméktól, a sógorométól kapjuk az ívet, hogy rossz gimnáziumba irattuk azért züllött így le. Az ő gyerekük nívós gimibe jár ez nàluk meg sem történhet. Hogy én tönkre teszem a gyerek jövőjét.

De most komolyan.. Mit kellett volna tennem? Verjem meg? Kötözzem oda az íróasztalhoz?

Szóba jött az is pálya választáskor, hogy szakképzőbe megy a gyerek, de akkor is azt kaptuk a hugoméktól, hogy oda csak a suttyók gyerekei mennek, már bánom, hogy hallgattunk rá mert, ha azt tanulta volna a gyerek, amit szeret, akkor lehet másképp állt volna a tanuláshoz.



2022. szept. 5. 05:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jól döntöttetek, hogy nem erőltetitek a sulit. Nincs lekésve semmiről, később is lehet tanulni. Évente egyszer kérdezz rá, hogy szeretné-e továbbképezni magát. Esetleg keress olyan iskolákat, tanfolyamokat, amik érdekelhetik.
2022. szept. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen jól döntöttetek.

Ha tényleg ennyire tetszik neki ez a szakma, gyerekjáték lesz számára megszerezni a hozzávaló papírt. Ha ez 30 évesen jön el, akkor majd akkor.


A húgodat meg felejtsd el. Idiótaságot beszél.

Majd figyeld csak meg az arcát az árajánlat láttán, ha egyszer villanyszerelőre lesz szükségük, és kihívják a fiadat. :D :D

2022. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

Jól döntöttetek. Persze annak idején kár volt a húgodra hallgatni, de nincs még semmi veszve.


Egy ismerős testvérpár esetét írnám le. Mindkettő lány ugyanabba a gimibe járt. Anyjuk értelmiségi ember. A kisebbik volt a fekete bárány, hamar átment levelezőre, és mellette dolgozott. A nagyobbik tanult tovább.

A környezetük úgy beszélt a kisebbikről, hogy jaj, mire viszi így, ha nappalin sem tud leérettségizni, elzüllik, stb.

A lány 22 évesen már vállalkozó volt, húszas éveiben két saját üzlete volt. Úgy alakult, hogy az oly sokat tanult, egyetemet végzett nővérét is ő alkalmazza bolti eladóként. 🙂 A nővér szintén próbálkozott vállalkozással (ilyen körmös vagy hasonlóval, szülők anyagi támogatásával), de hamar belebukott.

2022. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

8: Épp azért mentünk bele, abba hogy dolgozzon, azt csinálja, ami érdekli őt, hogy legyen motivációja.

Nyilván volt olyan, hogy elszakadt a cérna, de szerintem a gyerek nevelésben csak az nem hibázik akinek nincs gyereke.

2022. szept. 5. 14:34
 15/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem úgy értem, de pl. kitűzhettetek volna valami jutalmat, amit nagyon szeretne, ha megcsinálja, amihez nincs annyira kedve. Nem csak akkor kell észrevenni egy gyereket ha "rossz". Persze minden jót kívánok neki, de ha mégsem jön össze, hanem fellángolás, érettségi nélkül nagyon kényszerpálya a felnőttek világa és egy utált 8 órás meló meg netán már család mellett már nehezebb lesz letenni, mint friss aggyal és hát na, azért nem egy nagy követelmény, mint amit itt vizionalizálnak egyesek az elit gimivel tuti elrontott életről :D, hisz a többségnek elég, ha görbül. Meg lehet találni az arany középutat szerintem a ráhagyás és terelgetés és követelés között. És ekkora gyerekre már bőven lehet őszinte észérvekkel hatni meg egyenrangú vitapartnerként kezelni.
2022. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Már egyszer kiderült, hogy a húgodék semmi jó tanáccsal nem tudnak szolgálni. Miért érdekel most is, hogy mit mondanak?


A gyereked kezdhette volna egyből a villamyszerelősdit már az iskolában, ahelyett, hogy elb@szott jópár évet az érettségire készülősdivel. Már el is végezte volna, mert ezek ilyen 2-3 évesek. Nem kell hozzá 4 év, mint hogy megszerezz egy papírt, amivel magában max a segged törülheted ki, mint az érettségihez. Ugyanazt csinálná, mint most, annyi különbséggel, hogy az elméleti háttere is meglenne, s a bizonyíték, hogy azért valamit ért is hozzá, ha az iskolát elvégezte. Ráadásul így hogy nincs villanyszerelői végzettsége, segédnél több nem nagyon lehet.

2022. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%
Feltétel lenne hogy oké lehet villanyszerelo de csak ha estin elvegzi az érettségit és hivatalosan is kitanulja a villanyszerelői szakmát. Így ugyanis max csak segéd lehet abból meg nem lehet megélni.
2022. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Itt elvárások max akkor lehetnének a szülők, a rokonok vagy bárki részéről, ha a gyerek akart volna gimibe menni.

De nem ő akart.


"Szóba jött az is pálya választáskor, hogy szakképzőbe megy a gyerek, de akkor is azt kaptuk a hugoméktól, hogy oda csak a suttyók gyerekei mennek, már bánom, hogy hallgattunk rá mert, ha azt tanulta volna a gyerek, amit szeret"

2022. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem.

Ha ennyire tetszik neki a szakma, érdemes abba az irányba terelni.


Szakemberből mindig hiány van.

2022. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
27%
Jó de banyek szakma mellett tegye le az érettségit amíg még van ideje, utána cseszheti,mert sosem lesz ideje. Szép ez hogy igazatok volt,de ilyenkor csak egy dolga van az embernek,letenni az érettségit és túlélni azt a 4 évet. Nekem sem volt könnyű,mert bántottak ,közben epilepsziám is volt , matelból is később felmentést kaptam mert közben derült ki hogy az a rész sérült addig viszont kínlódtam vele,apám lelkileg terrorizált, mégis végig csináltam. És most egy estihez sincs kedve,ne már... mindezt úgy hogy semmi sem hátráltatta otthon vagy máshol.
2022. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!