Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ennyire ciki manapság a...

Miért ennyire ciki manapság a kamaszok körében az olvasás?

Figyelt kérdés
Nyilván senkitől sem várom el, hogy a teljes szabadidejében olvasson, de amikor azzal menőzik valaki, hogy egy könyvet se olvasott el életében, a másik visszakontrázik, hogy ő egy betűt se, akkor kicsit kiábrándulok

2022. nov. 21. 14:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszok amúgy is furák, a szüleik is cikik nekik, de simán kinőhetik.

Én szerettem olvasni és nem érdekelt ki mit gondolt, olvastam a buszon, metrón, szünetben, lyukas órán stb… soha nem mondta senki, hogy ciki, de aki nem megy szembe a tömeggel az van, hogy pont odacsapódik egy vezéregyéniséghez aki előáll valami ilyesmivel, hogy olvasni ciki és húzza magával a többit, aki bárhogy is gondolja valójában, ugyan ezt fogja hangoztatni.

Igen, az pedig nem mindegy, hogy tényleg cikinek tartja e valaki vagy csak szimplán nem szereti. Én gyerekként utáltam sportolni, de soha nem tartottam cikinek a sportolókat.

A családomban is van idősebb személy aki bevallja, hogy nem szeret olvasni, nem köti le, nem érti mit olvas mert elfelejti azonnal (nem diagnosztizált diszlexia?) pedig biztos jó lehet, ha az ember szeret olvasni. Na ő ellenben jó elme matekból/fizikából.

2022. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak azok a körök, akik tényleg cikinek tartják.


Én 16 éves vagyok, kis korom óta nagyon sokat olvasok, még soha nem cikiztek érte. Pedig simán bemegyek könyvvel a suliba, osztálykiránduláson is szoktam este olvasni, szóval látják a többiek. Vannak barátaim, akik szintén olvasnak, vannak, akik nem, soha nem cikiztük egymást ezért.


Ettől függetlenül én is ismerek olyat, aki szerint az a menő, hogy ő soha nem olvasott el egy könyvet sem, de ezek jellemzően nem a jobb és intelligensebb körök.

2022. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mást szeret.


Én soha nem titkoltam, hogy én sem olvastam el a kötelező olvasmányokon kívül egyetlen könyvet sem, mert én a filmeket szeretem, és DVD-ket gyűjtök könyvek helyett. Persze emiatt is gúnyolnak, hogy ,, Mi van, nem ismered az nCore-t?!!,, de az egy másik kérdés:D

2023. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%

#1.

"A te életed nem lesz azzal szegényebb, ha más keveset vagy egyáltalán nem olvas."

Talán...

2023. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A mai kamaszok már mobiltelefonnal a kezükben nőttek fel, utána meg odaültek a számítógép vagy a tévé elé. Készen kapták/kapják a mozgóképes és hangos információt, túl van tolva az ingerküszöbük, amit egy csendes, nyugodt környezetet és befelé való koncentrációt igénylő olvasás, amihez belső képzelet szükséges, nem tud átlépni.


Ezzel persze sokat veszítenek, csak ezt ők még nem tudják. Az olvasás a szórakoztatáson felül fejleszti a képzelőerőt, absztrakciós és fogalmazási készséget, és azáltal, hogy megköveteli a koncentrációt, az erre való képességet is javítja.


Talán fölösleges részletezni, hogy ezek milyen előnyt jelenthetnek később a tanulás és munkavégzés szempontjából. Az így megszerzett tárgyi tudásról, ismertekről már nem is beszélve.


#1


"A te életed nem lesz azzal szegényebb, ha más keveset vagy egyáltalán nem olvas."


Ha csak néhány ilyen ember lenne, akkor ez akár igaz is lehetne, de sajnos nem csak néhány van. Pszichológiai kutatások is alátámasztják, hogy a rendszeres olvasás az értelmi és érzelmi intelligenciát egyaránt fejleszti. Így nagy átlagban elmondható, hogy egy olyan társadalomban, ahol az olvasás háttérbe szorul, ezek a képességek is csökkennek, egy olvasoattabb, magasabb intelligenciával és kulturáltsággal rendelkező ember pedig bizony kilóg, mert nem talál a maga szintjének megfelelő barátokat, társakat.

2023. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, minek erőltetik ezt az olvasás dolgot, ez már csak sznobéria.


Régen nem volt film, meg internet, persze, hogy mindenki olvasott, hát nem volt jobb. Fejlődtünk, megjelentek a filmek, ti is fejlődjetek.

2023. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Egy könyv soha nem fog úgy megjeleníteni egy agy szétloccsantást, mint egy film, ezzel soha nem tudtok versenyezni.
2023. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

#16


Na, ez kicsit erős volt. Tipikus paraszt mentalitás, már bocsánat. Az internet és a filmek nem a korábbi információs csatornák kiváltását, hanem kiegészítését jelentik. Attól, mert van tévé, kis barátom, egy jó könyv elolvasását semmi nem fogja pótolni. A szövegértésed meg maradhat a béka segge alatt is akár.


Régen azért volt sznobéria az olvasás, mert csak a tanult nemesek és a papok tudtak olvasni, az egyszerű pórnép nem. Aztán a polgárság már kellően iskolázott lett ahhoz, hogy az analfabétizmus szinte nullára csökkenjen, az irodalmi és történelmi művek olvasása pedig az általános kultúra részévé vált.


Most, hogy megjelent az internet és a filmek, a világ kezd visszavadulni. Kialakult egy azonnal fogyasztható vizuális tartalmaktól függő réteg, akik azt gondolják, hogy mindent megtudhatnak képek és filmek alapján, készen kapott információ formájában. Az olló kezd szétnyílni, és ez minden generációnál egyre szélesebb. A végén majd maradnak azok, akik tudnak olvasni, és akik fenntartják majd a világ működését, többek között az internetet és készítik a filmeket is. Kiknek? Azoknak, akik meg nem tudnak (mármint nem tudnak értően) és nem akarnak olvasni, mert az szerintük sznobéria. Ők majd teli szájjal habzsolják a popcornt és szürcsölik a kólát a CGI-jal telezsúfolt szuperhősfilmeken, 4 évente meg megszavazzák az aktuálisan legpopulistább politikust a hatalomba, aki régen elcsépelt szólamokkal nyeri meg magának azokat, akik mit sem tudnak a világról. Merthogy nem olvasnak.


Így lehet, hogy a történelem szépen ismétli önmagát...

2023. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

4 évente meg megszavazzák az aktuálisan legpopulistább politikust a hatalomba, aki régen elcsépelt szólamokkal nyeri meg magának azokat, akik mit sem tudnak a világról. Merthogy nem olvasnak.


Vagy csak ki kellett volna választanotok egy normális embert az ellenzékből, meg mondjuk csinálni egy rendes kampánytervet, és győztetek volna, libsikém!:)

2023. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
Aki az agy szétloccsantására kíváncsi, ne is vegyen könyvet a kezébe. Jesszus, úgyse értené.
2023. jan. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!