Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket mivel lehet...

12 éves gyereket mivel lehet motiválni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Állandóan 1-est kap, mert nincs kész a házija, nem készül. Nem zavarja az 1-es egyáltalán. Nem buta pedig.

Ami háziról, dolgozatról tudomást szerzek, abban segítek, tanulok vele. De amire nem jövök rá, azt nem csinálja meg, és folyton egyest kap, szélmalomharc az egész. Több tárgyból fenyegette már a bukásveszély, nem érdekli. Időm nincs arra, hogy percről percre nyomon kövessem mi az aktuális teendő. Nem nagyon működik együtt.


2022. dec. 2. 15:41
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
19%
Vidd el egy gyártósori üzembe, és mutasd meg neki, hogy ez a perspektívája, három műszakban, 40 éven keresztül, ha nem tanul....
2022. dec. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
A napközis tanár nem tudja az ilyen ppt-ket, olvasónaplókat ellenőrizni, a verstanulást meg hogy a dolgozatra készüljön. Amik tankönyvből vannak feladva azok szerencsére kész vannak. Karantén alatt azokat se csinálta meg, vagy csak félig.
2022. dec. 2. 16:11
 13/55 anonim ***** válasza:
93%
Egy épértelmű 12 évesnek ennél azért nagyobb felelősségtudatának kéne lennie. Nem olyannak, hogy le se sz*rja, ami a szülőjét bosszantja. Mindenesetre beszélj a tanárokkal, hogy legalább az ő részük legyen meg, meg tudjanak róla, hogy téged érdekel a gyereked előrehaladása, de ha a gyerek minden szidás, programmegvonás, ellenőrzés ellenére nem vesz tudomást a kötelességeiről, akkor hagyd megbukni. Csak 1-szer fog.
2022. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy azért tanul rosszul hogy ezzel is figyelmet kapjon?
2022. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Igen több tanárral is leveleztünk, így sikerült pár feladatot kinavítani,bepótolni stb. A legtöbb tanár jóindulatú. De újrakezdi és nem lehet a tanárokat se egy gyerek miatt folyton elővenni.

Nagyon sok figyelmet kap szerintem tőlünk.

2022. dec. 2. 16:21
 16/55 anonim ***** válasza:
92%
És ha beszélsz vele, mivel magyarázza?
2022. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak azt mondja hogy őt ez nem zavarja. Ecseteltem a következményeket, de nem érdekli. Ha tanul akkor is inkább hogy nekem jót tegyen, nem azért mert őt érdekelnék a jegyei.

Az jó, ha nem stresszel ezen, de ez már a másik véglet.

2022. dec. 2. 16:32
 18/55 anonim ***** válasza:
99%
Hát majd fogja, amikor a pótvizsgára készül vagy az új osztályába. Tantárgytól, tanártól nem függ: akit, amit jobban szeret, abból szorgalmasabb? Már csak a nektek való megfelelés kedvéért is kellene, hogy érdekelje! Mint a család tagja. Nem vagyok a szeretetmegvonás híve, sőt, erősen liberális vagyok, de kell, hogy érezze, hogy ez így ebben a családban nem elfogadható!
2022. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elég nagy f@szság a házi feladat, ráadásul olyanok, amiket napköziben nem tudnak megcsinálni, ráadásul ppt, ráadásul osztályozva. De attól még a gyerek felelőssége, hogy ezek kész legyenek.

Hagyd rá, majd megbukik. Csak egyszer fog.

2022. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Igen már én is ott tartok hogy itt én igyekszem meg én akarok megfelelni, nem a gyerek. Ha azt akarom, hogy kész legyen, akkor konkrétan nekem is meg kell tanulni az anyagot. Sajnos erre nincs időm mert teljes munkaidőben dolgozom stb. Ma 3 újabb egyesről szereztem tudomást úgy hogy hét végén és hét közben is többször tanultunk. Most ezt így reménytelennek érzem, olyan,mint egy akadályverseny. A héten összesen 4 egyest kapott. Csak a kreatív tárgyakat szereti, de azokból nincs is házi.
2022. dec. 2. 16:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!