Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket mivel lehet...

12 éves gyereket mivel lehet motiválni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Állandóan 1-est kap, mert nincs kész a házija, nem készül. Nem zavarja az 1-es egyáltalán. Nem buta pedig.

Ami háziról, dolgozatról tudomást szerzek, abban segítek, tanulok vele. De amire nem jövök rá, azt nem csinálja meg, és folyton egyest kap, szélmalomharc az egész. Több tárgyból fenyegette már a bukásveszély, nem érdekli. Időm nincs arra, hogy percről percre nyomon kövessem mi az aktuális teendő. Nem nagyon működik együtt.


2022. dec. 2. 15:41
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Az egy picit meredek lenne szerintem, hogy más gyerekeket hívogassunk ezzel pláne naponta.
2022. dec. 3. 13:41
 42/55 anonim ***** válasza:
68%

35: és ez mindig is így volt????

Vagy csak most kezdte, hogy mindent csak nyomásra csinál...??


Fura nekem.... Hol lett elrontva a nevelése, ha ennyi idősen se képes semmit magától megcsinálni??? Következetesek voltatok? Milyen eszközökkel / módszerekkel motiváltátok???

2022. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Mindig is? Ezelőtt kisebb volt, kisebb gyereknél normális, hogy rá kell szólni, nevelni kell, mert magától csak játszik.
2022. dec. 3. 17:46
 44/55 anonim ***** válasza:
85%

43: Hát azért egy 8-9 évestől kezdve már nagyon nem normális.

Első osztályban nyilván rá kell szólni, hogy mit kell megtanulnia, mit kell bepakolni másnapra, stb. stb. - de aztán már legfeljebb különleges esetekben kell rákérdezni, hogy "ugye bepakoltad"?


Ahogy mondani szokták: nem hülye az a gyerek, csak kicsi.


Hamar kialakul a kötelességtudat, és szólás nélkül is beteszi a szennyesbe a levett bugyit-zoknit, megírja a házifeladatot, leviszi a szemetet, stb. stb.


Ha ez hatodikos korában is probléma, akkor szigorúbban kell vele bánni.

2022. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

Az a baj tudod hogy a karantén ideje ennek a dolognak nem tett jót. Akkor szerintem nagyon megcsúszott az oktatás, én ott szembesültem vele először hogy nem csinálja a feladatokat, vagy csak félig. Konkrétan hosszú ideig csak heti 2 videos órája volt, ennyi. Az összes többi dolgot max feltették a classroomba meg mindenfelé hogy ne lehessen rajta kiigazodni, melyik tanárnak épp milyen kedve volt. Itt szerintem nagyon elcsúszott valami.

Ezután nehéz volt visszarázódni az iskolába, és a terhelés egyre nagyobb, de ő meg valahogy nem alkalmazkodik ehhez. Elhiheted hogy már sokat besztünk vele erről, volt több kísérlet a motiválására, mindhiába. Akkor csinál bármit, ha fölötte állok. Olyan még nem volt, hogy magától kivigye a szemetet, elmosogasson, stb. A megágyazásért is szólni kell. Mindenért szólni kell, akkor megcsinálja.

2022. dec. 3. 21:49
 46/55 A kérdező kommentje:
*beszéltünk
2022. dec. 3. 21:50
 47/55 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon nem vagyok híve a büntetésnek, de ez az az eset, amikor már elveszteném a türelmemet és büntetnék. Valahogy rá kell nevelni a kötelességtudatra! A nap elején vagy hazaéréskor kiadni a napi utasításokat, ideértve a leckéket is, és este lefekvés előtt elszámolni vele. Kivitted a szemetet? Elmosogattál? Igen/Nem. Ha nem, akkor valami megvonásos büntetés. A szóbeli tanulnivalót, verset még korábban kikérdezném, illetve segítenék megtanulni. Ha nem mondja meg, hogy fel volt adva, akkor a visszamenőleges leckét, amiből egyest kapott. Hát, ha másképp nem megy! A következetességtől érezni fogja a súlyát, hogy itt tőle valamit megkövetelnek, ami alól nincs kibúvó. Lehet, hogy ezért haragudni fog, de a pszichológusok szerint a gyerekeknek ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat, kellenek a keretek.
2022. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
78%
Közben most, hogy kitettem a pontot, eszembe jutott: nem lehet, hogy figyelemzavaros (ADHD)és azért nem jegyez meg semmit?
2022. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Be kell pótolnia azokat a feladatokat is, amire egyest kapott, ezt eddig is csináltam. Már csak azért is, hogy a tanár lássa az igyekezetet, akkor is, ha nem számít már bele. Volt, hogy rengeteg feladatot kellett hétvégenként bepótolni, nekem is rossz volt, gondolom, neki még rosszabb. Vannak keretek, mindig is voltak. Ami feladatról tudok, azt megkövetelem. De nem számít semmit,nem alakul ki benne kötelességérzet a feladat iránt, csak miattam csinálja. Nem gondolom, hogy adhd-s. Nagyon is tud koncentrálni dolgokra, amit nem érez munkának, olyasmikre.
2022. dec. 3. 23:43
 50/55 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom, az ADHD-sok is képesek koncentrálni arra, ami érdekli őket, mondjuk egy dobos gyerek dobol, vagy egy focista gyerek focizik. Nem azt jelenti, hogy teljesen koncentrációképtelenek. Érdemes lenne hozzáértő pszichológussal vagy gyógypedagógussal felméretni. Legalább tudjátok, hogy az vagy nem.
2022. dec. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!