Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket mivel lehet...

12 éves gyereket mivel lehet motiválni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Állandóan 1-est kap, mert nincs kész a házija, nem készül. Nem zavarja az 1-es egyáltalán. Nem buta pedig.

Ami háziról, dolgozatról tudomást szerzek, abban segítek, tanulok vele. De amire nem jövök rá, azt nem csinálja meg, és folyton egyest kap, szélmalomharc az egész. Több tárgyból fenyegette már a bukásveszély, nem érdekli. Időm nincs arra, hogy percről percre nyomon kövessem mi az aktuális teendő. Nem nagyon működik együtt.


2022. dec. 2. 15:41
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
De az itthoni feladatait is csak kérésre csinálja,a saját tanyérját se mosogatja el, csak ha külön rá van szólva.
2022. dec. 2. 17:20
 32/55 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj iskolapszichológussal.Hidd el nagyon sokat tudnak segíteni.
2022. dec. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nincs semmi baja? Nagyon nehéz elképzelni, hogy egy egészséges 12 évest ne érdekeljen annyira sem a minimum, hogy ne bukjon meg. Nincs kiközösítve? Semmi mentális probléma (pl depresszió)? Ezeket amúgy nagyon nehéz észrevenni, a tesóm évekig titkolta a problémát a család előtt.


Amúgy én is sportot űztem abból, hogy ne írjak házit, de ennyi 1est sosem kaptam rá, mert lemásoltam a szünetben. Tanulni is csak témazáró előtt voltam hajlandó, szóval én értem a lustaságot, de ez több sima lustaságnál.


Mit akar csinálni felnőtt korában? Igazából foglalkozhat művészettel, vagy sporttal is, de azt kell megértenie, hogy ehhez most bele kell tennie annyi energiát, hogy tovább tudjon tanulni. Legalább szakma szintre, mert ebből gondolom nem akar egyetemre menni.

2022. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
57%
"Csak ha külön rá van szólva." Hát külön rá kell szólni.
2022. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

34. Igen, rászólunk. Az a lényeg az egészben, hogy ha rá van szólva, pusholva van, akkor megcsinál szinte mindent, de részfeladatonként kell neki mondani, és csak a jelenben. Másnapra már nem vonatkozik, addigra elfelejti vagy nem tudom.

33 Iskolapszichológusnál volt, egy másik dolog miatt. Nincs kiközösítve. Őt a témazáró se érdekli. Csak ha engem érdekel.

2022. dec. 2. 18:10
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
És mi az a másik dolog? Nincs a kettő között összefüggés?
2022. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
Biztos lehet valami összefüggés, de részletezni nem szeretném, közvetlen összefüggés nincsen.
2022. dec. 2. 18:47
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte semennyit se számítógepezik, ritkán nézhet 20-30 percet valamit. Tv-nk nincs. Okostelefonja nincs. Számítógépes játék sincs, max évi párszor játszik vele, nem otthon."

Mivel játszhat? Ennyire nem lehet eltiltani semmitől sem.

2022. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Sokat játszik, csak nem számítógépen.
2022. dec. 2. 21:19
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
A barátai hogyan állnak a házi feladathoz? Nem lehet esetleg őket megkérdezni esténként, hogy mi volt a házi?
2022. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!