Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket mivel lehet...

12 éves gyereket mivel lehet motiválni a tanulásra?

Figyelt kérdés

Állandóan 1-est kap, mert nincs kész a házija, nem készül. Nem zavarja az 1-es egyáltalán. Nem buta pedig.

Ami háziról, dolgozatról tudomást szerzek, abban segítek, tanulok vele. De amire nem jövök rá, azt nem csinálja meg, és folyton egyest kap, szélmalomharc az egész. Több tárgyból fenyegette már a bukásveszély, nem érdekli. Időm nincs arra, hogy percről percre nyomon kövessem mi az aktuális teendő. Nem nagyon működik együtt.


2022. dec. 2. 15:41
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen menni fogunk pszichológushoz.
2022. dec. 4. 09:08
 52/55 anonim ***** válasza:
24%

#45: most képzeld el, hogy ha nem szoktattad volna bilire, még mindig pelenkázni kellene.... Vagy ha folyton pépesítetted volna a bébikaját, akkor még mindig csak olyat enne...


Ha nincs semmilyen pszichés problémája, akkor egyszerűen érthetetlen, hogy semmit se csinál önállóan.

2022. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
0%

#47: PONTOSAN!


Pár hónapja itt a GYK-n is leírta valaki, hogy ő gyerekkorában egy ilyen abszolút liberális (a szó rossz értelmében) családban nőtt fel, semmilyen korlátozás nem volt, minden meg volt engedve neki. És hogy ő ezt később is, borzalmas hátrányként szenvedte el.. Nem volt mibe kapaszkodni, teljesen szétfolyt az élete, már felnőttként is szörnyű élmény volt neki pl. egy munkahelyen megélni, hogy hierarchia, rend, utasítások vannak.

2022. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
64%

Tud normálisan aludni, esetleg vannak dühkezelési problémái?


Már felnőtt ADHD vel élő vagyok ugyan ilyen voltam 12 évesen LOL. Tényleg vidd el egy szakemberhez, hidd el ő majd fog neked tudni szakszerű tanácsot adni.


Hidd el nekem nem szégyen az ha valaki az, ugyanúgy tud valaki ezzel a problémával teljes életet is élni.

2022. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
Nem értem,honnan veszitek, hogy nincsenek keretek, korlátok. Ilyet egyszer sem írtam, kérlek idézzétek.
2022. dec. 4. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!